Головна Головна -> Реферати українською -> Педагогіка -> Компенсаторні навчальні курси як один із заходів підвищення освіти в суспільстві

Компенсаторні навчальні курси як один із заходів підвищення освіти в суспільстві

Назва:
Компенсаторні навчальні курси як один із заходів підвищення освіти в суспільстві
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
12,91 KB
Завантажень:
115
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 
УДК 371.32.008
Матвеева Н.П., Миколаївський державний гуманітарний університет ім. Петра Могили
Компенсаторні навчальні курси як один із заходів підвищення освіти в суспільстві
Стаття присвячена проблемі освіти як лінгводидактичної категорії. Розглядаються деякі навчальні курси як компенсаторні, що сприяють підвищенню рівня загальнокультурної компетенції. Пропонується новий аспект у викладанні мови - „ культурна грамотність ".
The article considers the issue of the education as the linguodeducted category. It is examined some educational courses, which rise the level of the cultural competence. It is proposed the term "cultural literacy" as the new aspect in teaching language. Мета даної статті полягає у спробі привернути увагу науковців з різних галузей до так званих "компенсаторних" навчальних курсів, за допомогою яких доцільно вирішувати соціальну проблему підвищення якості освіти в суспільстві. Для досягнення зазначеної мети було поставлено низку завдань: з'ясувати сутність понять "освіта", "освіченість" та визначити складові частки семантики цього поняття; з'ясувати можливість мовних засобів у вирішенні цієї проблеми та проаналізувати напрямки досліджень зазначеної проблеми у зарубіжній та вітчизняній лінгводидактиці; запропонувати власний підхід до вирішуваної проблеми та окреслити перспективи подальших розвідок в обраному напрямку. Шляхи розв'язання визначених завдань викладено в основному тексті.
Для України, так само як і для інших країн, завжди актуальною є проблема якості освіти її громадян. Вирішуючи проблему освіти, вирішуються економічні, соціальні, а також значною мірою етичні проблеми суспільства. Перспективне майбутнє кожної країни - освічений на сучасному рівні громадянин. Освічена людина має володіти багатьма якостями, серед яких: розум і належна поінформованість, вміння працювати з новими технологіями; творчість у роботі; вміння працювати з колективом, спілкуватися з людьми; аналітичне, логічне та неординарне мислення; вміння вирішувати різнобічні проблеми тощо. Крім того, освічена людина має бути професіоналом у своїй справі.
Проте чи ідентичні поняття "професіоналізм" та "освіченість"? Ще відомий Козьма Прутков зазначав, що "спеціаліст схожий на флюс". Однобічний розвиток за рахунок цілісного ніколи не веде до справжнього успіху навіть у тій сфері, на яку скеровані всі зусилля. Дуже часто людям технічних спеціальностей не вистачає саме "творчої інтуїції", яку дає широка освіченість.
Не випадково майже всі видатні вчені намагалися так чи інакше вийти за межі своєї професії, розвинути себе зовсім в іншій сфері - один грав на скрипці, інший малював картини, третій перекладав грецькі епіграми. Мало хто знає, що найкращий російський переклад "Фауста" Гете належить М.А. Холодковському, автору чудових підручників з зоології. Холодковський залишив також віршовані переклади творів Шекспіра, Шіллера, Байрона тощо.
"Леонардо да Вінчі ХХ ст." назвали в свій час за різнобічні інтереси російського вченого О. Чижевського, відомого своїми дослідженнями взаємозв'язку біосфери Землі з космічними процесами, зокрема, з діяльністю Сонця. Але, крім того, Чижевський був чудовим живописцем, майстерно грав на скрипці та фортепіано, був талановитим поетом. Дуже часто цей потяг бачити світ різнобарвним та різноманітним виражається у різних хобі.
Знання потрібні освіченій людині для того, щоб вміти відрізняти головне від другорядного, і розуміти, чому саме це важливе. Люди потребують освіти не тільки тому, що це чудова річ, а тому, що рівень освіченості і визначає врешті- решт компетентність прийнятих рішень. Саме тому і приймаються дуже часто навіть на високому державному рівні помилкові рішення, що не вистачає освіченості. Навіть не професіоналізму, а освіченості у широкому значенні. Це стосується не тільки керівників, а й всіх членів суспільства. Кожний повинен діяти свідомо, з розумінням, а не із заплющеними очима. Недарма кажуть, що "той, хто володіє інформацією, той керує світом".
Життя свідчить, що для творчої праці недостатньо вузькоспеціальних знань, необхідне вільне, "розкуте" уявлення, яке виховується усім багатством суспільних зв'язків та відношень, а значить, і мистецтвом, і тим, що узагальнено називають красою.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 Реферат на тему: Компенсаторні навчальні курси як один із заходів підвищення освіти в суспільстві

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок