Головна Головна -> Реферати українською -> Педагогіка -> Оцінювання інноваційної діяльності загальноосвітніх навчальних закладів регіону

Оцінювання інноваційної діяльності загальноосвітніх навчальних закладів регіону

Назва:
Оцінювання інноваційної діяльності загальноосвітніх навчальних закладів регіону
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
10,51 KB
Завантажень:
390
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 
Реферат на тему:
Оцінювання інноваційної діяльності загальноосвітніх навчальних закладів регіону


Освітня система визначається як відкрита, певною мірою самоорганізуюча, здатна до самопізнання та змін структура. Вона, за висловленням Б.Гершунського "дихає" тими змінами, які безперервно відбуваються у зовнішньому та внутрішньому середовищах [3]. Тому інновації в освіті – це необхідна умова розвитку освітньої системи відповідно до постійно змінюваних потреб суспільства. Інноваційні процеси сприяють, насамперед, збереженню цінностей, і водночас несуть у собі відмову від усього застарілого, тим самим закладаючи основи соціальних змін.
Моделювання нових освітніх ситуацій, напрацювання ефективних технологій навчання й виховання, створення нових форм організації навчально-виховного процесу, оптимальних структур, систем і механізмів управління – далеко не повний перелік видів інноваційної діяльності, впроваджуваної педагогами сучасних шкіл.
Разом з тим, в освітній інноваційній практиці трапляються ситуації, коли результати нововведень є далеко неоднозначними, а подекуди – зовсім не відповідають прогнозованим.
Протиріччя між розширенням масштабів інноваційної діяльності в освітніх системах та наявною практикою стихійно-емпіричного пошуку з метою збільшення кількісних показників інноваційних процесів; між виваженою, спроектованою діяльністю, спрямованою на розвиток освітньої системи та впровадженням різнопланових нововведень, механічним перенесенням авторських концепцій і методик з однієї педагогічної системи в іншу актуалізують проблему управління інноваційною діяльністю, доводять важливість своєчасного контролю й оцінювання інноваційної діяльності загальноосвітніх навчальних закладів.
Для продуктивного розв’язання означеного кола протиріч звертаємося до досліджень учених, у яких представлено теоретичні основи управління інноваційними процесами (Х.Бернет, Дж.Бассет, Л.Ващенко, В.Гуров, Л.Даниленко, Г.Єльнікова, В.Лазарєв, П.Третьяков, М.Поташнік, Т.Шамова, Є.Шатохін та ін.). Вагомими для нашого дослідження є праці вітчизняних і зарубіжних науковців, присвячені проблемам інноваційної діяльності. Зокрема, питання структури, особливостей інноваційної діяльності, специфіки підготовки педагогічних кадрів, представлені у дослідженнях К.Ангеловськи, В.Богданова, М.Кларіна, Н.Клокар, О.Козлової, К.Макагон, А.Пригожина, О.Саранова, В.Шукшунова, О.Хомеріки, Н.Юсуфбекової та ін.; технологію експертизи інноваційних проектів обґрунтовують Л.Буркова, Л.Даниленко, О.Новиков, Т.Новикова, В.Паламарчук, Л.Подимова, В.Сластьонін, О.Шушпанов та ін.
Актуальними для розкриття питання оцінювання ефективності інноваційної діяльності є дослідження з проблем використання педагогічного моніторингу (С.Братченко, В.Кальней, Є. Коротаєва, Н.Кульомін, А.Лобок, А.Майоров, А.Мірошниченко, С.Шишов та ін.) і кваліметричних методик оцінювання (Г.Азгальдов, Г. Єльнікова, Б. Литвак, К.Нейлор, В. Шамадрін, Е.Яковлєв та ін.).
Проведений аналіз науково-педагогічної літератури, ознайомлення з практикою розвитку інноваційної діяльності в регіональних освітніх системах дозволили зробити висновок про недостатню розробленість проблеми контролю та оцінювання інноваційної діяльності на прикладі окремого регіону. Отже, метою нашого дослідження є осмислення проблеми контролю й оцінювання інноваційної діяльності загальноосвітніх навчальних закладів, представлення досвіду експертної діяльності та визначення орієнтирів подальшої реалізації проблеми на практиці.
Розгляд проблеми розпочнемо з обґрунтування важливості управління інноваційною діяльністю, яке залежить від цілеспрямованих дій щодо проектування інновацій, організації роботи, мотивації та стимулювання учасників інноваційного процесу, визначення ефективності та забезпечення популяризації кращих ідей. Окремі підходи до управління розвитком освітньої інноваційної діяльності в регіоні знайшли відображення у попередній публікації автора [6].
На думку Н.Клокар, володіння інформацією про нововведення, створення умов для впровадження нового, мотивація педагогів до діяльності в нових умовах, планування інновацій та організаційна підтримка – це зміст мотиваційної, інформаційно-аналітичної, планово-прогностичної та організаційно-виконавської функцій управління.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 Реферат на тему: Оцінювання інноваційної діяльності загальноосвітніх навчальних закладів регіону

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок