Головна Головна -> Реферати українською -> Педагогіка -> Зміст роботи “Рідної Школи” Українського Педагогічного Товариства у міжвоєнну добу

Зміст роботи “Рідної Школи” Українського Педагогічного Товариства у міжвоєнну добу

Назва:
Зміст роботи “Рідної Школи” Українського Педагогічного Товариства у міжвоєнну добу
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
11,25 KB
Завантажень:
265
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 
Реферат
на тему:
“Зміст роботи “Рідної Школи” Українського Педагогічного Товариства у міжвоєнну добу”


ЗМІСТ
Вступ
1. Діяльність „Рідної Школи” на галицьких землях
2. Розвиток дошкільного виховання під керівництвом „Рідної Школи”
3. Українська еміграція і „Рідна Школа”
Висновок


ВСТУП
Проблеми національного відродження та побудови власної системи освіти на українських землях міжвоєнний період стали найактуальнішими на той час.
Ідея національної школи та національного виховання, зародившись з об'єктивних потреб українського суспільства, обґрунтовувалася й утверджувалася зусиллями не одного покоління громадських культурно-освітніх діячів і педагогів у важких умовах відсутності власної державності, штучної територіальної розмежованості України.
Серед небагатьох освітніх організацій, які плідно працювали над формуванням організаційних, теоретичних і методичних основ українського національного шкільництва в умовах польської експансії західноукраїнських земель, була „Рідна Школа". Це товариство зуміло поставити важливість освітнього процесу на перший план організаційної діяльності. Мета товариства яскраво виражалась в національних педагогічних ідеях, які сприяли уточненню історико-педагогічних знань, відродженню кращих освітніх традицій минулого. Основним завданням „ Рідної Школи" вважалось виховання національне свідомих громадян, готових до самопожертви на користь своєї Батьківщини.
Свою освітньо-виховну діяльність товариство поширювало на дошкільні заклади, школи, бурси, пропагуючи і впроваджуючи тут навчання українською мовою. Адже кожен народ має право знати і володіти своїм рідним словом.
Важливим засобом збереження української школи, товариство вважало запровадження в практику роботи навчальних закладів нових підручників, які були видані „ Рідною Школою" виключно українською мовою.
Реалізуючи свої ідеї шляхом широкомасштабної діяльності, товариство цим самим показало, яка могутня українська нація.
Таким чином, авторитет „ Рідної Школи" набув такої величини, що про її освітню роботу знали не тільки на наших землях, а й емігранти за кордоном.


ДІЯЛЬНІСТЬ „ РІДНОЇ ШКОЛИ" НА ГАЛИЦЬКИХ ЗЕМЛЯХ
Проблеми відродження та розвитку національної системи освіти в міжвоєнну добу стали одним із найголовніших питань в складних умовах територіальної розмежованості України. На противагу діям польської влади єдиною організацією, яка відстоювала збереження української національності, залишилось Українське Педагогічне Товариство. Його початкові зусилля, спрямовані на організацію навчально-освітньої роботи, стали важливим чинником збереження самобутності рідного народу, його національного розвитку. Про це свідчить плідна робота товариства над формуванням організаційних, теоретичних і методичних основ українського національного шкільництва.
Однак Українське Педагогічне Товариство довший час не мало власного мандату виступати як національна влада української школи, тому 3 червня 1920р було організовано спільну нараду, на якій зібрались представники всіх економічних, культурних організацій та політичних партій. Одним із головних заслуг цієї наради була формальна ліквідація Краєвого Шкільного Союзу, а „Рідна Школа" здобула через свого попередника (Українського Педагогічного Товариства) високий авторитет, маючи підтримку всіх політичних партій.
Безперечно, що в час війни, приватні гімназії не відповідали рівнем освітньо-виховної системи та кількістю навчальних закладів передвоєнним гімназіям. Тому для того, щоб піднести рівень науки в цих школах, Головна Управа „Рідної Школи" ЗО грудня 1921р скликала спільну конференцію, на якій були присутні управителі гімназій та представники Українського Педагогічного Товариства, де обговорювались загальні справи виховання, навчання та шкільної адміністрації. З огляду на те, що ці навчальні заклади не мали відповідних приміщень для організації навчання, то своїм рішенням на цій конференції Головна Управа у 1922р виділила суму 1млн. марок для здійснення цієї цілі.
22 листопада 1922р візитатором народних шкіл і вчительських семінарій „Рідної Школи" було обрано Омеляна Поповича (президента буковинської Національної Ради).

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 Реферат на тему: Зміст роботи “Рідної Школи” Українського Педагогічного Товариства у міжвоєнну добу

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок