Головна Головна -> Реферати українською -> Педагогіка -> Відеоконференції в системі дистанційної освіти

Відеоконференції в системі дистанційної освіти

Назва:
Відеоконференції в системі дистанційної освіти
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
9,38 KB
Завантажень:
399
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
Реферат на тему:
Відеоконференції в системі дистанційної освіти


Вступ. Використання інформаційно-комунікаційних технологій є новим рівнем розумової, творчої, комунікативної і виконавської діяльності і веде до повної перебудови різних сторін діяльності, включаючи навчальну. Ефективність педагогічної дії за дистанційної форми навчання за допомогою комп'ютерних телекомунікаційних мереж неможливо зрозуміти без особливостей спілкування між викладачем і студентом. Шляхи рішення зазначених проблем, обумовлено тим, що:
інформація в процесі спілкування не тільки передається, але й формується, уточнюється, розвивається;
вербальне спілкування реалізується за допомогою фактичного, інформаційного і дискусійного типів діалогів;
органічним доповненням вербальної мови є вживання невербальних засобів спілкування, таких, як жести, міміка, якість голосу, його діапазон, тональність;
візуальне спілкування (контакт очима);
нтерактивна сторона спілкування виявляється в спільній діяльності;
у процесі спілкування повинно бути взаєморозуміння між його учасниками.
Спонукає до застосування системи телекомунікацій в дистанційній освіті не тільки можливість забезпечення оперативного зворотного зв'язку між студентами і викладачем на відстані по мережі, засобами надання знань, але й постійна актуалізація навчального матеріалу. У зв'язку з ідеями індивідуального і розвивального навчання, особливий інтерес представляють функціональні можливості використання засобів інформаційних технологій у навчанні [1].
Проблеми, пов'язані із використанням сучасних інформаційних технологій у системі дистанційної освіти різних освітніх закладів, досліджувались в роботах дослідників, Бикова В.Ю., М.І. Жалдака, Ф.М. Ривкінда, М.К. Гольцмена, Н.В. Кухаренка В.М., Олійника В.В.; зарубіжних дослідників Д.Г. Клементса, К. Хохмана, Т. Оппенхеймера та інших.
Метою даної статті є розгляд одного з існуючих і перспективних інструментів системи дистанційної освіти – відеоконференції, її принципів, особливостей і засобів. Пропонуються до розгляду типи відеоконференцій, технічні засоби і програмне забезпечення, особливості й вимоги до каналів зв'язку, типи передаваної інформації по цих каналах.
Навчання –- це цілеспрямований, систематичний, організований процес отримання знань, умінь, навичок, а освіта – це результат навчання особи.
Дистанційне навчання – це спосіб навчання на відстані, за якого викладач і студенти фізично знаходяться в різних місцях. Історично, дистанційне навчання означало заочне навчання. Проте зараз ця форма навчання, використовує аудіо, відео і комп'ютерні системи, пов'язані через канали зв'язку. Дистанційне навчання є формою отримання освіти, разом з очною і заочною, за якою в освітньому процесі використовуються кращі традиційні та інноваційні методи, засоби і форми навчання, засновані на комп'ютерних і телекомунікаційних технологіях [1].
Дистанційна освіта тісно пов'язана з дистанційним навчанням. Прийнято вважати, що дистанційна освіта – це процес передавання знань (за нього відповідальний викладач і навчальний центр), а дистанційне навчання – це процес отримання знань (за нього відповідальний студент).
Основу освітнього процесу в дистанційній освіті складає цілеспрямована і контрольована інтенсивна самостійна робота студента, який може вчитися в зручному для себе місці, за індивідуальним розкладом, маючи при собі комплект спеціальних засобів навчання і злагоджену можливість контакту з викладачем через електронну пошту та інші електронні комунікації [3].
Дистанційна освіта – особлива, досконала форма, що поєднує елементи очного, очно-заочного, заочного та вечірнього навчання на основі нових інформаційних технологій і систем мультимедія. Сучасні засоби телекомунікацій і електронних видань дозволяють подолати недоліки традиційних форм навчання, зберігаючи при цьому всі їхні переваги [2].
Система дистанційної освіти (СДО) є системно-організованою сукупністю засобів передавання даних, інформаційних ресурсів, протоколів взаємодії, апаратно-програмного й організаційно-методичного забезпечення, орієнтованого на задоволення освітніх потреб користувачів [3].

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 Реферат на тему: Відеоконференції в системі дистанційної освіти

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок