Головна Головна -> Реферати українською -> Педагогіка -> Використання інноваційних технологій як шлях покращення якості професійної підготовки магістрів

Використання інноваційних технологій як шлях покращення якості професійної підготовки магістрів

Назва:
Використання інноваційних технологій як шлях покращення якості професійної підготовки магістрів
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
9,26 KB
Завантажень:
168
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
Реферат на тему:
Використання інноваційних технологій як шлях покращення якості професійної підготовки магістрів


Процеси європейської інтеграції охоплюють дедалі більше сфер життєдіяльності. Національна освіта України чітко визначила орієнтир на входження в європейський освітній простір, що передбачає насамперед модернізацію освітньої діяльності в контексті європейських вимог, практичне приєднання до Болонського процесу. Входження України до єдиного європейського та світового освітнього простору передбачає запровадження європейської кредитно-трансферної та акумулюючої системи (ЕСТS).
Треба підкреслити, що міжнародний аспект стає дуже важливим для нашої національної системи вищої освіти. Саме такий підхід сприяє розумінню глобальних проблем людства і ролі кваліфікованих спеціалістів у їх вирішенні, усвідомленню необхідності жити в умовах існування різних культур і цінностей.
Метою цієї статті є показати на прикладі освітянської діяльності Бердянського державного педагогічного університету, як проводиться робота з адаптації нашої освітньої системи до Болонського процесу та які проблеми постають у зв’язку з цим.
З переходом України до ринкової економіки виникла нагальна потреба в модернізації системи підготовки керівників навчальних закладів, у створенні команди професіоналів-управлінців у галузі освіти. Це також зумовлено появою нових різноманітних типів загальноосвітніх навчальних закладів. Професіоналізація керівників вимагає особливої уваги за нових умов управління освітнім процесом у сучасній школі, де вони відіграють найважливішу роль у впровадженні інновацій. З огляду на сучасні тенденції розвитку освіти особливого значення набувають професійні громадські організації, прикладом чого є створення та діяльність АКШУ (Асоціації керівників шкіл України), членами якої спільно з вітчизняними і зарубіжними науковцями розроблено Базовий стандарт професійної діяльності директора школи, у якому до основних функцій керівника відносять професійну готовність та культуру (її складовими є: готовність до впровадження інновацій, здійснення управління навчальним закладом на засадах гуманізму, відкритості, толерантності) [9, с.20-22]. Керуючись таким положенням, у Бердянському державному педагогічному університеті з 2003 року здійснюється підготовка керівників-менеджерів із спеціальності 8.000009 – Управління навчальним закладом.
Менеджмент освіти – це вид управлінської діяльності, який складається із сукупності засобів, методів та форм впливу на особистості та колектив з метою ефективного функціонування освітньої галузі. А людина, яка володіє цими знаннями та вміннями, – це менеджер. У наукових роботах Г.Дмитренка, Л.Каращук, Н.Коломінського, Ю.Конаржевського, В.Коростєльова, В.Крижка, Є.Павлютенкова розкривається сутність освітнього менеджменту та зміст діяльності менеджера освіти. Ґрунтовні дослідження, присвячені проблемі інноваційних підходів до педагогічного менеджменту, належать Г.Єльниковій, Л.Даниленко, Г.Дмитренко, В.Пекельній та іншим.
Під терміном “інновація” – ми розуміємо нововведення, цілеспрямовану зміну, яка викликає перехід системи з одного стану до іншого. Інноваційна освітня діяльність відповідає процесам внесення якісно нових елементів в освіту.
Проблемно орієнтований аналіз стану закладу освіти дає відповідь на питання про види нововведень, які зроблять можливим покращити результати його діяльності. Як свідчить досвід роботи, це можуть бути локальні, поодинокі, не пов’язані між собою зміни; можливо, комплексні, модульні нововведення, які охоплюють діяльність групи педагогів чи паралелі класів, навчальні предмети певного циклу; системні, які охоплюють весь навчальний заклад, усіх учасників навчально-виховного процесу.
На нашу думку, до управлінських інновацій слід віднести сучасні економічні, психологічні, діагностичні, інформаційні технології, які дають змогу створити відповідні умови для оперативного й ефективного прийняття керівником управлінського рішення. У сукупності управлінських інновацій, що впроваджуються у навчальних закладах, виділяються: модернізовані зміст, форми й методи управлінської діяльності керівника школи, громадсько-державні, регіональні, модульні, проектні моделі управління.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 Реферат на тему: Використання інноваційних технологій як шлях покращення якості професійної підготовки магістрів

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок