Головна Головна -> Реферати українською -> Педагогіка -> Соціально-правова діяльність соціального педагога у системі освіти України

Соціально-правова діяльність соціального педагога у системі освіти України

Назва:
Соціально-правова діяльність соціального педагога у системі освіти України
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
10,66 KB
Завантажень:
485
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 
Реферат на тему :
Соціально-правова діяльність соціального педагога у системі освіти України


Доки в суспільстві існуватиме протистояння соціальних груп з поляризованими інтересами, доти система освіти піддаватиметься тиску політиків та ідеологів з метою, щоб вона працювала на їхні інтереси. Фактором перевірки системи освіти на стійкість завжди залишатиметься процес виникнення нових видів діяльності, нових професій. Адже існуючі норми і правила, традиції і стереотипи педагогічної діяльності та сімейного виховання доволі консервативні й не завжди адекватно сприймають нове, яке має потребу розуміння й регулювання як з боку держави в цілому, так і соціальних інститутів суспільства взагалі.
Важливо не випускати з поля зору ще один аспект. Скільки б суспільствознавці не говорили про гуманізацію й гуманітаризацію системи освіти й виховання - завжди були й продовжують існувати такі освітні сфери, котрі суттєво суперечать цим ідеалам. Так, скажімо, військова освіта, правоохоронна діяльність, розвідка, розробка нових систем озброєнь (тим більше - засобів масового знищення) тощо - все це вимагає формування методів і процедур фізичного знищення реального або ж ймовірного противника, самознищення, тортур тощо. Це достатньо специфічна педагогіка, яка не зовсім узгоджується з усталеними параметрами педагогіки класичної, хоча цілком вкладається в більш об'ємний за педагогіку предмет філософії і виховання.
Наприклад, знищення противника без зброї, тортури (допити з елементами фізичного насилля), психологічний, психотропний та інформаційний вплив також вимагають високого професіоналізму, ґрунтовних знань у сфері фізіології, анатомії, психології тощо. Накопичений небезпечний соціальний досвід діє негативно в багатьох напрямках, мотивуючи, в тому числі, й зростання злочинності. З огляду на цю обставину суспільство й держава повинні мати у своєму розпорядженні як філософію підтримки чи заборони багатьох видів діяльності, так і концептуалісти ку відкриття чи закриття спеціалізованих навчальних і наукових закладів, тренувальних таборів тощо. Таким чином, у сфері освіти повинні розроблятися як технології стимулювання педагогіки співробітництва, так і нестандартні методики протидії „педагогікам" нищення, нетерпимості й антигуманізму.
Вивчення системи освіти у соціально-педагогічному аспекті дає можливість сформулювати продуктивні моделі освіти особистості в цілісності й все об’ємності - від дитячих років до повної освітньої зрілості. У різних суспільствах ці моделі різні; процеси освіти регулюються також по-різному, як і відмінні в кожному конкретному випадку цілі тієї чи іншої держави в зазначеній сфері. Найбільш жорсткі моделі і механізми їх реалізації притаманні тоталітарним суспільствам, а плюралістичні й ліберальніші - демократичним. Зрештою, це не дає відповіді на запитання, які моделі ефективніші, де найбільш гармонійно вчать „кодексу громадянина" і надають найглибші знання.
У різних державах процеси соціалізації молоді визначаються різними домінантами. Наприклад, в США опитування 12 тис. дітей від 3 до 19 років (Д.Істон і Дж.Денніс) показати, що найбільшого впливу на віру дітей у справедливість влади справляють президент і полісмен, які легко ідентифікуються у свідомості підростаючого покоління як представники держави. А от за опитуванням 289 учнів середньої школи, проведеним вченими Пекінського університету (КНР) з'ясувалося, що політичні переконання школярів жорстко детерміновані переконанням батьків. Що характерно, системи освіти й навчання „кодексу громадянина" в обох країнах вважаються доволі ефективними.
Значної гостроти проблема узгодження системи освіти з формуванням громадянських імперативів особистості набула серед дорослого населення України. У суспільстві, котре знаходиться в лещатах кризи, відсутні стабільні, стійки зразки політико-правового сприйняття реальності. Це суттєво знижує параметри ідентифікації громадян з державою, владою, що, врешті, призводить до соціальної пасивності або до відновлення попередніх видів стерео типізації.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 Реферат на тему: Соціально-правова діяльність соціального педагога у системі освіти України

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок