Головна Головна -> Реферати українською -> Педагогіка -> Мета та завдання фахової підготовки вчителя інформатики за кредитно-модульною системою

Мета та завдання фахової підготовки вчителя інформатики за кредитно-модульною системою

Назва:
Мета та завдання фахової підготовки вчителя інформатики за кредитно-модульною системою
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
7,23 KB
Завантажень:
420
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
Реферат на тему:
Мета та завдання фахової підготовки вчителя інформатики за кредитно-модульною системою


Розробка кредитно-модульної системи організації навчального процесу (КМСОНП), як і будь-якої системи навчання, орієнтована на те, щоб вона як дидактичний засіб органічно ввійшла в процес навчання. Це вимагає дотримання вимог, які враховують її специфічну мету й одночасно загальні цілі навчального процесу: освіт-ні, розвиваючі, виховні.
Проблему формування знань, умінь і навичок учителя інформатики в різний час досліджували Н.Р. Балик, В.Ю. Биков, А.М. Гуржій, Л.В. Брескіна, М.І. Жалдак, М.П. Лапчик, Н.В. Морзе, С.М. Прийма, С.А. Раков, Ю.С. Рамський, Т.В. Тихонова, Ю.В. Триус, Г.Ю. Цибко, Г.В. Шугайло та ін. Однак науково-педагогічні дослідження з питань організації фахової підготовки майбутнього вчителя інформатики за умов впровадження КМСОНП лише розпочинаються. Необхідно вирішити ряд завдань щодо обґрунтування та розробки методичних систем, орієнтованих на використання залікових освітніх одиниць і модульних технологій під час навчання вчителя інформатики у ВНЗ. Метою цього дослідження є уточнення мети та основних завдань фахової підготовки майбутнього вчителя інформатики за кредитно-модульною системою організації навчального процесу.
Мета фахової підготовки вчителя інформатики має бути насамперед підпорядкована загальним завданням навчання, виховання та розвитку особистості, зумовлених актуальними і перспективними соціальними потребами, переходом до нового інформаційного суспільства
Інформаційне суспільство спричиняє не лише сильний соціальний, психологічний та культурний вплив на особистість, але й вимагає нового світогляду: уміння бачити і розуміти інформаційну картину світу, уміння виявляти та аналізувати під час вивчення будь-якого об’єкта, процесу або явища в природі найбільш характерні для них інформаційні аспекти.
Як зазначає В.В. Грубінко, метою освіти в сучасних умовах має бути підготовка фахівців, здатних забезпечити перехід від індустріального до інформаційно-технологічного суспільства через новаторство в навчанні, вихованні та науково-методичній роботі; а вимоги, які ставляться до освіти, – це якість, універсальність підготовки випускника та його адаптованість до вітчизняного та міжнародного ринків праці, особистісна орієнтованість навчального процесу, його інформатизація, визначальна важливість освіти в забезпеченні сталого людського розвитку [2].
Поряд із цим такі суспільні цінності, як освіченість, здатність до саморозвитку та самовдосконалення, неперервне навчання і підвищення кваліфікації, вміння орієнтуватися у величезному інформаційному потоці, обслуговувати та використовувати інформаційні технології у власній професійній діяльності впродовж життя, уміння гнучко, критично мислити в нових умовах набуватимуть особливого значення. Слід застерегти від того, що винятково професійний підхід у підготовці спеціалістів може призвести до "тиражування самовідчужених особистостей" [, с. 7].
Одним із головних завдань виховання має стати подолання негативних тенденцій у формуванні системи цінностей. Дослідження науковців та практиків свідчать про те, що в нашій країні продовжується "загальна переорієнтація суспільства з цінностей колективізму до цінностей індивідуального життя, але в їх найгіршому вираженні. Це підтверджує недостатню реалізацію ідеологічної функції освіти, … яка не забезпечує позитивність пріоритетної тенденції індивідуального існування" [1, с. 99].
У змісті виховної роботи актуальними постають завдання національно-патріотичного виховання з метою формування громадянської позиції, відповідальності за Батьківщину та майбутнє її народу; моральне виховання; художньо-естетичне виховання; валеологічне виховання, спрямоване на формування внутрішньої потреби у веденні здорового способу життя; сімейно-родинне виховання, покликане сприяти вихованню фізично і морально здорової особистості на традиціях і цінностях родини; екологічне виховання, спрямоване на розвиток екологічної культури [2, с.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 Реферат на тему: Мета та завдання фахової підготовки вчителя інформатики за кредитно-модульною системою

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок