Головна Головна -> Реферати українською -> Педагогіка -> Діагностика сформованості альтруїстичних якостей у старшокласників

Діагностика сформованості альтруїстичних якостей у старшокласників

Назва:
Діагностика сформованості альтруїстичних якостей у старшокласників
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
6,46 KB
Завантажень:
167
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Реферат на тему:
Діагностика сформованості альтруїстичних якостей у старшокласників


Постановка проблеми: Педагогічне діагностування є складовою частиною будь-якого спеціально організованого навчально-виховного процесу, пронизує всі компоненти структури, етапи і ланки. Воно взаємопов’язане з кожним елементом спланованого дійства як системи: метою, завданнями, закономірностями й принципами; змістом, формами організації, методами, засобами та умовами навчання; досягнутими результатами навченості, вихованості та розвитку особистості школяра [1,70-71]. Власне діагностика досліджуваного нами явища є, на нашу думку, нагальною на часі, оскільки пов’язана з недостатнім вирішенням й вивченням цієї проблеми у психолого-педагогічних розвідках.
Аналіз останніх досліджень та публікацій. Методологічні і теоретичні підходи до виявлення проблеми здійснено з використанням праць Т. Білоус [1], К. Інгекампа [2], А. Кочетова [7], І.Кравченко [5], І. Підласого [8] та інших.
Метою статті є діагностування існуючого рівня сформованості альтруїстичних якостей в учнів старших класів загальноосвітніх шкіл.
Виклад основного матеріалу.
Важливим, у контексті нашого дослідження, є з’ясування сутності педагогічного діагностування. Аналіз психолого-педагогічної літератури свідчить, що педагогічна діагностика (в перекладі з грецької “здатність розпізнавати”) – це процес постановки “діагнозу”, тобто встановлення рівня розвитку суб’єкта діагностики; це визначення характеру та обсягу здібностей учнів, труднощів, яких вони зазнають у навчанні, відхилень у поведінці [6], [7].
Зміст педагогічної діагностики полягає у спостережувані якісних змін, які відбуваються в суб’єкті діагностики, крім того важливий аналіз зібраної інформації з метою визначення успіху і неуспіху в розвитку, становленні професійної позиції вчителя, в розкритті якості змін, які спостерігаються в його діяльності, в розвитку школярів.
Таким чином, педагогічна діагностика – це педагогічна діяльність, спрямована на вивчення і пізнання стану об’єктів (суб’єктів) виховання з метою співробітництва з ними і управління процесом виховання [7].
Сучасних науковців дедалі частіше цікавлять питання педагогічного діагностування. Суттєвим для нашого дослідження є наукові викладки І.Підласого, котрий під цим поняттям розуміє контроль, перевірку, й нагромадження статистичних даних, їх аналіз, виявлення динаміки, тенденцій і прогнозування подальшого розвитку подій. Учений вважає педагогічним діагнозом наочний відбиток комплексного впливу педагогічних факторів, який дає вчителю надійну та оперативну інформацію про те, як переплелися у взаємодії різноманітні причини, які з них у даний момент небезпечні, де намітився спад характеристик ефективності [8].
Цікавим у цьому ракурсі є підхід К.Інгекампа, який виділяє в діагностичній діяльності такі аспекти: а) порівняння; б) аналіз; в) прогнозування; г) інтерпретацію; д) доведення до відома учнів результатів діагностичної діяльності; е) контроль за впливом на учнів різних діагностичних методів [2].
У контексті нашого дослідження важливим елементом є комплексний аналіз розвитку особистості школяра у вигляді психолого-педагогічної діагностики. У педагогіці й психології під терміном діагностика особистості школяра розуміють виявлення індивідуальних особливостей рівнів вихованості кожної дитини та загального її розвитку [7].
А.І.Кочетов виділяє такі методи педагогічної діагностики:
І. Загальні методи вивчення особистості і колективу:
а) інформаційно-констатуючі (анкета, інтерв’ю, бесіда, анкета-коментар, ранжування);
б) оцінюючі (рейтинг): компетентні судді, експертна оцінка, незалежні характеристики, оцінка, самооцінка.
ІІ. Продуктивні методи: вивчення творчості учнів, тести – особистісні, тести – ситуації.
ІІІ. Дієво-поведінкові методи: спостереження (пряме, опосередковане, спостереження-включення і т. д.), дискусії, диспути, аналіз у взаємодії, ситуації (природні, штучні), соціометричні методи, встановлення референтності особистості і колективу [7].

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Реферат на тему: Діагностика сформованості альтруїстичних якостей у старшокласників

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок