Головна Головна -> Реферати українською -> Педагогіка -> Вплив казки на формування самоідентичності

Вплив казки на формування самоідентичності

Назва:
Вплив казки на формування самоідентичності
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
5,17 KB
Завантажень:
261
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Роботу щодо впливу казки на формування самоідентичності ми проводили на основі дослідження стану даної проблеми серед дітей старшого дошкільного віку. Дослідження проводились на базі дошкільного закладу №4 “Калинова сопілка” у старшій групі “Пізнайко”.
В процесі дослідження була здійснена систематична робота з дітьми щодо впливу народної казки на становлення і формування національної самоідентичності.
І етап – вміння сприймати і розуміти казку; співвідносити її сюжет з ілюстраціями
ІІ етап – вміння відтворювати сюжет казки використовуючи національні ідеї народу; драматизація та інсценізація казки на народній основі з дотриманням традицій і звичаїв українського народу.
ІІІ етап – досконале знання казок дітьми; розпізнавання героїв різних казок; вміння вгадувати казки за окремими висловами; співвідносити сюжет казки з реальним життям; складання казок самими дітьми з використанням подій історичного минулого українців на засадах народної педагогіки.
І етап діти уміють слухати казку, сприймати її та розуміти. Крім цього діти повинні вміти співвідносити сюжет казки з ілюстративним матеріалом, вміти відповідати на запитання по сюжету казки
Під час обговорення казки аналогії у дитячій уяві виникають швидше на інтуїтивному, образно-конкретному, ніж на логічно-абстрактному, понятійному рівні, що й підтверджує чуттєве, перцептивне сприйняття навколишнього світу дошкільниками
У такому випадку твір створює досить сприятливі умови для успішного зародження позитивних рис. Він націлює не просто на самоаналіз, а на розвиток своїх здібностей, формування характеру, вчить удосконалювати себе завдяки власній діяльності. Відомо, що мотиви діяльності, поведінки дітей формуються в системі доступних їм відносин у соціумі. У цій системі визначаються вимоги, які висуваються перед дитиною. Від їх виконання залежить ставлення до неї з боку оточуючих, задоволення її потреб і бажань. Ці складові виховного процесу в найбільш відповідній формі проводяться етнопедагогікою. Дітям характерний життєвий оптимізм, потяг до розваг, веселощів, жартів, гумору. Гумористичні сценки у багатьох народних казках містять повчальні мотиви ("Кому зозуля накувала?" - іронізування над безпідставною непоступливістю, впертістю, - "Три бажання" -висміювання нетолерантності в людських стосунках, - "Язиката Хвеська" тощо), які потрібно обов'язково розкривати перед дітьми, щоб твір не сприймався надто полегшено, поверхово. Як правило, кожен юний темперамент підсвідомо рефлексує саме щодо свого казкового аналога. І це закономірно, адже народ як майстер слова і психолог, геніальний творець художніх типів і узагальнень зумів відобразити в казкових образах усе те розмаїття поведінкової психології, яке характерне для українців.
Даний етап має важливе значення для подальшого успішного розвитку та формування особистості. Адже саме від правильного вдумливого сприймання сюжету казки залежить робота щодо становлення казкових образів, виокремлення головної суті. Прослухавши казку дитина робить для себе певні висновки, ідентифікує себе з героями улюблених казок. У неї продовжує розвиватись, розширюватись пам’ять, мислення, адже вона може виділяти позитивне і негативне і відповідно наслідувати вчинки героїв казок.
На цьому етапі важливо підтримати і допомогти сформувати у дитини правильні уявлення про світ, про те, що її оточує. І саме це потрібно робити на прикладі українських народних казок, які сприяють формуванню національної самоідентичності дітей-дошкільників.
У кожної дитини є своє індивідуальне бачення оточуючого, тобто вони по-різному сприймають і оцінюють навколишнє. Одна й та сама казка у різних дітей має різний вплив, і тому потрібно намагатися, враховуючи думки дітей, сформулювати у них правильне розуміння і сприймання світогляду через народну казку.


Це можливо здійснити, провівши з дітьми заняття на тему «Читання казки Лесі Українки «Біда навчить»» (додаток Е).
На другому етапі звертається увага на вміння дітей відтворити сюжет казки, використовуючи національні ідеї народу, користуючись ілюстративним матеріалом, драматизувати та інсценізувати казку на народній основі з дотриманням традицій і звичаїв українського народу.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Вплив казки на формування самоідентичності

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок