Головна Головна -> Реферати українською -> Педагогіка -> Народознавство та пошуково-експедиційна робота в системі підготовки майбутнього вчителя-філолога

Народознавство та пошуково-експедиційна робота в системі підготовки майбутнього вчителя-філолога

Назва:
Народознавство та пошуково-експедиційна робота в системі підготовки майбутнього вчителя-філолога
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
4,55 KB
Завантажень:
359
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат на тему:
Народознавство та пошуково-експедиційна робота в системі підготовки майбутнього вчителя-філолога


Сьогодні на фоні багатьох глобальних проблем виділяється домінантна – криза духовності нашого суспільства, що проявляється у відчуженні від національно-культурних надбань попередніх поколінь, у незнанні народних виховних традицій. Як наслідок спостерігаємо невтішні результати: молодь не знає коренів свого етносу, не орієнтується у багатьох питаннях традиційної етнічної культури, не співає народні пісні, не має навичок хоча б одного з видів декоративно-прикладного мистецтва. Відтак не вирішується головне завдання сучасної школи – формування національної свідомості молоді та виховання української еліти, яка б виступала відповідальною за збереження національної самоідентифікації у будь-яких (сприятливих, а особливо в несприятливих для розвитку нації) умовах.
У нинішніх державотворчих процесах молодим людям відведено провідну роль у органах влади, засобах масової інформації, освітньо-виховній, економічній, правовій сферах. І тому на їх наставників, батьків покладена особлива місія - виховання на основі високих моральних настанов, які були притаманні українському народові в усі попередні історичні періоди, безумовно з урахуванням певних змін у психіці та характері підростаючого покоління.
Благодатними підвалинами в реалізації зазначеної мети є народознавство та пошуково-експедиційна народознавча робота. Тільки належний базовий рівень власної національної культури, засвоєний людиною в юному віці, є основою її духовного становлення та розвитку її творчих здібностей і таланту. Ми, українці, виробили в складних умовах етнічного розчленування і багатовікового поневолення раціональну організацію середовища життєдіяльності, витворили особливу систему звичаїв, вірувань, світорозуміння і світовідчуття. Тож перед нами сьогодні стоїть першочергове завдання – не втратити безслідно той колосальний духовний та моральний потенціал, який зосереджено у своєрідній народній культурі. Хочемо висловити деякі міркування щодо підходів у вирішенні цього завдання.
1.Народознавство повинно бути введено як обов’язковий навчальний предмет в навчальні плани усіх, без винятку, навчальних закладів. Його мета – подати основні відомості про походження та розселення українського народу, його ментальність, характер, антропологічні особливості, характерні риси побуту, галузі традиційної матеріальної і духовної культури, що визначають його як окремий самобутній етнос.
Предмет „Українське народознавство” поряд з рідною мовою закладає основу національного самоусвідомлення підростаючого покоління, дає ключ до розуміння складних соціально-історичних проблем сучасності. Його вивчення може здійснюватися у різних формах (урок, практичне заняття, екскурсія, експедиція з метою збирання польових матеріалів з наступним їх лабораторним опрацюванням, лекція, семінарське заняття і т. п.) відповідно до типу навчального закладу і регіону, у якому він знаходиться.
Згідно з навчальною програмою з народознавства ( її слід розробити з урахуванням регіонального компонента) спочатку потрібно засвоїти усі аспекти духовної культури нашого народу, організації співжиття людського колективу, які виникли у результаті його трудової діяльності. Такий підхід у вивченні навчального матеріалу програми розкриє нам єдність духовного світу людини зі сферою її господарсько-виробничих занять, взаємопов’язаність явищ духовної та матеріальної культури.
2. Усі гуманітарні дисципліни, по можливості й природничі, математичні, слід наповнити народознавчою інформацією. Вони повинні широко використовувати виховні можливості засобів народознавства.
3.Народознавству належить виконувати почесну місію, покладену на нього – виховувати еліту нашого народу, якій би були не байдужі проблеми збереження етнічної та національної ідентичності у сучасних процесах євроінтеграції , і яка має здійснювати в суспільстві едукацію українознавчу.
Саме це завдання, розв’язання якого можливе засобами народознавства, вказує на визначальне місце, яке повинно посісти українське народознавство в сучасній системі освіти і виховання, у батьківській педагогіці.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Народознавство та пошуково-експедиційна робота в системі підготовки майбутнього вчителя-філолога

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок