Головна Головна -> Реферати українською -> Педагогіка -> Проблеми освіти глухих та громадянське суспільство Канади та України

Проблеми освіти глухих та громадянське суспільство Канади та України

Назва:
Проблеми освіти глухих та громадянське суспільство Канади та України
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
5,06 KB
Завантажень:
260
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат на тему:
Проблеми освіти глухих та громадянське суспільство Канади та України


Держава гарантує встановлення демократичної системи освіти, коли утворюються міцні зв’язки між освітою і суспільством, і таким чином зростає роль місцевих органів влади. Така політика стимулює участь професійних і громадських організацій в плануванні економічних, виховних і методичних пріоритетів навчальних закладів, в прогнозуванні успіхів їх розвитку і професійній оцінці якості освіти, яку вони надають.
Освіта – це основа розвитку людини, суспільства і держави. Вона є гарантом майбутнього. Освіта – це один із найважливіших національних секторів, який включає в себе політичні, соціальні, економічні, культурні і наукові організації. Вона охоплює одну третю населення. Освіта – це засіб для забезпечення зростання інтелектуального і морального потенціалу нації, і знань громадян також. Освіта – невід’ємний спосіб модернізації суспільства і підйому економічного, політичного і гуманітарного статусу країни на міжнародному рівні (Лащівський В. 2001)  
Філософська основа
Ідеали, викладені в Національній доктрині розвитку освіти України в 21-ому столітті, в цілому не відрізняються від ідеалів канадської освіти і багатьох інших країн. Відмінності між Канадою і Україною в тому, як ці ідеали реалізуються в демократичній структурі громадянського суспільства. Спільні зусилля Інституту спеціальної педагогіки, Західно-канадського центру вивчення проблем глухоти і наших навчальних закладів сприяли утворенню моделі ефективного партнерства, яке було закріплене підписанням Меморандуму про договір між Інститутом і Академією педагогічних наук з однієї сторони і Університетом провінції Альберта і Коледжем імені Грента МакЮена з іншої. Я вважаю за велику честь і, водночас, серйозний обов’язок бути формально причетним до всіх чотирьох організацій. Меморандум відображає наше дружнє ставлення один до одного, але не тільки це – він констатує нашу вірність обраному курсу на досягнення цілей по побудові громадянського суспільства: як в Україні, так і в Канаді. Я справді вірю в те, що він в мініатюрі представляє собою модель, за якою замість “війни з тероризмом” розгорнеться рух за мир по мірі того, як ми усвідомимо, що перед нашими лінгвістичними, ідеологічними, політичними, адміністративними і освітніми спільнотами стоять однакові гуманітарні і соціальні цілі. Всі ми вчителі і всі ми учні. Таким чином, що нам (вченим, академікам і адміністраторам) може дати цей “Український проект” сприяння глухим дітям, їх вчителям і батькам?  
Модель співробітництва
Модель співробітництва базується на повазі кожної сторони до здобутків і ресурсів один одного, але це стосується не тільки спеціалістів. Вона включає в себе учнів, батьків і адміністраторів, і також місцеві ресурси спільноти. Якщо з діалогу випадає хоча б один учасник і не вдається досягнути ефективного компромісу, тоді успіху не вдасться досягнути. Приміром, батьки і учні, окрім отримання освітніх послуг, самі повинні змінюватися. Цікаво, що саме спеціальна освіта (включаючи освіту глухих і слабочуючих) продемонструвала найбільшу готовність в цій справі. Масова освіта, як раз, тут відстає. Такі саме явища я спостерігаю в Україні. Я не буду зараз аналізувати їх причини, але, якщо коротко, я гадаю, вони відображають потреби батьків. Ми не маємо права ставати в позу “всезнаючих” професіоналів, коли наші учні і їх батьки демонструють набагато більший рівень досвіду в реалізації своїх соціальних і освітніх потреб, ніж ми їм можемо запропонувати. Ми можемо бути корисними для українських сімей і вчителів як ресурсні особи, але нам не вдасться повністю зрозуміти їх потреби і життєвий досвід. Але нездатність це зробити не зменшує нашої педагогічної ролі. Навпаки, вона тільки зростає, оскільки робить наше співробітництво реальністю.  
Системи освіти
Україна відрізняється від Канади і більшості “західних” демократій тим, що вона зберегла загальну систему спеціальних шкіл для дітей з особливостями розвитку.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Проблеми освіти глухих та громадянське суспільство Канади та України

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок