Головна Головна -> Реферати українською -> Педагогіка -> Компаративний аналіз проблеми визначення цілей і завдань гуманітарної культурологічної освіти

Компаративний аналіз проблеми визначення цілей і завдань гуманітарної культурологічної освіти

Назва:
Компаративний аналіз проблеми визначення цілей і завдань гуманітарної культурологічної освіти
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
8,01 KB
Завантажень:
25
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
Реферат на тему:
Компаративний аналіз проблеми визначення цілей і завдань гуманітарної культурологічної освіти


Серед комплексу методологічних та методичних проблем викладання циклу дисциплін соціально-гуманітарного блоку у вищій школі однією з найважливіших є формулювання нової мети та завдань гуманітарної культурологічної освіти. Трактування цілей і завдань культурологічної освіти є принциповим питанням як для теорії, так і для практики педагогіки. Мета навчання – це центральна педагогічна категорія, що поєднує всі основні компоненти навчального процесу і значною мірою детермінує його результати.
Вирішення цього складного завдання неможливе без розробки концепції, що є системою поглядів на зміст освіти. Базою формування концептуальних засад є аналіз нових соціокультурних реалій та виявлення тенденцій розвитку напрямку у світовій теорії та практиці університетської освіти.
Методологічні та методичні проблеми гуманітарної культурологічної освіти в університетах активно розглядають учені різних країн світу, зокрема американські педагоги: М.Бауман, А.Майлз, Д.Брітзман, К.Хоей, Н.Зімфер та інші; польські науковці: А.Гофрон, Б.Барц, Г.Томас Й.Габерман тощо. Культурологічна підготовка як наукова проблема розглядається у роботах В.Межуєва, А.Шеманова, Б.Єрасова, В.Розіна, А.Філера, Л.Воронкової, Г.Авансової, Г.Драча та інших російських філософів та педагогів.
В українській педагогічній науці теоретичне обґрунтування культурологічної освіти у вищій школі спонукало ґрунтовний і багатоаспектний її розгляд. У той же час необхідно зауважити, що основний масив праць присвячено проблемам культурологічної освіти та культурологічної підготовки майбутніх учителів. І.Зязюн визначив методологічні засади формування майбутнього спеціаліста як фактор готовності вчителя до професійно-педагогічної, суспільно-політичної та соціокультурної діяльності, що визначає соціальну зрілість фахівця. Визначення окремих напрямків культурологічної освіти вчителя та її складових, як-от: естетичний та художній розвиток особистості – пов’язане із дослідженнями Г.Падалки, А.Капської, В.Дряпіки, О.Рудницької, О.Щолокової, Л.Бутенко, Л.Кондрацької, А.Валицької, Л.Настенко, Т.Іванової, З.Донець, В.Маслова, О. Шевнюк та ін.
Мета публікації – розглянути методологічні засади гуманітарної культурологічної освіти в університетах, аналізуючи теоретичні роботи зарубіжних учених, визначити цілі й завдання циклу культурологічних дисциплін у вітчизняних вищих навчальних закладах. У представленій публікації розглянемо погляди теоретиків-педагогів на проблему цілей і завдань культурологічної освіти таких країн, як США, Польща, Росія та Україна.
Почнемо огляд підходів до поставленої проблеми з аналізу теоретичних здобутків педагогів США та Польщі, спираючись на матеріали О.Глузмана, Б.Вульфсона, О.Романовського, О.Дубовик, А. Гофрона, О.Литивинова та інших.
Розширення гуманітарної спрямованості вузівського навчання – одна з основних рис освіти США. Соціально-гуманітарна підготовка в університетах спрямована на індивідуальний розвиток особистості. У США поширені дискусії про важливість і необхідність вивчення різних культур, існує безліч культурологічних моделей. Залежно від провідної ідеї розрізняють спектр підходів – модель національної школи, “пілотна” школа XXI ст., школа “діалогу культур” та ін. Метою культурологічної освіти вважається етичний розвиток особистості та формування “міжкультурної компетентності”, яка трактується як позитивне ставлення до розмаїття культур, мов, звичаїв, поглядів у всіх галузях життя. Завдання культурологічної освіти визначаються як здатність до а) спілкування з культурою і в культурі; б) відтворення культури; в) самовідтворення в культурі. Культурологічна підготовка у ВНЗ країни відбувається протягом усього навчання. На здійснення культурологічної підготовки спрямовані передусім загальноосвітні програми, мета яких полягає у подальшому духовному розвиткові молоді, допомозі їй в орієнтації в суспільстві та адаптації до суспільних змін, ознайомленні з культурною спадщиною людства.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 Реферат на тему: Компаративний аналіз проблеми визначення цілей і завдань гуманітарної культурологічної освіти

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок