Головна Головна -> Реферати українською -> Педагогіка -> Актуалізація духовної православної спадщини слобожанських композиторів в хоровому класі 

Актуалізація духовної православної спадщини слобожанських композиторів в хоровому класі 

Назва:
Актуалізація духовної православної спадщини слобожанських композиторів в хоровому класі 
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
4,17 KB
Завантажень:
240
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Реферат на тему:
Актуалізація духовної православної спадщини слобожанських композиторів в хоровому класі 


Хорова культура України є найважливішою частиною загальноукраїнської культури. Так було завжди. І в часи середньовіччя з понад 500-літнім домінуванням монодійного співу. І в період розквіту партесної музики, і в класичну та романтичні епохи. І тільки у ХХ ст., коли на перший план вийшла патріотична масова пісня, насильно впроваджена у школах, ВУЗах, в аматорських та професійних хорах, але абсолютно не пов’язана з традиціями минулих віків, хорова культура поступово втратила свій провідний статус серед розмаїття інших музичних жанрів.
У циклі спеціальних дисциплін навчального плану музично-педагогічних факультетів хоровий клас займає особливе місце в підготовці майбутніх вчителів музики. Заняття у хоровому класі сприяють як розвитку професійних здібностей студентів, так і вдосконалюють їх духовно-моральну та емоційно-естетичну сферу.
На заняттях хорового класу вивчається великий та різноманітний хоровий репертуар, важливою складовою якого, на нашу думку, мають стати православні духовні пісноспіви.
Вирішальну роль у вихованні духовно розвинутої особистості відіграє релігійна традиція українського народу, зокрема православна духовна музика. Незважаючи на те, що освіта в нашій країні відокремлена від церкви і виховання має світський характер, необхідно шукати та розширювати шляхи й засоби їх взаємодії з метою поліпшення морального стану суспільства, піднесення емоційно-естетичної культури молоді. Необхідно зауважити, що в сучасній українській державі існує декілька християнських релігійних конфесій. Автором публікації розглядаються традиційні православні духовні твори характерні Слобідському регіону України, які виконуються церковнослов’янською мовою та нові піснеспіви, що подані за нормами сучасної української Богослужбової мови..
Під православною духовною музикою (православними піснеспівами) ми розуміємо високопрофесійний церковний спів культового призначення, що має теологічний зміст. Духовний піснеспів, як “мова серця”, формує естетичні почуття й художні смаки, а біблій ний текст, як “мова розуму”, - моральні принципи людини. Отже, єдність слів та мелодії духовної музики роблять її провідним освітньо-виховним засобом.
Виходячи з вищевикладеного можна сформулювати мету впровадження духовних православних піснеспівів до курсу “хоровий клас”, яка полягає в ознайомленні майбутніх вчителів музики з загальними поняттями про богослужіння православної церкви, з основними формами, стилями та жанрами православної духовної музики.
На наш погляд студенти музично-педагогічного факультету в процесі роботи з православною духовною музикою повинні отримати певні знання, уміння та навички, які дозволять їм самостійно працювати з духовними піснеспівами в майбутній діяльності вчителя музики та керівника дитячого хорового колективу.
Студенти музичного-педагогічного факультету мають отримати уміння: добирати репертуар згідно складу хору та стильових особливостей творів, які виконуються; визначати та відтворювати у виконанні стильові особливості обраного твору духовної музики; використовувати елементи хорової звучності у рішенні завдань, які передбачаються особливостями жанру певного духовного піснеспіву; використовувати загальні вокально-хорові навички в контексті вимог виконання духовної православної музики; володіти навичками регента-вчителя (задавання тону за камертоном та без нього; володіння особливими засобами звуковедення (четок); застосування прийомів створення строю у розспівах монодійної та гармонічної фактури; поєднання одночасного виконання піснеспіву з керуванням хором; перекладання та редагування хорової партитури для різних складів хору; опанування основних регентських прийомів диригування (показ метро-ритмічних особливостей, звуковисотності, темпових та агогічних змін тощо); створення певної молитовної манери співацького звукоутворення; оволодіння навичками антифонного співу; відтворення специфіки вимови канонічного церковного тексту не церковно-слов’янській та українській мовах); вивчення партитури хорового твору внутрішнім слухом без використання інструменту.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Реферат на тему: Актуалізація духовної православної спадщини слобожанських композиторів в хоровому класі 

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок