Головна Головна -> Реферати українською -> Педагогіка -> Головні етапи розвитку та використання комп'ютерно-орієнтованих засобів навчання

Головні етапи розвитку та використання комп'ютерно-орієнтованих засобів навчання

Назва:
Головні етапи розвитку та використання комп'ютерно-орієнтованих засобів навчання
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
8,51 KB
Завантажень:
391
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
Реферат на тему:
Головні етапи розвитку та використання комп'ютерно-орієнтованих засобів навчання


Виникненню нового покоління сучасних засобів навчання суттєво сприяла поява новітніх комп'ютерних технологій. У наш час не можливо уявити навчальний процес без використання засобів мультимедіа, телекомунікацій, комп'ютерних програм та інтегрованих навчальних середовищ, призначених для відпрацювання навичок, оцінювання результатів навчання, моделювання, самонавчання тощо. Фактично можна відзначити утворення специфічної підсистеми у системі сучасних засобів навчання. Ця підсистема містить засоби, які так чи інакше ґрунтовані на використанні комп'ютера (комп'ютерно-орієнтовані засоби навчання (КОЗН) [2]).
Як правило, впровадження сучасних комп’ютерно-орієнтованих засобів навчання носить емпіричний характер. Так швидко з’являються та застарівають комп’ютерні технології, що їх поява іде, так би мовити, попереду їх методологічного осмислення, а часто навіть і методичного забезпечення. Склалася ситуація, коли впровадження новітніх технологій стало фактом сучасного етапу розвитку освіти, але педагогічний ефект від їх впровадження ще не оцінений у достатній мірі. Для того, щоб краще зрозуміти та узагальнити досвід використання у навчанні сучасних комп'ютерів, а також з’ясувати перспективи їх впровадження у майбутньому, треба звернутися до історії педагогічних досліджень з цього питання.
Постановка проблеми. Постає проблема аналізу системи комп’ютерно-орієнтованих засобів навчання в процесі її становлення та формування. Це необхідно для оцінки теперішнього стану розвитку системи КОЗН, тенденцій та перспектив їх впровадження у навчальний процес.
Ступінь розробки проблеми. Існує ряд публікацій, що присвячені історії розвитку комп’ютерно-орієнтованих засобів [10], визначенню перспектив впровадження у навчальний процес новітніх засобів навчання, зокрема, на основі штучного інтелекту [6, 9]. Але система КОЗН, етапи її становлення та шляхи розвитку, як правило, не розглядаються комплексно, з єдиної методологічної точки зору.
Мета і завдання дослідження. Метою роботи є аналіз історичних етапів формування системи комп’ютерно-орієнтованих засобів навчання, виявлення особливостей теперішнього стану розвитку цієї галузі та визначення перспектив на майбутнє з погляду сучасних методологічних уявлень про моделювання знання та навчання.

Історичні етапи розвитку системи
комп’ютерно-орієнтованих засобів навчання.
У формуванні КОЗН можна виділити цілий шерег етапів історії їх розвитку. Якщо перші спроби залучити ресурси комп'ютерних технологій для цілей навчання можна пов'язати з часами створення самих комп'ютерів, то у міру удосконалення апаратно-програмного забезпечення з'являлися нові ідеї його педагогічного використання. Загалом, з появою кожного наступного покоління комп'ютерної техніки відбувався новий сплеск педагогічних досліджень.
Програмоване навчання.
Перші спроби використання комп'ютерів у навчанні здійснювалися на базі вже перших найпростіших комп'ютерів (60-ті роки ХХ ст.). Такі комп'ютери були спроможні виконувати різноманітні алгоритми дій, але процес програмування для них був досить громіздким та малоефективним. Ці комп'ютери мали невеликі обсяги пам'яті та низьку швидкодію. Це – доба появи та поширення кишенькових калькуляторів, тоді як, власне, комп’ютери були скоріше винятком при застосуванні у побуті та навчанні.
З даним періодом у формуванні КОЗН можна пов'язати виникнення ідей так званого програмованого навчання (Б.Скінер та ін.), які полягали у тому, щоб закласти у комп'ютерну програму певні можливості керування навчальним процесом. Зокрема, передбачалося, що за допомогою комп'ютера можна було б надавати навчальну інформацію у заданій послідовності, пропонувати вправи на закріплення матеріалу і, нарешті, оцінювати результати навчання.
Згодом дослідження ідей програмованого навчання показало, що намагання формалізувати процес навчання в цілому шляхом побудови певного алгоритму діяльності вчителя та відповідної комп'ютерної програми не виправдане.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 Реферат на тему: Головні етапи розвитку та використання комп'ютерно-орієнтованих засобів навчання

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок