Головна Головна -> Реферати українською -> Педагогіка -> Використання персонального комп’ютера на факультативних заняттях з математики в класах економічного спрямування 

Використання персонального комп’ютера на факультативних заняттях з математики в класах економічного спрямування 

Назва:
Використання персонального комп’ютера на факультативних заняттях з математики в класах економічного спрямування 
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
5,40 KB
Завантажень:
333
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат на тему:
Використання персонального комп’ютера на факультативних заняттях з математики в класах економічного спрямування 


В сучасних умовах значні можливості в плані формування економічного мислення належать курсу шкільної математики. Дійсно, економічне мислення виступає як процес відображення економічної дійсності у вигляді понять, категорій, теорій. Тому, формування економічного мислення на уроках математики в школі повинно бути спрямованим на формування здібностей та можливостей учнів оперувати економічними поняттями, вмінням аналізувати економічні ситуації практичної діяльності тощо. Починаючи з 7 – 8 класів, формування економічного мислення учнів може втілюватися вчителем при розв‘язуванні текстових задач економічного змісту.
Практика виявила багатогранні можливості застосування математичних методів щодо дослідження економічних задач. В сучасній економіці вибір оптимальних рішень забезпечує вигідні і, разом з тим, узгоджені дії окремих галузей народного господарства, підприємств та інші. Необхідність вміти своєчасно вирішувати оптимізаційні проблеми в тому чи іншому аспекті постане в майбутньому перед кожним з учнів.
В математиці серед задач, в яких відображені питання оптимізації, слід відокремити так звані задачі на екстремуми та оптимуми. Це задачі з шкільного курсу математики на знаходження найбільшого і найменшого значень, вибір найкращого рішення господарської проблеми.
Особлива роль серед оптимізаційних задач належить задачам на лінійне програмування, які вирішують питання оптимального планування виробництва. На цей час задачі лінійного програмування пропонуються на факультативних заняттях в школі та виступають складовою частиною програми з математики для класів з поглибленим вивченням математики (3).
При розв‘язуванні планово-економічних задач – задач на знаходження найбільш вигідного варіанту, особливу увагу слід приділити методам розв‘язування систем лінійних нерівностей, одним з яких є метод графічного розв‘язку.
Якщо число змінних у задачі лінійного програмування не перевищує двох, то геометрично її можна розглядати на площині, коли ж число змінних досягає трьох і більше, то в тривимірному або багатовимірному просторі.
Нехай нам дано лінійну нерівність з двома невідомими та
(1)
У даному разі і є координатами точки на площині. У зв‘язку з цим природно виникає питання: яку область на площині утворюють точки, координати яких задовольняють нерівність (1), тобто яку область площини визначає ця нерівність? Щоб відповісти на це запитання, розглянемо пряму , що визначається рівнянням
Ця пряма всю площину ділить на дві півплощини. В одній з них виконується нерівність , а в другій .
Але обмеження лінійної форми, як правило, складається не з однієї нерівності, а з двох і більше. Причому, кожна з них визначає певну півплощину. І якщо та задовольняють всі нерівності даного обмеження, то відповідна точка на площині належатиме всім півплощинам одночасно.
При розв‘язуванні систем лінійних нерівностей зручно використовувати комп‘ютерні програми.
Наведемо приклад: розв‘язати систему лінійних нерівностей:
Розв’яжемо цю нерівність за допомогою GRAN1 (рис. 1) (2).
Рис. 1
Після того, як учні навчаться розв‘язувати системи лінійних нерівностей як аналітично, так і графічно, доцільно продемонструвати роль математики в розв‘язуванні практичних питань, розглядаючи задачі лінійного програмування, та вказати учням, що лінійне програмування – це математична дисципліна, яка вивчає методи знаходження найбільшого (найменшого) значення лінійної функції декількох змінних, при умові, що останні задовольняють певному числу лінійних рівнянь.
По-перше, учням можливо запропонувати таку задачу. Нехай потрібно визначити екстремум лінійної форми: (2)
при умовах
(3)
(4)
Насамперед, відомо, що нерівності (4) в обмеженнях лінійної форми (2) визначають перший квадрант.
Нерівності (3) разом з нерівностями (4) утворюють многокутник (рис.2). 
Рис.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Використання персонального комп’ютера на факультативних заняттях з математики в класах економічного спрямування 

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок