Головна Головна -> Реферати українською -> Педагогіка -> Інтерактивні методи вивчення історії мистецтва у художніх вузах: прикладний аспект

Інтерактивні методи вивчення історії мистецтва у художніх вузах: прикладний аспект

Назва:
Інтерактивні методи вивчення історії мистецтва у художніх вузах: прикладний аспект
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
4,78 KB
Завантажень:
64
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат на тему:
Інтерактивні методи вивчення історії мистецтва у художніх вузах: прикладний аспект


Курс історії мистецтва є одною із базових дисциплін, які необхідні як для фундаментальної гуманітарної освіти, так і для вузькопрофесійної фахової підготовки студентів художніх вузів, в конкретному випадку таких спеціальностей як дизайн архітектурно-просторового середовища, дизайн інтер’єра та меблів, дизайн одягу, графічний дизайн тощо. Програма курсу ОКР «бакалавр» розрахована на 2 роки навчання (100 лекц., 62 семінар.год.), і охоплює курс історії зарубіжного та українського мистецтва (архітектура, скульптура, живопис) від найдавніших часів до кін. ХХ ст. Грунтовні знання широкого географічного та часового діапазону розвитку мистецтва є невід’ємною умовою підготовки висококласних фахівців, для чого у програмі навчального курсу з історії мистецтва передбачено інтерактивні методи роботи зі студентами.
Пріоритетом є дотримання балансу поміж лекційною і семінарською формами роботи: від традиційної самостійної роботи студента із джерелами ( в т.ч. засобами електронної комунікації Internet) до ведення дискусій/круглих столів, моделювання «культурного поля» певної епохи, презентації студентами авторських есеїв на задану тему тощо. Домінантою подібного підходу у викладанні є розвиток системного бачення явищ культури, прикладного «оперування» артефактами в процесі створення новітніх дизайнерських концепцій, розуміння механізмів відбору естетично-ціннісних орієнтацій різних епох.
По-перше, подібний підхід оптимально вписується у схему інтердисциплінарних зв’язків, дозволяє активізувати увагу студента до загальнокультурної «матриці» певної епохи (аналіз суспільно-економічних, ідеологічних, етнопсихологічних факторів у розвитку того чи іншого стилю, звертання до історичних, філософських, літературних джерел).
Наприклад, презентація семінару «Культура первісних доісторичних спільнот – очима сучасної людини» продемонструвала, що студенти здатні творчо інтрепретувати умови і спосіб життя первісної людини. Розбившись на групи, студенти мали представити середовище існування первісної людини (через візуальні образи-символи, набір відповідних атрибутів), зімітувати основні види її діяльності, показати її залежність від природних стихій (студенти самі розігрують короткі мізансцени полювання, домашніх занять, ритуальних дійств тощо). Як наслідок – усвідомлення рушійних сил становлення первісної культури, спроба зрозуміти її семантичні пласти. Практичне завдання до даної теми: взоруючись на ідеограми, притаманні доісторичному мистецтву, запроектувати власну «читабельну» піктограму, орієнтовану на жителя сучасного мегаполіса (яку б можна було застосувати у вказівних/інформативних міських знаках).
По-друге, активну і результативну форму засвоєння теоретичного матеріалу забезпечує безпосереднє спілкування із артефактами у музейних збірках. Прагнення наблизити студентів до реальних мистецьких пам’яток стало поштовхом укладання лекційної програми «Жива українська культура – навколо нас». Наприклад, лекція-диспут по темі «Трипільська кераміка ІУ-ІІІ тис. до н.е. : утилітарний та художній аспект» ( на матеріалах колекції Львівського історичного музею). Після короткої історичної довідки, наданої викладачем, студенти мали можливість оглянути твори, виявити їх функціональні особливості, способи і техніки декору, спробували проінтерпретувати систему орнаментів трипільського посуду, віднайти аналогії із декоративно-ужитковим мистецтвом сучасної України, подискутувати наскільки у цих виробах є важливими форма/функція та декор. Зрозуміло, що збірки музеїв та галерей мають стати постійним місцем проведення інтерактивних лекційних занять для курсу з історії мистецтва.
Дещо інакше, на матеріалі книжкових джерел, у межах теми «Мистецтво античної Греції», студентам було запропоновано самостійно опрацювати факультативну тему «Розвиток стилів давньогрецького вазопису», прослідкувати основні типи і форми посуду, на основі чого визначити оптимальні ужиткові характеристики кожного з видів.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Інтерактивні методи вивчення історії мистецтва у художніх вузах: прикладний аспект

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок