Головна Головна -> Реферати українською -> Педагогіка -> Скачати: Великий вітчизняний педагог К.Д.Ушинський

Великий вітчизняний педагог К.Д.Ушинський

Скачати:* Captcha
* - щоб завантажити роботу, введіть в поле код з картинки і натисніть кнопку "Завантажити"Назва:
Великий вітчизняний педагог К.Д.Ушинський
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
8,78 KB
Завантажень:
83
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
Реферат з педагогіки
Великий вітчизняний педагог К.Д.Ушинський


Життя і педагогічна діяльність. Великий вітчизняний педагог, один з основоположників педагогічної науки і народної школи в Росії Костянтин Дмитрович Ушинський (1824—1870) народився в м. Тулі. Його батько багато років перебував на військовій службі, брав участь у Вітчизняній війні 1812 року, вийшовши у відставку і здобувши дворянське звання за багато-річну службу в армії, працював службовцем у різних установах Тули, Полтави, Олонця, Вологди, Петербурга та повітовим суддею в м. Новгороді-Сіверсько-му Чернігівської губернії. Мати його була родичкою Капністів. Дитячі роки Ушинський провів у м. Новгороді-Сіверському, де вчився в гімназії, потім за-кінчив юридичний факультет Московського університету і був залишений там на два роки для підготовки до професорської діяльності. У 1846 році він був призначений виконуючим обов'язки професора юридичних наук Ярославського юридичного ліцею, звідки був звільнений як «неблагоиадійний» і довгий час не міг знайти роботи. У ,1849—1854 pp. він працював дрібним службовцем у Мі-ністерстві внутрішніх справ, але ця робота його не задовольняла ні матеріаль-но, ні морально. Деяке задоволення давало йому в цей період співробітництво в журналах «Современник», «Библиотека для чтения», в яких він публікував реферати статей та переклади з іноземних мов.
У 1854 році Ушинський дістав посаду викладача російської мови та ін-спектора класів у Гатчинському сирітському інституті, де широко проявились його організаторські й педагогічні здібності.
У 1857—1858 pp. в «Журнале для воспитания» Ушинський опублікував статті: «Про користь педагогічної літератури», «Три елементи школи», «Про народність у суспільному вихованні» (1858), «Шкільна реформа в Північній Америці» та ін. У 1859 році його було призначено інспектором класів Смоль-ного інституту шляхетних дівчат, де він працював до 1862 року, будучи вод-ночас і редактором «Журнала Министерства народного просвещения», в якому в 1860—1862 pp. опублікував статті: «Праця в її психічному і виховному зна-ченні» (1860), «Недільні школи», «Питання про народні школи», «Рідне сло-во» (1861), «Проект учительської семіна-рії». У Смольному інституті він нама-гався ліквідувати занадто суворий ре-жим для вихованців та поліпшити їх навчання й виховання.
Разом з Ушинським в Смольному інституті працювали відомі російські пе-дагоги В. І. Водовозов, Д. Д. Семенов, Л. М. Модзалевський, М. I. Семевський та ін. У 1862 році Ушинський змушений був залишити роботу в Смольному ін-ституті: начальниця інституту і законо-вчитель звинуватили його в «політичній неблагонадійності». Несправедливе став-лення з боку начальства підірвало й без того поганий стан його здоров'я. Він тяжко захворів, але їхати лікуватися за кордон в нього не було коштів. Побою-ючись громадського осуду за погане ставлення до Ушинського, Міністерство освіти відрядило його за кордон для вивчення досвіду жіночої освіти, а на-справді це «відрядження» було замас-кованим політичним засланням. За кордоном Ушинський зустрівся і подружився з М. І. Пироговим, який давав йому поради в лікуванні. Там він пробув п'ять років.. Лікуючись, багато працював, вивчав досвід жіночої освіти в ряді країн, досліджував стан початкового на-вчання, написав свої педагогічні твори: «Педагогічна подорож до Швейцарії» (1862), «Рідне слово», два томи книги «Людина як предмет виховання» та ін. Перебуваючи за кордоном, Ушинський дуже сумував за Росією, він писав: «Страшно стає, як подумаю, що через рік чи два мої зв'язки з Росією порву-ться і залишусь я десь у Женеві, як острівець, що загубився серед океану».
У 1867 році Ушинський повернувся в Росію, але був вже зовсім хворий. Проте навіть і в такому стані він багато працював: закінчував деякі свої твори, збирав матеріал для нових, зустрічався з учителями, давав їм поради. Він збирався працювати професором педагогіки Новоросійського (Одеського) університету, куди його запрошували, але ця мрія не здійснилася.

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
Реферат на тему: Великий вітчизняний педагог К.Д.Ушинський

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок