Головна Головна -> Реферати українською -> Педагогіка -> реферат: Великий вітчизняний педагог К.Д.Ушинський

Великий вітчизняний педагог К.Д.Ушинський / сторінка 2

Назва:
Великий вітчизняний педагог К.Д.Ушинський
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
8,78 KB
Завантажень:
83
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
Помер К- Д. Ушинський у 1870 році в С5десі, де він тяжко захворів по дорозі в Крим на лікування. Поховано його в Києві на території Видубицького монастиря.
Тільки після Великої Жовтневої соціалістичної революції в нашій країні зроблено багато для того, щоб увічнити пам'ять великого вітчизняного пе-дагога: широко відзначаються його ювілеї, видано великим тиражем його тво-ри в одинадцяти томах, його ім'я присвоєно Ярославському і Одеському педа-гогічним інститутам, встановлено студентські стипендії його імені, кращих представників народної освіти і педагогічної науки нагороджують медаллю К.Д.Ушинcького.
У розвитку свого світогляду Ушинськиї пройшов складний шлях: він був добре обізнаний з різними філософськими систе-мами, сприймав їх критично, намагався створити свою точку зору, але так і залишився на шляху від ідеалізму до матеріа-лізму, хоч у багатьох питаннях дуже близько підходив до мате-ріалістичних позицій, виступав на захист матеріалістичної філо-софії. У питаннях розвитку природознавства він стояв на пози-ціях дарвінізму, в теорії пізнання і психології додержувався фізіологічних основ, у питаннях соціології вважав, що розум є рушійною силою суспільного розвитку.
Виходячи з позицій матеріалістичного сенсуалізму, Ушин-ський твердив, що єдиним критерієм для речі є сама річ, а не наше поняття про неї. У багатьох своїх творах він виступав про-ти ідеалістичних основ педагогіки і психології Канта, Гегеля, Гербарта, Спенсера; негативно ставився до вульгарного мате-ріалізму Фогта, Молешотта, Бюхнера. Він визнавав матерію, як таку, що існує об'єктивно, а також її рух. Шукаючи нових шляхів розвитку філософії, покладаючи великі надії на розвиток науки і техніки, він писав: «Сила людини — її парові машини, швид-кість її — паровози і пароплави, а крила вже ростуть у людини і розгорнуться тоді, коли вона навчиться вільно керувати аеро-статом».
У розвитку своїх соціально-політичних поглядів Ушинський не став на революційно-демократичні позиції. Так, наприклад, у статті «Праця в її психічному і виховному значенні» він пока-зав суперечності в тодішньому суспільстві (конкуренція в про-мисловості, експлуатація людини людиною, перетворення робіт-ників промисловості на придаток до машин), але через класову обмеженість свого світогляду не прийшов до висновку про необхідність класової боротьби, революційного перетворення суспіль-ства. Засуджуючи залишки кріпосництва, Ушинський разом з тим не піднявся вище буржуазного демократизму, він вважав, що дальший розвиток Росії може відбуватися мирним шляхом, без революції. Ідеалістичні погляди особливо проявилися в перший період його життя в ставленні до релігії та в ідеалізації патріар-хального селянства (християнську релігію він вважав основою мо-ралі й виховання). Пізніше, особливо в останні роки свого життя, Ушинський, залишаючись релігійною людиною, виступав проти втручання церкви та духовенства в світське життя і шкільні справи, він писав: «Усяка фактична наука — іншої науки ми й не знаємо — стоїть поза всякою релігією, бо спирається на факти, а не на вірування». У статті «Загальний погляд на виникнення наших народних шкіл» (1870) він констатував той факт, що ідея церковної школи не знайшла підтримки в народі, що самі селяни виступали проти того, щоб у школах працювали попи. Релігійність людей, на його думку, повинна проявлятися в їх гуманності, у взаємній повазі і дружбі.
Педагогічна наука і мистецтво виховання. Велика заслуга Ушинського полягає в тому, що науку про навчання та вихован-ня— педагогіку — він розглядав у тісному взаємозв'язку з таки-ми науками, як філософія, історія, психологія, анатомія і фізі-ологія людини та ін., а також з педагогічною практикою. Педагогічна наука може розвиватись тільки тоді, вказував Ушинський, коли вона збагачуватиметься передовим педагогіч-ним досвідом.
Він вимагав єдності педагогічної теорії і практики, взаємного їх збагачення, оскільки в педагогічній справі немає нічого гір-шого, як відрив школи від життя, теорії від практики і прак-тики від теорії.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
Реферат на тему: Великий вітчизняний педагог К.Д.Ушинський

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок