Головна Головна -> Реферати українською -> Педагогіка -> Основні завдання британського шкільного лідерства

Основні завдання британського шкільного лідерства

Назва:
Основні завдання британського шкільного лідерства
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
3,98 KB
Завантажень:
202
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Реферат на тему:
Основні завдання британського шкільного лідерства


На думку дослідника Ю. Бека, «однією із політичних відповідей на процес глобалізації є ... формування та розвиток освіти і суспільства знань; подовження, а не скорочення термінів навчання; послаблення її спеціалізації. Це не тільки мета забезпечення принципу «гнучкості» чи «навчання впродовж усього життя», але й формування соціальної компетентності особистості, розвиток здатності до роботи в команді, вирішення конфліктів, розуміння інших культур, інтегрованого мислення ...» [1]. Отже серед основних завдань шкільного лідерства - оновлення академічних програм загальноосвітньої школи згідно потреб суспільства та тенденцій міжнародного освітнього простору.
Міжнародний інститут освітнього планування ЮНЕСКО (The International Institute for Educational Planning of UNESCO) опублікував звіт про розподіл ресурсів у галузі освіти згідно потреб. Визначається необхідність зміщення акцентів та усвідомлення освіти «не як окремого сектора суспільства, а як культури, що притаманна кожному сектору» [2, с. 187]. Іншими словами, фінансування розвитку загальної освіти необхідно розглядати як інвестування у людський капітал, а відтак й у розвиток суспільства загалом.
Традиційні підходи до здіснення освітнього менеджменту доповнюються елементами управління знаннями. Цю тезу підтверджують науковці У. Буковіц та Р. Вільямс: «управління знаннями є процесом, за допомогою якого школа досягає найвищого рівня навчання учнів на основі власного інтелектуального капіталу» [3, с. 2]. Управління знаннями - це, на нашу думку, розвиток інтелектуального потенціалу персоналу загальноосвітньої школи, що ґрунтується на використанні систематичного, неперервного та цілеспрямованого підходів. Він розпочинається з етапу визначення наявних знань та прогалин, а також знань, які необхідно освоїти, відображає інноваційний професіоналізм та охоплює такі функціональні завдання, як планування, організування, управління та контролювання. 
Початку ХХІ століття характерні численні реформи освіти, які не оминули й освітній менеджмент. Наприклад у Великобританії, однією із новацій є залучення приватних організацій до співпраці з навчальними закладами та надання їм різноманітних послуг.  У 2000 році Міністр освіти Е. Морріс висловила таку думку: «якщо ми говоримо про новий спосіб управління школою, а приватний сектор виявляє бажання долучитися до цього процесу (мова йде про відсутність прибутковості), ми повинні стати відкритими». Необхідно зауважити, що міністр чітко вирізняє такі поняття як «прибуток» та «оплата послуг». На думку Е. Морріс, люди повинні отримувати заробітну плату за виконану роботу [6]. 
Налагодження співпраці між загальноосвітньою школою та іншими організаціями є особливо важливою проблемою. Повноцінна загальноосвітня школа повинна забезпечувати своїх вихованців не тільки навчальними пропозиціями, але й можливістю вирішення інших проблем, що обґрунтовує співпрацю школи з іншими фахівцями: психологи, шкільні консультанти, медичні працівники, соціальні працівники тощо.
Удосконалення загальноосвітньої школи, піднесення освітніх стандартів та результативність навчального процесу залежать від педагогів, які навчають учнів. У міжнародному освітньому просторі особлива увага прикута до проблеми підвищення професіоналізму вчителів загальноосвітніх шкіл, що ґрунтується на проведенні практичних досліджень та аналізі даних про успішність учнів, професійному розвитку упродовж всієї педагогічної діяльності, що має на меті формування фахової компетентності вчителів: академічна, педагогічна, стратегічна, контекстуальна, колегіальна, емоційна, духовна та етична.
Оскільки шкільне лідерство спрямовується, перш за все, на удосконалення загальноосвітньої школи, закономірною є значна увага до розвитку шкільних лідерів, приваблення висококваліфікованих фахівців до роботи в школі, розвитку системи адекватного оцінювання та винагороджування найкращих. У Великобританії прем'єр-міністр Т. Блер, усвідомлюючи роль та значення шкільного лідерства для забезпечення освіти високої якості, виступив із пропозицією створення Національного коледжу з шкільного лідерства, діяльність якого відповідала б міжнародним стандартам.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Реферат на тему: Основні завдання британського шкільного лідерства

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок