Головна Головна -> Реферати українською -> Педагогіка -> Партнерське спілкування-школа соціалізації

Партнерське спілкування-школа соціалізації

Назва:
Партнерське спілкування-школа соціалізації
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
6,71 KB
Завантажень:
288
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Реферат на тему:
Партнерське спілкування-школа соціалізації


Маленька дитина тільки тоді ставитиметься до інших з розумінням та повагою, коли відчуватиме повагу і розуміння до себе. Доброзичливі взаємини з вихователем, який є авторитетною для дошкільнят людиною, мають дуже важливе значення для соціального розвитку особистості маляти.
Звідси стає зрозуміло, як важливо й самому педагогові оволодіти навичками партнерського спілкування. Педагог як професіонал має розуміти виховне значення слова: адже словом можна і заспокоїти, і травмувати. Воно може принести мир та дружбу або спричинити ворожнечу.
Розглянемо прийоми, які сприяють встановленню довірливих взаємин педагога з дитиною.
Уважне прислуховування. З розумінням ставлячись до думок та емоцій, бажань дитини, ми показуємо, що сприймаємо її серйозно. Усі діти потребують уваги, визнання, любові. Якщо такі потреби задоволені, вони охоче йдуть на спілкування, особливо коли воно відбувається у формі діалогу. На жаль, вихователі часто надають перевагу монологу перед діалогом, що заважає їм вчасно помітити стан дитини, зрозуміти її. Існують два способи досягти взаєморозуміння з вихованцем.
Просте, або пасивне прислуховування. Вихователь тільки слухає дитину і підтакує їй: «Так, так», «Ага», «Розкажи», «Цікаво», «Але». Така реакція дорослого є для дитини сигналом, що її готові вислухати. *
Активне прислуховування. Вихователь намагається зрозуміти, що дитина відчуває, а потім відтворює те, що сприйняв, уголос. Це просто відображення того, що він зрозумів, воно не повинно містити оцінки або запитання. Таке віддзеркалення допомагає дитині переконатися, що її правильно зрозуміли, а якщо це не так, то й довести до дорослих свою думку.
Під час діалогу один з партнерів має дати іншому можливість висловитися до кінця, а після цього зробити резюме, щоб отримати підтвердження: його правильно зрозуміли. Багато непорозумінь виникає через невміння дорослого і дитини вислухати одне одного. Водночас вихователь повинен уміти розрізняти дитячі проблеми і свої власні. Які проблеми можуть бути в дитини? Інша дитина відібрала в неї іграшку, не вдається малюнок або виріб, однолітки не прийняли її до гри, дитина чогось боїться тощо.
Проблеми вихователя: треба, щоб діти прибрали в ігровому куточку, або діти надто галасують, і треба їх заспокоїти. У такому разі не варто сварити чи повчати, краще сказати: «Мені дуже неприємно, що в кімнаті такий галас. Від цього крику в мене болить голова. Грайтеся, будь ласка, тихіше». Повідомлення дорослим свого стану допомагає дитині взяти на себе відповідальність за свою поведінку, оскільки дорослий продемонстрував віру в те, що дитина здатна зрозуміти ситуацію і діяти адекватно до неї. Такий прийом сприяє формуванню в дитини правильної самооцінки, а крім того, відвертість вихователя — гарний приклад для вихованця. Взаємини, коли кожний може сказати те, що думає, характеризуються довірою і можуть витримати будь-які випробування, на відміну від обопільних докорів і нарікань, що, на жаль, у житті трапляється частіше. Наприклад, вихователь звертається до дитини: «Ти завжди хочеш мене розсердити». А у відповідь чує: «А ви мені ніколи не даєте гратися там, де я хочу».
Діти дуже тонко відчувають настрій дорослих. Якщо ті в поганому гуморі, то малятам здається, що вони чимось завинили і на них сердяться. Відверте ж пояснення вихователем свого стану допомагає дитині зрозуміти, що й у дорослих є свої клопоти.
Довірча поведінка вихователя привертає дитину до нього, спонукає самостійно шукати розв'язання проблем, пробуджує ініціативу. Варто запропонувати малятам спектр різних дій замість готового рішення, щоб діти зрозуміли: їх не вважають маленькими, ні на що не здатними.
Якщо вихователеві треба щось повідомити дітям, це треба робити:—
у чіткій та зрозумілій формі;—
відверто та відкрито;—
без іронії. Коли, наприклад узимку педагог каже вихованцеві: «Відчиняй, відчиняй вікно ширше, на вулиці ж спека», дитина може не зрозуміти його;—
у вигляді пропозицій, а не наказу;—
без оцінок, а краще у вигляді варіантів.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Реферат на тему: Партнерське спілкування-школа соціалізації

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок