Головна Головна -> Реферати українською -> Педагогіка -> Бібліотечний урок «Твій друг – книга»

Бібліотечний урок «Твій друг – книга»

Назва:
Бібліотечний урок «Твій друг – книга»
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
3,44 KB
Завантажень:
160
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Бібліотечний урок
«Твій друг – книга»
для учнів 2 класу
Мета: Пояснити учням значення малюнків для розкриття змісту книж-ки; дати дітям відомості про елементи книги, викликати інтерес до неї. До-помогти дітям відчути красу і силу графічного мистецтва. Розвивати худож-ній смак учнів, збагачувати їх словниковий запас. Виховувати любов і береж-ливе ставлення до книжки.
Обладнання. Комплекс яскраво-ілюстративних книг, великого формату, для самостійної роботи учнів по визначенню окремих елементів книги; книж-кова тематична виставка: "прочитайте, це цікаво"; ілюстровані твори дитячої літератури.
Хід заняття.
1. Підготовка до вивчення нового матеріалу.
2. Оголошення теми і мети заняття.
Загадка: Сама мовчить, а всіх вчить. (Книга)–
Сьогодні ми будемо говорити про книгу, про її елементи, про людей, які допомагають книзі стати привабливішою для читача.
Перше знайомство книги починається з обкладинки. У дитячих книгах роблять барвистими, привабливими. Обкладинка не тільки "одягає книгу, але захищає від пошкоджень. Коли ви помацаєте листочки книги, то відчуєте, що обкладинка зроблена з цупкого паперу.
Обкладинка, зроблена з твердого картону шкірою, тканиною, назива-ється палітуркою. оли нижку "роздягнути" , тобто перегорнути назива-ється сторінками. Основною опорою яка тримає сторінки є корінець.
Перша сторінка за обкладинкою називається титульною.
Вона розповість вам про те, хто написав книгу, коли і де її видано. Зав-жди звертайте увагу на прізвище авторів, в майбутньому це допоможе ви-б-рати кращу з книг. Кожна книга має назву, з якої часто можна дізнатися, що розповідається в ній, але так буває не завжди. Тоді вам допоможе підзаголо-вок. Він може повідомити про зміст книжки.
На титульній сторінці є вихідні дані. Вміщуються завжди внизу і розпо-відають коли, яким видавництвом і де було випущено книгу. Дуже часто на титульній сторінці вміщують прізвище художника, який зробив малюнки. Ці малюнки називаються ілюстраціями. Ілюстрації допомагають дізнатися про зміст книги.
3. Словникова робота.–
Довідкове віконечко допоможе нам зрозуміти матеріал уроку.
Ілюстрації в книжці. –
Першим віконечком є слово " Ілюстрація". Вимовте його поскладово, цілим словом, повільно, швидко.
Ілюстрація – малюнок, який розкриває і поглиблює зміст тексту. Ілюст-рації бувають: сторінковими (на всю сторінку – продемонструвати); у тексті – частини сторінки (продемонструвати); заставки-малюнок на початку роз-ділу, частини книжки (продемонструвати). Наприклад, для ілюстрації худож-ник обирає епізоди, що найповніше розкривають зміст тексту або окремих його частин.
Кінцівка відтворює завершальну дію для книжки чи розділу. Заставка зображує яскраві моменти, епізоди, які можуть підказати читачеві, про що піде мова у тексті.
Заставка і кінцівка можуть бути орнаментальними. Орнамент має відпо-відати характеру описаної в літературному творі події(епохи). Орнамент – узор, візерунок. Художнє оформлення виконується олівцем, тушшю чи фар-бами. Художник-ілюстратор глибоко обдумує задум письменника, має добре знати час, який описує в творі автор, характери героїв, їхній зовнішній ви-гляд, одяг, взуття, речі вжитку, щоб ілюстрація відповідала задуму твору, не суперечила історичній правді.–
Чи можна створити ілюстрацію самому? Так. Для цього слід ознайо-митися з текстом (прочитати). Визначити, через які образи, епізоди можна виразно передати мовою ілюстрацій задум твору. Продумати і уявити майбут-ній малюнок, зробити ескіз. А потім перенести його на папір потріб-них розмірів і намалювати детальніше.
4. Вивчення нового матеріалу.
1. Розповідь про художників-співавторів дитячих книжок.
а) Бесіда.–
Найдавнішим і найбільш відомим видавництвом для дітей в Україні є "Веселка". На нашій виставці є книжки цього видавництва.–
Хто віднайде серед цих книг ті, які випустило видавництво "Веселка"?
б) –
Прочитайте де і коли видана ця книжка, хто виконав малюнки до неї.
Бібліотекар.–
Погляньте на малюнки.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Реферат на тему: Бібліотечний урок «Твій друг – книга»

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок