Головна Головна -> Реферати українською -> Педагогіка -> Сутність етичної культури батьків та її прояв у взаємодії суб'єктів процесу виховання

Сутність етичної культури батьків та її прояв у взаємодії суб'єктів процесу виховання

Назва:
Сутність етичної культури батьків та її прояв у взаємодії суб'єктів процесу виховання
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
8,10 KB
Завантажень:
152
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
Реферат на тему:
Сутність етичної культури батьків та її прояв у взаємодії суб'єктів процесу виховання


У сучасному суспільстві культура стала предметом загальної уваги й інтересу. Це пояснюється тим, що вона являє собою складне, багатофункціональне соціальне явище. Необхідність активізації теоретичних досліджень у галузі культури настійно диктується сучасним процесом розвитку суспільства.
Педагогічна культура батьків – один з істотних компонентів суспільної культури, а процес її формування, розвитку й удосконалення – це найважливіше завдання, що стоїть перед сучасним суспільством. Однією зі складових структури педагогічної культури батьків є етична культура. Метою даної статті є розгляд феноменології етичної культури батьків та її прояв у взаємодії суб'єктів виховного процесу. У пошуках засобів, що забезпечують розв’язання цього завдання, необхідно вибрати надійний методологічний орієнтир, що дозволяє найбільш точно й всеохоплююче розкрити феноменологію етичної культури батьків, виявити закономірні зв'язки й відношення досліджуваного явища.
Термін етика зберіг своє первісне аристотелівське значення й досі називає головним чином науку про мораль. Говорячи про етику людини, ми маємо на увазі певні принципи її поведінки. “Мораль постає як такий практично-оцінний спосіб ставлення людини до дійсності, котрий регулює її поведінку з точки зору принципового протиставлення добра і зла” [5, с.21].
Призначення етики як науки полягає в описі моралі, поясненні її закономірностей, принципів і норм поведінки та навчання людей моральності. Етика аналізує моральні відносини, моральну свідомість і діяльність. Важливим елементом моральної свідомості, що надає духовної визначеності системі мотивів, є ціннісні орієнтації. Обираючи ту чи іншу цінність, людина тим самим формує свого роду довгостроковий план своєї поведінки й діяльності. Мотивація дає відповідь на запитання “чому?” й “для чого?”, а ціннісна орієнтація, що доповнює її, висвітлює те, заради чого діє людина [5, с.112]. У літературі цінність визначається як суб'єктивна значущість певних явищ реальності, тобто їх значущість з точки зору людини, суспільства та їх потреб. В.Малахов виділяє два типи цінностей: 1) цінності, сенс яких визначається наявними потребами й інтересами людини, і 2) цінності, які, навпаки, надають сенсу існуванню самої людини [5, с.115].
За С.Новиковою, ціннісні орієнтації особистості виступають як така соціальна якість людини, яка орієнтує індивіда на досягнення основних цілей життєдіяльності, на активну участь у процесі засвоєння та відтворення матеріальних і духовних цінностей, за допомогою яких задовольняються вищі потреби людини: в спілкуванні, трудовій діяльності, самоствердженні, суспільному визнанні тощо [6, с.19]. Ціннісні орієнтації показують відношення особистості щодо об'єктів оточуючого середовища.
Етичні принципи та норми регулюють поведінку людини. На думку Г.Васяновича, моральна регуляція передбачає наявність ідеалу (“кращого Я”); систему норм, виконання яких є засобом досягнення моральної цілі, ідеалу; оцінку поведінки; специфічні форми соціального контролю, які забезпечують виконання норм [1, с.408]. Отже, критерієм високого рівня етичної культури особистості виступає реальна поведінка людини, її моральні переконання та ідеали, ставлення до себе, до інших людей, до суспільства в цілому.
Таким чином, етична культура включає моральні якості: гуманність, високий рівень свідомості, демократизм, порядність, високі домагання, стійкі моральні цінності та дотримання загальнолюдських принципів і норм поведінки. “Створювати моральні підвалини етичного спілкування означає формувати високі моральні цінності, механізм моральної саморегуляції, захищеності й зацікавленості, моральної творчості й комфорту, а також приймати моральний досвід колективу...” [3, с.128].
Підбиваючи підсумок вищесказаному, ми можемо зробити висновок про те, що сутність етичної культури батьків виражається через альтруїстичний характер її ціннісного змісту, через спрямованість на гуманізацію й гармонізацію батьківсько-дитячих відносин, педагогічних засобів впливу, моральність методів.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 Реферат на тему: Сутність етичної культури батьків та її прояв у взаємодії суб'єктів процесу виховання

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок