Головна Головна -> Реферати українською -> Педагогіка -> Досвід впровадження автоматизованої системи діагностики навчальних досягнень з методів математичної статистики

Досвід впровадження автоматизованої системи діагностики навчальних досягнень з методів математичної статистики

Назва:
Досвід впровадження автоматизованої системи діагностики навчальних досягнень з методів математичної статистики
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
7,37 KB
Завантажень:
425
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
Реферат на тему:
Досвід впровадження автоматизованої системи діагностики навчальних досягнень з методів математичної статистики


Завдяки розвитку інформаційно-комп’ютерних технологій, поширюється сфера застосування математико-статистичних методів у педагогічній діяльності, що потребує впровадження відповідних компонентів у навчальний процес педагогічного університету і розробки для студентів різних педагогічних спеціальностей методики викладання математичної статистики, яка базується на класичних науково-методичних працях ([1], [2] та ін.) і активному використанні сучасних інформаційно-комп’ютерних засобів обробки даних, таких як Open Office, Microsoft Excel [3], Statistica [4], SPSS, Gran, DERIVE [5].
Особливість подання матеріалу визначається тим, що не всі студенти педагогічного університету є фахівцями з математики. Завдяки потужним засобам інформаційно-комп’ютерної техніки виконання складних математико-статистичних досліджень стає доступним широкому колу педагогічних працівників. Немає необхідності заучувати складні формули, але потрібно сформувати в студентів розуміння сутності кожного методу статистичного аналізу, умов його застосування, можливих обмежень, технологій попередньої підготовки даних для аналізу. Саме такий підхід реалізовано під час розробки методичного забезпечення [3] у Харківському національному педагогічному університеті. Інтуїція майбутнього педагога-дослідника щодо оптимального вибору методів статистичного аналізу формується, перш за все, під час практичної роботи з даними й обговорення власних ідей з фахівцем-викладачем. Але такий високий рівень навчальної діяльності потребує певної підготовки студента, яка здійснюється під час вивчення теоретичного матеріалу. Потрібен дієвий зворотній зв’язок, що допоможе студенту без зубріння виокремити головне, визначити недоліки у структурі власних навчальних досягнень і підготуватися до практичної роботи, яка набуватиме дослідницького характеру. Зручним способом здійснення такого контролю є систематичне тестування. Технологічною основою такої діагностики можуть виступати спеціалізовані програмні засоби, нами обрано автоматизовану систему педагогічної діагностики «Експерт» [6]. На перший план висувається завдання побудови якісних тестів, які б дозволили здійснити діагностику на усіх рівнях навчальних досягнень. Завдання у тестовій формі застосовуються у навчальних посібниках із методів статистичної обробки даних для закріплення матеріалу і самоконтролю [7]. Відомі приклади застосування комп’ютерів для тестового контролю знань під час викладання теорії ймовірностей і математичної статистики для студентів технічних спеціальностей [8]. Потрібні обширні банки завдань, які спрямовано на застосування методів математичної статистики у педагогічних дослідженнях. Потрібні завдання, виконання яких пов’язано з реалізацією розумової діяльності евристичного і творчого рівнів. Потрібно будувати тести як систему завдань на основі аналізу їх статистичних характеристик щодо складності і роздільної здатності для певної цільової групи. У галузі статистичного аналізу даних педагогічних досліджень таких тестів немає, що й визначає актуальність даної роботи. Актуальною, також, є розробка й апробація технології адміністрування системи автоматизованої діагностики в умовах конкретного навчального процесу.
Метою даної роботи є апробація технології побудови системи педагогічної діагностики під час розробки та впровадження методичного забезпечення до викладання математичних методів обробки результатів психолого-педагогічного експерименту.
Етапи розробки автоматизованої системи педагогічної діагностики
Автоматизована система педагогічної діагностики є складним дидактичним засобом, що створюється поетапно і потребує систематичного аналізу якості компонентів, їх поновлення.
Етапи розробки системи діагностики обґрунтовані в роботі [6]. Першим етапом організації педагогічної діагностики є побудова ідеалізованої педагогічної моделі, тобто виокремлення основних елементів знань та вмінь, а також установлення рівня оволодіння ними.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 Реферат на тему: Досвід впровадження автоматизованої системи діагностики навчальних досягнень з методів математичної статистики

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок