Головна Головна -> Реферати українською -> Педагогіка -> Електронні засоби навчання у професійній діяльності педагога (західноєвропейський досвід) 

Електронні засоби навчання у професійній діяльності педагога (західноєвропейський досвід) 

Назва:
Електронні засоби навчання у професійній діяльності педагога (західноєвропейський досвід) 
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
4,60 KB
Завантажень:
32
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат на тему:
Електронні засоби навчання у професійній діяльності педагога (західноєвропейський досвід) 


Педагоги постійно працюють над підготовкою до занять, вибором матеріалу, а також способу його подачі. Викладання на високому рівні вимагає багатьох організаційних обов’язків, великих зусиль та самовіддачі, тож, в разі потреби, часу для роботи з комп’ютерними технологіями, створення електронних навчальних курсів їм, як правило, не вистачає. Поряд з цим, перед педагогом особливо гостро постає проблема вибору з-поміж існуючих комп’ютерних програм та електронних технологій найбільш релевантних для його професійної діяльності.
Метою будь-якого проекту електронного навчання є забезпечення якісного здобуття знань студентами за допомогою інформаційних технологій. Це ж твердження, на думку ряду науковців Заходу [1, 2, 4], можна розглядати як загальне визначення поняття «електронне навчання». Для того, щоб встановити який електронний засіб потрібно використовувати для досягнення мети навчання необхідно проаналізувати наявну (поточну) навчальну ситуацію, а відтак, розглянути й наступні ключові питання:
Яка конкретна мета застосування технології (навчання, вправи, екзамени, подання матеріалу, прямий контакт, дискусійний форум) ?
Яка цінність електронного засобу навчання у порівнянні з традиційними (підручниками, роздатковим матеріалом тощо) ?
Яка навчальна ситуація (традиційна, класно-урочна система, при якій можлива синхронна та пряма комунікація з візуальним контактом, дистанційне навчання (в умовах якого студенти мають віртуальні зустрічі з викладачем; візуальний контакт відсутній; асинхронна комунікація) чи самоосвіта (студенти працюють тільки з електронними засобами при повністю відсутньому контакті із викладачем)) ?
Хто навчає? При цьому важливими є наявні у педагога навички та мотивація, а також технічні засоби.
Хто студенти? Мається на увазі їхня кількість, вік, навички, мотивація та доступні їм технічні засоби.
Для того, щоб не помилитися у виборі електронного засобу навчання потрібно брати до уваги усі вище вказані взаємозалежні аспекти. Проте досить часто помилок припускаються на початковому рівні аналізу проблеми. Найбільш типові з них:
Електронні засоби навчання реально менш цінні за традиційні;
Коли застосовуються новітні засоби навчання й технології часто високі сподівання щодо їхньої цінності поступово перетворюються на розчарування. Можливі випадки, коли тільки через свою доступність електронні засоби навчання використовуватимуться у викладацькій практиці не зважаючи на доцільність та їхню ефективність. Наприклад, у багатьох країнах електронні навчальні курси випускаються на компакт дисках. При цьому, в більшості випадків їхня цінність в якості джерел знань значно знижується, порівняно із книгами.
Ігнорування конкретних умов викладання та навчання;
Перед початком роботи для викладача важливо дізнатися про умови навчання. Наприклад, якщо це традиційна форма навчання, котра передбачає взаємодію учителя та учнів на уроці (face-to-face learning), електронне навчання виступатиме додатком до усталеної класно-урочної системи навчання, а учні використовуватимуть його засоби лише за нагальної потреби. В умовах класно-урочної системи важко запровадити широке використання інформаційних технологій, оскільки малоймовірно, що учителя можна повноцінно замінити будь-яким електронним засобом навчання.
Недооцінювання технічних можливостей, власних зусиль, умінь та навичок, необхідних для створення та користування програмним забезпеченням;
Практично кожен, хто працював над проектами пов’язаними із створенням електронного начального курсу, визнає, що недооцінював власні можливості, зусилля та повний обсяг робіт для досягнення мети. Подібний досвід особливо добре відомий програмістам, адже розробку електронного навчального курсу можна розглядати як один із варіантів практичного застосування програмування, оскільки в багатьох випадках потрібні конкретні знання у даній галузі інформатики.
Недооцінювання вмінь та навичок учня (студента) працювати з електронними засобами навчання, а також рівня технічного забезпечення навчального закладу.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Електронні засоби навчання у професійній діяльності педагога (західноєвропейський досвід) 

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок