Головна Головна -> Реферати українською -> Педагогіка -> Роль, місце і форма шкільного краєзнавства в естетичному вихованні учнів.

Роль, місце і форма шкільного краєзнавства в естетичному вихованні учнів.

Назва:
Роль, місце і форма шкільного краєзнавства в естетичному вихованні учнів.
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
11,35 KB
Завантажень:
81
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Ще, видатний педагог К.Д. Ушинський відмітив правильно, що любов до своїх рідних місць має “глибокий, багатий думками і почуття голосу рідної природи”. В житті не рідко буває, що цей “голос” кличе до себе людину, тягне його, кличе в рідні місця. Так, Д.І. Мендєлєєв, згадував свою поїздку за Урал, замітивши: “Мене кликала не тільки робота, моя справа, але ще й спогади дитинства. Там я народився, учився в гімназії, там я вперше навчився любити природу, рідний край... тому їхав з особливим хвилюванням і почуттям.”

Природа рідного краю благодатно діє на людину. Вона породжує в людині високі почуття і припливи творчої енергії.

Народ давно полюбив свою природу, і в народних переказах, і в піснях, легендах знаходять глибокий зміст народної думки про рідну природу, про історію.

Одним із важливих завдань естетичного виховання полягає в тому, щоб навчити учнів розуміти, як народ, як людину-майстра свого слова, любов до музики і малювання, научити дітей передавати через прийоми малювання картин любов до природи.

Учителі літератури, біології, географії, малювання і вчителі початкових класів докладають багато зусиль, для виховання учнів і вміння тонко відчувати всі лінії природи, розуміти її красу і велич; вони працюють над тим, щоб любов до рідної природи стала реальністю і національною гордістю молодого покоління.

В практиці багатьох шкіл приймаються такі прийоми, як екскурсії на природу, спостерігати за її величчю, широтою, красою. Краса оточуючої природи глибоко западала в душу учнів. На практиці учителів російської мови використовуються репродукції картин місцевої природи, відтворення видатними художниками з метою розвитку краси усної і писемної творчості учнів.

Величезне педагогічне значення мають уроки, на яких учитель використовує рідну природу викликає в учнів благородні моральні почуття.

Другим методом естетичного виховання учнів на місцевому матеріалі, донести до них правильно розуміти творчість художників, поетів, композиторів їх неповторний внесок до свого рідного краю, своєї природи. В школах також використовують також музичні твори місцевих композиторів. Краєзнавча робота у багатьох школах проводиться по збиранню творів місцевого народного мистецтва, відображаючих природу, побут, світогляд місцевих жителів. І при правильному розумінні такого роду краєзнавчої роботи, учителі з багатим досвідом уміють поєднати зібраний фольклор з вивченням учнів і проникненню в їхні душі зібраного матеріалу і використовують його, як “показник розумової майстерності”.

В декотрих школах вчителі пробують ввести навчальні курси літератури з розділами “Фольклор”, ознайомлення учнів з місцевою народною творчістю і видатними творами. Таке рішення цілком справедливе і необхідне для кожної із шкіл. Добре, коли під проводом учителів, діти будуть відвідувати театри, де будуть мати можливість познайомитись з національною оперою, драматичними, музичними, вокальними і хореографічними творами і вчаться розуміти і оцінювати особливості естетичного виховання національного мистецтва. На практиці видно, що знайомство учнів з місцевою літературою і музикою допомагає вчителю у розкритті проблеми зв’язку літератури і мистецтва з життям, дає можливість зрозуміти важливість естетичних потреб: правдивості образності, доступності, чіткого викладення теми літературними і музичними якостями і сприяє ліпшому розумінню мистецтва. На уроках малювання, а також на заняттях краєзнавчого гуртка, на екскурсіях і в туристичних походах учні ознайомлюються з привабливими прикладами місцевого мистецтва: архітектурними пам’ятками, картинами, виставками меблів, одягу, вишивок, художніх виробів, виробів з дерева, кістки. Всі ці зразки місцевого мистецтва повинні бути використані як творіння, що відображають, відтворюють місцевий краї, побут і мистецтво в цілому. Ознайомлення учнів на уроках співів, на вечорах, концертах, зустрічах з місцевими композиторами, музикантами, артистами з музичним мистецтвом, відображаючи місцеву тематику, з творчістю композиторів, музикантів, виконавців збагачує естетичний кругозір учнів знаннями про місцеве музичне і артистичне мистецтво і дає деякі розуміння музичних жанрів, форм, інструментів, свого роду виконання (дуети, тріо, квартети, ансамблі і т. п.).

Краєзнавство – є чудовим помічником в естетичному вихованні учнів як на уроках, так і в позашкільній роботі. Воно сприяє збагаченню учнів знаннями про літературу і мистецтво рідного краю, розширює спільні розуміння про мистецтво.

Краєзнавчий естетичний матеріал сприяє ідейному збагаченню і розумового виховання учнів.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Реферат на тему: Роль, місце і форма шкільного краєзнавства в естетичному вихованні учнів.

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок