Головна Головна -> Реферати українською -> Педагогіка -> Особливості формування сексуальної культури молоді

Особливості формування сексуальної культури молоді

Назва:
Особливості формування сексуальної культури молоді
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,81 KB
Завантажень:
387
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
Реферат на тему:
Особливості формування сексуальної культури молоді


Основними тенденціями розвитку масової сексуальної культури сьогодні є: вульгаризація, зведення складних любовно-еротичних почуттів і переживань до примітивної і стандартної сексуальної техніки; комерціалізація, надприбутки секс-індустрії, що не має нічого спільного ні з етикою, ні з естетикою, ні з педагогікою; вестернізація (орієнтація на західний порноринок) тощо. Окрім цього:
1. Відбувається індивідуалізація і приватизація сексуальності, перехід від зовнішнього соціального контролю до індивідуального саморегулювання; звільняючись з-під влади церкви, сім’ї, держави, сексуальність включається в систему індивідуальних, особистих цінностей.
2. З поглибленням традиційних ірраціональних страхів, протиставляння душі і тіла й табуювання тілесних переживань, сексуальна насолода визнається позитивною соціальною і культурною цінністю і включається не лише у побутову, але й у високу культуру.
3. Демократичне суспільство відмовляється від жорсткої регламентації й уніфікації сексуального життя, віддаючи перевагу плюралізму і толерантності. Сексуально-еротична техніка, мотивація, вікові межі, кількість і навіть стать сексуальних партнерів все частіше визнають приватною справою індивіда чи пари.
4. Жіноче рівноправ’я і радикальна ломка ґендерних норм і стереотипів підриває, робить проблематичним багато традиційних уявлень про природу статі і сексуальності. Це збільшує різноманітність стилів сексуального життя і розширяє межі свободи особистості.
5. Легалізація одностатевого кохання і зростання політичної і культурної активності сексуальних меншин також сприяють цим процесам, висвічуючи комунікативні і гедоністичні аспекти сексуальності, що принципово не зводяться до репродуктивної функції.
Становлення нових форм і взірців сексуальної поведінки завжди суттєво відстає від руйнування старих стандартів, яке спочатку скрізь і всюди сприймається як прояв аномалії та анархії. Ослаблення сексизму й багатьох традиційних табу розширяє індивідуальну свободу і вибірковість лише за умови достатньо високої загальної і сексуальної культури.
Секс – це цілий світ, багатий своїми таємницями і законами. І ці закони, ці таємниці необхідно пізнавати. Італійський психолог А. Менегетті у своїй праці „Жінка третього тисячоліття” (1999) писав: „Під сексом я розумію не лише статевий акт, але всю ту гру, яка ведеться нами в особистому і соціальному житті. Рівень сексуальних відносин завжди відповідає ступеню життєвої зрілості” [65; 72]. Секс завжди можна вдосконалювати. Тільки на відміну від всього іншого для цього потрібна нова інформація і практика. Переважну більшість чоловіків ніколи не вчили займатися сексом. Як тільки юнаки в стані збуджуватись чи займатись мастурбацією, відразу вважають себе „серйозними” експертами в цьому питанні.
Практично у кожного після одруження виникають проблеми, що торкаються сексуальної сфери. І це цілком природно. Молоде подружжя не в змозі саме дати відповідь на всі питання, що з’являються. І дуже рідко шлюб буває щасливим, коли подружжя залишаються неуками в цьому питанні: добрих намірів і природних інстинктів недостатньо для створення гармонії. Питання навіть не в тому, чи є у людей пов’язані зі сексуальністю проблеми – вони є у всіх, а в тому, як вони переживаються, усвідомлюються й вирішуються.
Кожна молода людина, яка готується до вступу в шлюб, повинна бути сексуально вихованою, володіти азами сексуальної культури. Це насамперед культурно-еротичне розуміння статевого життя людини, окультурення статевого потягу, вміння розібратися в порадах старших і спеціальній літературі, правильно ставитись до сексуальності і відхилень та збочень у сексуальній сфері, розвінчувати існуючі міфи і хибні, навіть провокаційні думки. Якщо сьогодні однозначно прийнятне таке поняття як сексуальна культура, то варто зрозуміти, що будь-яка культура, в тому числі сексуальна, формується, тобто передбачає виховання, навчання й освіту.
Алекс Комфорт у своїй праці „Радость секса” (1992) так говорить про майстерність у техніці сексу: „Всі, хто не безсилий і не дурний, здатні танцювати і співати – так чи інакше.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: Особливості формування сексуальної культури молоді

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок