Головна Головна -> Реферати українською -> Педагогіка -> Проблема використання інформаційно-комунікаційних технологій у процесі математичної підготовки майбутніх учителів фізики

Проблема використання інформаційно-комунікаційних технологій у процесі математичної підготовки майбутніх учителів фізики

Назва:
Проблема використання інформаційно-комунікаційних технологій у процесі математичної підготовки майбутніх учителів фізики
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
8,87 KB
Завантажень:
156
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
Реферат на тему:
Проблема використання інформаційно-комунікаційних технологій у процесі математичної підготовки майбутніх учителів фізики


Розвиток сучасного суспільства, його глобальна інформатизація і трансформація, зміна форм господарювання, впровадження сучасних інтенсивних методів виробництва потребують розробки принципово нових і адекватних часу підходів до підготовки фахівця. Такі підходи тісно пов’язані з інформаційно-комунікаційними технологіями.
Під інформаційно-комунікаційними технологіями розуміють сукупність методів та технічних засобів, які використовуються для збирання, створення, організації, зберігання, опрацювання, передавання, подання й використання інформації.
Проблема впровадження інформаційно-комунікаційних технологій у навчальний процес досліджувалась у працях Б.Бєсєдіна, А.Веліховської, М.Голованя, Ю.Горошка, В.Дровозюк, М.Жалдака, Т.Зайцевої, В.Клочка, Н.Кульчицької, К.Ламонової, Ю.Лотюк, Н.Морзе, А.Олійника, К.Осенкова, А.Пенькова, С.Ракова, Ю.Рамського, В.Розумовського, Є.Смирнової, В.Чирко, В.Шавальової та інших учених.
Дидактичні і психологічні аспекти застосування інформаційно-комунікаційних технологій навчання знайшли відображення у працях В.Безпалька, О.Гокунь, В.Ляудіс, Ю.Машбиця, А.Пишкала, І.Синельник, С.Смирнова, О.Співаковського та інших дослідників.
Про масштаб та комплексність проблеми використання інформаційно-комунікаційних технологій у навчальному процесі йдеться в дисертації М.Жалдака [4]. Широке впровадження нових інформаційних технологій у навчальний процес породжує низку проблем, які стосуються змісту, методів, організаційних форм і засобів навчання, гуманітаризації освіти та гуманізації навчального процесу, інтеграції навчальних предметів і фундаменталізації знань, підготовки й удосконалення кваліфікації педагогічних кадрів, створення системи неперервної освіти, зокрема системи самоосвіти й самовдосконалення вчителів, яка забезпечувала б оволодіння ними основами сучасної інформаційної культури. Звідси випливає необхідність розробки й побудови цілісної системи підготовки вчителя до використання інформаційної технології в навчальному процесі, яка включає весь комплекс навчальних дисциплін з відповідно побудованим змістом, сукупність методів, організаційних форм і засобів навчання, орієнтованих на широке використання сучасної інформаційної технології в навчальному процесі, і забезпечує методологічну, спеціальну й методичну підготовку вчителя в нерозривному зв’язку з формуванням основ інформаційної культури та підготовкою до практичного використання нової інформаційної технології у своїй професійній діяльності, здатність і готовність до постійної самоосвіти й самовдосконалення, а також можливість їх здійснювати.
Враховуючи вищесказане, маємо підстави стверджувати, що проблема використання інформаційно-комунікаційних технологій у процесі математичної підготовки студентів фізичних спеціальностей педагогічних вищих навчальних закладів потребує ґрунтовних наукових досліджень. Необхідна розробка комп’ютерно-орієнтованих методичних систем навчання природничих дисциплін, зокрема математичних, які дозволили б найбільш повно й ефективно використати навчальний потенціал інформаційно-комунікаційних технологій у фаховій підготовці майбутніх учителів з метою поглиблення професійної спрямованості математичних дисциплін, які викладаються студентам нематематичних спеціальностей педагогічних університетів.
Уважаємо, що розв’язання вищезазначеної проблеми доцільно розпочати з формулювання вимог, які ставляться до засобів інформаційно-комунікаційних технологій, використання яких, на думку педагога, є необхідним для досягнення наперед визначених дидактичних цілей.
Стаття має за мету висвітлити психолого-педагогічні аспекти поставленої проблеми; зробити стислий аналіз останніх досліджень і публікацій, у яких започатковано її розв’язання; оприлюднити основний матеріал дослідження з обґрунтуванням отриманих наукових результатів.
Зв’язок сформульованої проблеми із важливими науковими та практичними завданнями полягає у визначенні концептуальних засад розробки комп’ютерно-орієнтованих методичних систем навчання не лише природничих дисциплін, але й дисциплін гуманітарного спрямування.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 Реферат на тему: Проблема використання інформаційно-комунікаційних технологій у процесі математичної підготовки майбутніх учителів фізики

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок