Головна Головна -> Реферати українською -> Педагогіка -> Підготовка студентів до викладання іноземної мови в початкових класах

Підготовка студентів до викладання іноземної мови в початкових класах

Назва:
Підготовка студентів до викладання іноземної мови в початкових класах
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
8,13 KB
Завантажень:
358
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
УДК 378.143
Зубенко Т.В., Миколаївський державний університет імені В.О. Сухомлинського
Зубенко Тетяна Володимирівна - викладач кафедри філологічних дисциплін Миколаївського державного університету імені В. О. Сухомлинського.
Тема наукового дослідження: "Підготовка студентів до викладання іноземної мови в початкових класах". До проблеми організації комунікативно орієнтованої професійної підготовки майбутніх вчителів іноземної мови початкової школи
Подана коротка характеристика методичних принципів комунікативного методу та вказуються шляхи їх реалізації при організації комунікативно орієнтованої професійної підготовки майбутніх вчителів іноземної мови початкової школи.
A short characteristic ofprinciples of communicative method is given. The ways of their realization are shown when organizing communicative oriented professional training of future English primary teachers. Об'єднання європейських країн у єдиний Європейський Союз, створення спільного ринку, укрупнення та інтернаціоналізація промислових підприємств, мобільність і багатомірність в Європі зумовили різке підвищення зацікавленості до вивчення іноземних мов як засобу комунікації та взаємодії. Той факт, що сучасні учні на початок третього тисячоліття працюватимуть на міжнародних підприємствах, застосовуючи на практиці знання іноземних мов, та пов'язана з цим потреба у вихованні в дітей єдності, зацікавленості мовою і культурою інших народів і поваги до них надають вивченню цього предмета не тільки соціально-культурної, але й політичної ваги.
Одним із завдань українських педагогів, психологів і лінгвістів є створення найефективніших методів навчання мов з чітко визначеною комунікативною спрямованістю. До розв'язання цього завдання значною мірою можна наблизитися за умови залучення вчителів іноземної мови до реалізації комунікативно орієнтованого навчання, метою якого є оволодіння іноземною мовою як засобом спілкування.
Вивчення іноземної мови в ранньому віці зумовлено цілим рядом психолого-фізіологічних і соціально-політичних факторів. Важливим аргументом на користь раннього навчання іноземної мови, з погляду фізіології і психології, є закінчена нейрофізіологічна зрілість мозку. Важливу роль в організації іншомовного спілкування учнів початкової школи відіграють їх здібності до імітації, розвинута уява та пов'язані з нею творчі здібності, дитяча безпосередність, що забезпечує високий рівень комунікабельності і таким чином успішність іншомовного спілкування. Важливим фактором є також набуття учнями вже в початковій школі мовного та мовленнєвого досвіду. За умови правильної дидактичної та методичної організації навчального процесу раннє навчання іноземної мови може стати значним внеском в інтелектуальний розвиток дитини.
Аналіз психолого-педагогічної літератури свідчить, що дослідженню проблеми діяльності вчителя іноземної мови на уроці приділяється належна увага. Методиці викладання іноземної мови у середній школі та вищому закладі освіти присвячені праці: І.Л. Біма, М.В. Ляховицького, Л.В. Щерби, Л. Блумфільда, К. Ділера, В. Макея, Дж. Нея, П. Хегболта (питання прикладної лінгвістики і навчання іноземних мов), С.В. Гапо-нової (організація та забезпечення процесу навчання іноземної мови), О.П. Петращук (тестування навичок читання англійською мовою), В.Г. Редько (роль підручника у навчанні іноземної мови) та ін. Формування комунікативних умінь і розвиток мовленнєвої діяльності у майбутніх педагогів, специфіка мовленнєвих умінь як прояв педагогічного спілкування розглядаються у працях: А .І. Годлевської (формування мовленнєвого компонента комунікативності майбутнього вчителя), Р.І. Корот-кової (формування техніки мовлення як компонента професійної майстерності), О.О. Куз-нєцової (психологічні особливості розвитку іноземного мовлення студентів), О.В. Мірош-ниченко (навчання студентів спілкування іноземною мовою в соціально-побутовій, суспільній та культурній сферах комунікації), Ю.І. Пассова (комунікативний метод навчання іншомовного мовлення), Л.О. Савенкової (формування навичок педагогічного спілкування) та ін.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 Реферат на тему: Підготовка студентів до викладання іноземної мови в початкових класах

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок