Головна Головна -> Реферати українською -> Педагогіка -> Тенденції змін в управлінні освітою у країнах Європейського Союзу

Тенденції змін в управлінні освітою у країнах Європейського Союзу

Назва:
Тенденції змін в управлінні освітою у країнах Європейського Союзу
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
7,33 KB
Завантажень:
205
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
УДК 37.014(4)
Стефан М. Квятковський, Інститут освітніх досліджень (Варшава, Польща)
Тенденції змін в управлінні освітою у країнах Європейського Союзу
Розглянуті два напрямки змін в організації управління освітою, що характерні для всіх країн Європейського Союзу. Децентралізація управління та його усуспільнення, надання процесу прийняття рішень громадського характеру є невід 'ємними компонентами, без яких неможливо правильно оцінити ситуацію на місцевому рівні, здійснити педагогічну діагностику та визначити необхідні напрямки діяльності.
The objective of this work is to consider two trends of the changes in the organization of the Board of Education peculiar for all the countries of the European Community. Such components as decentralization of management and bringing it close to the society, taking decisions are very significant because without them it's impossible to evaluate the situation on the local lever, fulfil pedagogical diagnostics and define necessary trends of activity. З половини 1980-х рр. у країнах Європейського Союзу проводяться роботи, які мають на меті реформувати або змінити окремі елементи освітніх систем. Одним з таким елементів є управління. Аналіз змін, які відбуваються у цій сфері, дозволяє виділити два основні напрями перетворень. Вони пов'язані:
з централізацією;
процесами, спрямованими на прийняття рішень громадськістю.
Децентралізація
У широкому розумінні децентралізація полягає у зміні місця прийняття рішення. Обмеженню підлягають рід і кількість рішень, які приймаються на центральному рівні - пропорційно збільшується роль і значення регіонального та місцевого рівнів.
Зміна зв'язків у процесі прийняття рішень між центром та регіональними і місцевими осередками вимагає чітко визначити специфічні права для центральних, регіональних і місцевих структур управління освітою.
На практиці значна частина рішень приймається на різних рівнях - свою участь у їх прийнятті беруть як центральні, так і регіональні та місцеві влади. Яскравою ілюстрацією такої ситуації може бути диференціація компетенцій при прийнятті рішень, які стосуються:
структури системи освіти;
навчальних програм;
працевлаштування вчителів;
інспектування шкіл;
фінансування освіти [2].
У більшості країн Європейського Союзу загальна організація системи освіти, в тому числі її структура, планується, здійснюється та затверджується на центральному рівні. Навіть в Англії та Валії, де спочатку прийняття рішень щодо структурної побудови системи освіти приймалися місцевими органами самоврядування, впроваджені законодавчі акти переносять цей вид прийняття рішень на центральний рівень. Уряди держав - учасниць Європейського Союзу беруть на себе відповідальність за створення відповідної та адекватної до потреб економіки і культури структури системи освіти. Як виняток рішення щодо структури системи освіти приймаються владою федеральних земель (у Німеччині) та мовними спільнотами (у Бельгії).
У Німеччині після об'єднання (1990 р.) та створення нових федеральних земель прийнято документ "Порозуміння між землями у справах стандартизації в системі освіти" (так звана "Гамбурзька конвенція"), який забезпечує структурну порівнювальність та рівноцінність циклів навчання. Прийняття цього документа стало необхідністю, оскільки на частині нових земель було організовано нові типи шкіл, які слід було порівняти з характерними особливостями системи, описаної в "Гамбурзькій конвенції".
Починаючи з 1989 р., у Бельгії відповідальність за організацію системи освіти несуть мовні спільноти. Однак ця відповідальність обмежена: вона не стосується, наприклад, встановлення віку, з якого можна починати обов' язкове шкільне навчання.
У питанні навчальних програм країни Європейського Союзу дотримуються таких принципів:
гарантування реалізації спільних цілей;
добір змісту, котрий дає можливість формувати вміння, що визначають кваліфікації, які визнаються в цій країні;
врахування регіональних та місцевих аспектів;
врахування специфіки кожного навчального закладу, характерних особливостей місцевих громад та очікувань спонсорів (це стосується приватних навчальних закладів).

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Реферат на тему: Тенденції змін в управлінні освітою у країнах Європейського Союзу

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок