Головна Головна -> Реферати українською -> Педагогіка -> Вивчення духовних потреб дітей як напрям соціально-педагогічної роботи 

Вивчення духовних потреб дітей як напрям соціально-педагогічної роботи 

Назва:
Вивчення духовних потреб дітей як напрям соціально-педагогічної роботи 
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
4,37 KB
Завантажень:
309
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Реферат на тему:
Вивчення духовних потреб дітей як напрям соціально-педагогічної роботи 


Проблема духовності як ніяка інша турбує сьогодні кожну людину, адже саме духовність є осердям особистості. Виховується та формується вона з народження дитини, спочатку в сім’ї, потім у соціальному середовищі. Саме тому вивчення, аналіз духовних потреб дітей, створення оптимальних умов для духовного розвитку особистості, що розвивається, повинно залишатися у полі особливої уваги соціальних педагогів.
У 2005 р. автором тез реалізовувався гран Президента України для обдарованої молоді „Духовні потреби дітей України”. У рамках реалізації проекту упродовж травня-липня Українським інститутом соціальних досліджень було проведено соціологічне дослідження, що здійснювалося в два етапи: кількісний етап – проведення репрезентативного соціологічного опитування учнів 4–9 класів (загальна кількість опитаних становила 3004 респонденти; опитування проводилося у 157 навчальних закладах 27 територіально-адміністративних одиницях України); якісний етап – проведення експертного опитування (40 осіб), 30 глибинних інтерв’ю з дітьми 12–17 років та 30 глибинних інтерв’ю з їх батьками, 6 фокус-груп.
За результатами дослідження, основними факторами формування духовних потреб дітей є: соціально-економічні чинники життя; функціональна спроможність сім'ї щодо духовного розвитку дитини; стан організації дозвілля дітей; інформаційний простір, створений ЗМІ; підліткова субкультура; громадська активність дітей, їх участь ужитті суспільства; місце релігії у суспільному житті.
Ціннісні орієнтації сучасних дітей віддзеркалюють усю суперечливість сьогоднішнього життя. І хоча переважна більшість дітей орієнтовані на здобуття перш за все можливостей для самореалізації, водночас матеріальне благополуччя постає в дитячому середовищі як цінність. Так, для 15% дітей значимими у колі однолітків видаються наявність „заможної родини”, для 16% – фінансових можливостей для розваг, 13% – проживання в престижному районі або у великому місті. Кожен третій з опитаних дітей (33%) зазначив важливість для підтримки авторитету у дитячому колективі наявності модного одягу. З віком усе більше дітей вважають важливим мати матеріальні блага, тоді як значення таких переваг, як гарне навчання, знання та вміння, знижується.
Загалом ієрархія духовних цінностей сучасних дітей має такий вигляд: розум, доброта, родина, любов, кар’єра, патріотизм, комунікабельність, сила волі, сміливість, спорт, культура, – що вказує на позитивну спрямованість ціннісної системи юних громадян України.
Сьогодні усе частіше викликає занепокоєння організації дозвілля дітей. Як правило, діти надають перевагу тим формам проведення дозвілля, які не потребують інтелектуальної напруги, певних знань та навичок, спеціальної підготовки, творчих пошуків чи обов’язкової взаємодії з іншими людьми. Зокрема, у будні дні кожна четверта дитина вмикає телевізор на три-чотири і більше годин, а у вихідні це робить уже кожен третій з опитаних дітей. При цьому в міру дорослішання дитини обсяг часу, який вона приділяє перегляду телепередач, збільшується.
Телебачення стало інструментом прищеплення дітям чужерідних цінностей, які проникають з інших культур. Воно втратило функцію виховання патріотизму та громадянської самосвідомості у дітей; більшість рис, які формуються у дітей під впливом ЗМІ, мають прагматичний характер. Друковані ЗМІ для дітей переживають кризу, яка проявляється у зменшенні пізнавальної інформації, яка в них подається. Для більшості дітей, зокрема в малих містах, селах та селищах залишається недоступним інтернет.
Незважаючи на значну кількість зареєстрованих дитячих організацій, відсоток дітей, які є їх членами, залишається зовсім незначним: 7% дітей, що проживають в містах, та 3% сільських дітей віком 9–15 років. Натомість, 26% міських та 30% сільських дітей нічого не знають про існування таких організацій.
Відчутний вплив на формування духовності сучасних дітей має релігія, церква.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Реферат на тему: Вивчення духовних потреб дітей як напрям соціально-педагогічної роботи 

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок