Головна Головна -> Реферати українською -> Педагогіка -> Вживання «кейсів» у процесі викладання ділової іноземної мови

Вживання «кейсів» у процесі викладання ділової іноземної мови

Назва:
Вживання «кейсів» у процесі викладання ділової іноземної мови
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
5,10 KB
Завантажень:
102
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат на тему:
Вживання «кейсів» у процесі викладання ділової іноземної мови


Останнім часом «кейси» широко вживаються при викладанні іноземної мови. Слово «case» походить з латинської casus. Словник Collins Cobuild трактує його так: «1.1. Специфічна ситуація, яку людина розглядає самостійно, використовуючи її як приклад для подальшої роботи чи порівнюючи її з чимось іншим. 1.2. Специфічна ситуація, яку людина описує чи пояснює» [1]. Цей словник також дає пояснення «Case Study» як «розгляд детальної інформації про людину, групу людей чи речей та їх розвиток протягом певного часу».
«Кейси», що використовуються багатьма навчальними закладами, «описують проблеми людини, груп людей, соціальних інституцій, а також націй [2]». Саме тому вони стали популярними при викладанні не тільки економічних дисциплін, а й іноземної мови.
«Кейси» надають студентам можливість читати, розуміти та обговорювати специфічний проблемний матеріал. Передбачається, що студенти повинні знайти логічне рішення проблеми. Кожний «кейс» створюється таким чином, щоб залишити студента в ситуації, коли йому потрібно не тільки прийняти рішення, але і спрогнозувати наслідки його втілення. Таблиці, діаграми, фотографії та різноманітні дані можуть додаватися, щоб забезпечити повнішу картину. Текстові відступи, що містять велику кількість даних, завжди надаються у кінці, щоб не перевантажувати учбові тексти. Фільми, відеоматеріали, аудіозаписи та слайди також використовуються для повнішого відтворення реальної ситуації. Студенти не залишаються пасивними спостерігачами, а залучаються до активних дій. Автори підручника з міжнародного менеджменту Е. Лейн та Д. Дистефано дають дефініцію «кейса» як ситуації, що розглядається людиною з метою прийняття рішення [3].
В процесі роботи з «кейсами» студенти одержують навички слухати один одного, поважати іншу точку зору, навчаються реагувати на інформацію. Як результат, студенти поліпшують свої аналітичні навички. Вони також навчаються застосовувати концепції, технології та принципи в аналітичному процесі. Крім того, під час пошуків альтернативних рішень у студентів розвиваються творчі здібності.
Методика роботи з «кейсами» значно відрізняється від стандартної. Вміння мислити критично, творчо, вміння спілкуватися, проводити самостійний аналіз та приймати рішення притаманні не всім студентам. Автор підручника «Learning from case studies» Д. Істон (1982 р.) пропонує такі ступені аналізу «кейсів»:
Зрозуміти ситуацію.
Провести діагноз проблемних питань.
Сформулювати альтернативні рішення.
Спрогнозувати наслідки прийнятих рішень.
Оцінити альтернативні рішення.
Закінчити аналіз.
Обговорити результати.
В процесі переходу від одного ступеня до іншого студенти часто скаржаться на нестачу часу та інформації. Але це також притаманно реальній ситуації. Студенти часто пропонують тільки одне рішення проблеми замість декількох. Тому слід заохочувати їх думати над кількома рішеннями та приймати до уваги пропозиції інших. Кожне рішення може мати кумулятивний ефект та наслідки, які необхідно розглядати дуже уважно. Студенти часто хочуть знати тільки одне правильне рішення, що також не типово для реального життя. Тому роль викладача стає надзвичайно важливою. Саме викладач направляє дискусію в напрямку досягнення рішення з мінімальними втручаннями. Його роль можна порівняти з каталізатором аналітичного процесу. Саме викладач заохочує студентів до дискусії та вдостоєння своєї точки зору.
Відбір матеріалу відіграє важливу роль. Якщо для студентів перших курсів бажано підбирати загальноекономічні матеріали, то для студентів старших курсів — спеціалізовані матеріали. Студенти виявляють більшу активність в обговоренні ситуацій та проблем, з якими вони можуть зустрітися у своїй майбутній кар’єрі.
В процесі роботи з «кейсами» викладачі ділової іноземної мови зустрічаються з багатьма труднощами:
Обмеження часом. Багато «кейсів», що пропонуються в підручниках, дуже об’ємні. Викладачам не вистачає часу ретельно розібрати завдання та сконцентрувати увагу на лексичних, граматичних та інших вправах.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Вживання «кейсів» у процесі викладання ділової іноземної мови

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок