Головна Головна -> Реферати українською -> Педагогіка -> Модульна, тестова і рейтингова форми навчання

Модульна, тестова і рейтингова форми навчання

Назва:
Модульна, тестова і рейтингова форми навчання
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
2,39 KB
Завантажень:
438
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
План
1. Вступ
2. Рейтингова оцінка
3. Модульна форма
4. Складові рейтингової технології навчання
5. Рейтинг навчання
6. Модульні технології
7. стадії певних функцій
8. Сучасний період комп’ютеризації навчання
9. Висновок
Література
Модульна, тестова і рейтингова форми існують і використовуються для різноманітних оцінок дуже давно. Ще в минулих століттях у гімназіях та інших учбових закладах завжди визначався і був усім відомий перший учень. При візиті до учбового закладу іменитого гостя або високого начальства йому подавали для знайомства останній твір першого учня закладу. Після цього гостю представляли першого учня і вони мали бесіду наодинці. Ця бесіда визначала рівень підготовки і стан навчального процесу в учбовому закладі і навіть подальший службовий стан керівництва цього закладу. Можна тільки здогадуватись, як уважно і ретельно визначали першого учня.


Рейтингова оцінка досягнень достатньо кваліфіковано розроблена і опрацьована в спорті, особливо в шахах, тенісі, гімнастиці та інших видах. Вона дає можливість визначати положення (рейтингову сходинку) кожного відомого спортсмена відносно всіх інших. Визначається рейтинг окремих політичних і громадських діячів, журналістів, науковців.
Зважаючи на ефективність деяких призабутих форм навчання, нагадаємо про деякі з них, стоячи на позиціях сучасних досягнень технічних можливостей. Особливу увагу звернемо на комп'ютерні технології, техніку копіювання і друкування. Технології окремих процесів розглядати не будемо, вони достатньо відомі і відпрацьовані. Розглянемо весь навчальний процес в комплексі, підкреслюючи основні напрямки і залишаючи деталі для дискусії.
Модульна форма передбачає поділ навчального матеріалу на окремі тематичні блоки, або модулі. Ці синоніми означають певний об'єм учбового матеріалу, який можна вивчати окремо, і по якому можна супроводженням, яке через брак часу на лекції не завжди можна подати.
Згідно з новими підходами до підготовки фахівця навчальними планами дисциплін, передбачено достатній час для самостійної роботи студента, яка відбувається під контролем викладача.
Проаналізувавши підходи до самостійної роботи студентів, слід зазначити, що в даному випадку цей процес відбувається завдяки ентузіазму самого викладача, особливо при класичному підході до побудови занять.
Вирішуючи це питання необхідно звернути увагу на рівень і якість методичного забезпечення дисципліни.
Висновок
Сьогодні ми маємо достатньо розвинуту інформаційну базу в плані підручників, періодичних видань, але вони допомагають сформувати економічне мислення майбутнього фахівця і недостатньо сприяють становленню його, як спеціаліста, не дають змогу отримати практичні навички. Тому, одним із головних факторів в організації самостійної роботи студентів є вдосконалення системи контролю. Навчальний процес не може здійснюватися без належного зворотного зв'язку, який реалізується через контроль за його ходом та реалізацією. Модульна технологія навчання, як ефективний засіб, забезпечує використання різних форм контролю об'єктивної якості знань студента.
Запровадження модульно-рейтингової системи навчання у вищій школі дає змогу стимулювати систематичну самостійну роботу студентів протягом семестру.


Література
1. Ігнатенко М. Сучасні освітні технології // - 2003 - №4 с.2-6
2. Інформаційні технології як психо-педагогічна проблема // Шкільний світ. – 2001. - №23 с. 4-5
3. Пасічник О. Дисциплінарне навчання в Україні (комп’ютеризація) // Освіта України – 1999 – 24 лютого с. 15
4. Макрідіна Л. Сучасні технології навчання /Формування творчої особистості “Система навчальної інформатизації”/ // Рідна школа – 1997 - №6 – с. 46-48
5. Пастовеький О.В. Використання технологій для вивчення та аналізу систем уроків учителя // Комп’ютер у школі та сім’ї – 2001 - №6 – с.21-30
6. Чашко Л.Б. аудіовізуальне навчання, інформація на уроках // Педагогіка і психологія – 1999. № 1

Завантажити цю роботу безкоштовноРеферат на тему: Модульна, тестова і рейтингова форми навчання

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок