Головна Головна -> Реферати українською -> Педагогіка -> Професійно-орієнтована методика навчання іноземним мовам 

Професійно-орієнтована методика навчання іноземним мовам 

Назва:
Професійно-орієнтована методика навчання іноземним мовам 
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
3,08 KB
Завантажень:
252
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Реферат на тему:
Професійно-орієнтована методика навчання іноземним мовам 


Тенденції розвитку суспільства вимагають невідкладного рішення проблеми випереджаючого розвитку системи освіти на основі інформаційних технологій (ІТ). Інформатизація припускає зміну змісту, методів і організаційних форм освіти. Включення сучасних ІТ в освітній процес створює можливості підвищення якості освіти. Для цього, в першу чергу, необхідно підготувати викладачів: доля технологічних інновацій у вузі безпосередньо залежить від становлення педагога, оскільки особа вчителя і його світоглядні установки є безпосереднім змістом освіти.
Існування у сфері педагогічного утворення суперечностей між індивідуальним характером праці викладача і типовою системою його підготовки припускає пошук нових форм організації навчального процесу. Навчання може бути ефективним за умови створення оптимальної професійно-орієнтованої методики, яка реалізується за рахунок відповідного підбору (створення) програмного забезпечення і спеціально розробленого дидактичного матеріалу. При цьому необхідно надавати студентам можливість для самореалізації, враховуючи їх особливості та інтереси.
Вивчення іноземних мов (ІМ) у сучасному університеті є одним з пріоритетних напрямів у підготовці фахівців практично в усіх областях знань. Процес інтеграції у міжнародний єдиний освітній простір вимагає знання ІМ на високому рівні в поєднанні з володінням новими ІТ. При цьому стиль навчання трансформується, у зв'язку з чим першорядного значення набуває не стільки знання сукупності фактів, скільки уміння здобувати, переробляти і використовувати інформацію. Не просто засвоєння знань, а уміння їх творчо застосовувати для отримання нового знання. Дане положення справедливо відносно підготовки майбутніх перекладачів і лінгвістів—викладачів.
Майбутній викладач ІМ повинен не тільки досконало оволодіти цією мовою, але і педагогічною майстерністю. Особливу увагу в підготовці викладачів ІМ необхідно звертати на педагогічний потенціал певної ІТ. Сучасні ІТ при вивченні ІМ дозволяють забезпечити:
- інтенсифікацію процесу придбання лексико-граматичних знань (комп'ютерні вправи і лінгвістичні ігри);
- розвиток продуктивних мовних умінь і навичок розуміння на слух мови різних носіїв мови (програми мультимедіа);
- поповнення словарного запасу (електронні версії словників та інших довідкових видань);
- навички двостороннього перекладу (системи машинного перекладу - СМП);
- перевірку орфографії, граматики і стилю в тексті перекладу (СМП);
- контроль якості засвоєння матеріалу теоретичних курсів (програми тестування);
- можливість індивідуалізувати процес навчання мові за рахунок використання інтерактивних комп'ютерних середовищ (програми вивчення ІМ).
Найвища ефективність застосування ІТ у мовній підготовці досягається при їх комплексному використанні [1].
Не дивлячись на вищезгадані можливості комп'ютерних технологій, реально в учбовому процесі вони не використовуються. Одна з причин цього - у використовуваній методиці викладання ІМ і в підготовленості педагогів. Введення нової методики [1] спричиняє перегляд програми і зміну ролі викладача. Часто педагоги не готові до таких змін або через консерватизм, або через недостатню професійну підготовку, адже нові ІТ пред'являють серйозніші вимоги до їх рівня компетенції. Отже, фахівців, здатних якісно навчати володінню ІМ, застосовуючи нові ІТ, необхідно спеціально готувати.
У існуючих методиках навчання ІМ основна увага приділяється не осмисленню студентами відмінностей у мовній свідомості, а заучуванню граматичних форм і лексичного змісту слів. Тому їм властиві такі недоліки, як обмеження у можливості педагогічної імпровізації і педагогічної творчості, труднощі з їх коректуванням при оновленні суті та змісту, низький рівень проблемності навчання. Комп'ютер же дає можливість індивідуалізації процесу вивчення ІМ: навчаний може зупинитися, подумати, виправити помилку.
У той же час застосування комп'ютера у процесі формування педагогічних умінь робить позитивний вплив лише у тому випадку, якщо він включений в особистісно-орієнтовану, гуманістичну модель навчання, в якій формування педагогічних умінь виступає не метою, а засобом розвитку особистості майбутнього вчителя.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Реферат на тему: Професійно-орієнтована методика навчання іноземним мовам 

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок