Головна Головна -> Реферати українською -> Педагогіка -> Навчання в умовах інформаційно-освітнього простору цифрової школи

Навчання в умовах інформаційно-освітнього простору цифрової школи

Назва:
Навчання в умовах інформаційно-освітнього простору цифрової школи
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
14,17 KB
Завантажень:
443
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 
Реферат на тему:
Навчання в умовах інформаційно-освітнього простору цифрової школи


У зв'язку з переходом до інформаційного суспільства змінюються вимоги до освіти, до особових і професійних характеристик майбутніх громадян цього суспільства. Відбувається глобальна інформатизація суспільства, у тому числі й освіти. Школи інтенсивно змінюють свій вигляд, як зовнішній, так і внутрішній, як за формою, так і за змістом і принципами роботи.
Швидкий розвиток знань і вільний доступ до відомостей і даних усіх видів, що обновляються, змінюють зміст і способи навчання. Сучасні школи функціонують в менш жорсткій централізованій системі, у їх діяльності починає використовуватися мережевий принцип організації. Вони стають відкритішими для різних інноваційних проектів. У школах нової формації змінюється також роль директора. Він фактично стає керівником організації, йому необхідна більш якісна і різностороння підготовка. Водночас школа потребує безперервних змін і перетворень. Вона стає відкритою для зовнішнього середовища. Дискусії, пов'язані з розвитком школи, повинні проводитися на регулярній основі в кожній школі. Зростає рівень участі батьків, а також якість їх взаємозв'язку зі школою і співпраці з учителями. Мета цих перетворень полягає в тому, щоб одержати цілісну перспективу рефлексії для планування стратегії розвитку і управління шкільним середовищем в цілому, а також якістю навчання [1, 2, 3, 4, 5, 6, 8, 9, 10, 11]. З переходом до інформаційного суспільства й осмисленням нових задач, що стоять перед освітою в цілому, замість традиційної класно-урочної парадигми викладання і навчання формується нова парадигма навчального процесу, що спирається на результати досліджень, що проводяться в останні три десятиріччя. Її основні ідеї можуть бути сформульовані так [2, 4, 8]:
Навчання — це природний процес. Вивчення чого-небудь — це природний стан мозку, проте процес навчання для кожного носить індивідуальний характер. Є різні стилі навчання, сприйняття й індивідуальної поведінки, які необхідно враховувати в процесі навчання для конкретного учня. Якщо вдається створити цікаві й насичені системи навчання, працюючи з якими, учителі допомагатимуть тим, хто вчиться, і стимулюватимуть їх, учні вчитимуться з більшою мотивацією і бажанням.
Навчання — це соціальний процес. Учні краще всього навчаються, спілкуючись зі своїми однолітками, учителями, батьками та іншими людьми, в умовах, коли вони беруть активну участь в розв’язанні серйозних, цікавих, практичних задач. А сам навчальний процес, що спрямований, перш за все, на формування системи знань, повинен відбуватися на основі використання колективних форм. Використання інформаційно-комунікаційних технологій надає і забезпечує вчителям і учням можливості для співпраці з колегами у своїй країні й у всьому світі. Ці технології надають також в їх розпорядження новий інструментарій для сумісного навчання, як у звичайній аудиторії, так і в мережі Інтернет [2].
Навчання — це активний, а не пасивний процес. У більшості галузей діяльності люди стають перед необхідністю конструювання нових знань, а не їх відтворення. Для того щоб учні змогли підвищувати свій рівень знань, вони повинні стати активними учасниками навчального процесу — діяльності, пов'язаної з розв’язанням реальних задач, створенням власних творів, виконанням дослідницьких проектів (не слід плутати ці види діяльності з вивченням наукових методів пізнання), участю в дискусіях і самодіяльних виступах, конструюванням реальних об'єктів. А головна вимога традиційного навчального плану — навчитися згадувати й описувати те, чого добилися і що створили інші. Конструювання нових знань повинно будуватися на розумінні знань, засвоєних раніше; просте відтворення знань, не пов'язане зі створенням нових знань, — це переважно пасивна діяльність, яка не забезпечує справжнього залучення тих, хто навчається, в навчальний процес, не ставить перед ними важкі, але цікаві і практично спрямовані задачі.
Навчання може носити як лінійний, так і нелінійний характер.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 Реферат на тему: Навчання в умовах інформаційно-освітнього простору цифрової школи

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок