Головна Головна -> Реферати українською -> Педагогіка -> Формування екологічної культури молодших школярів на міжпредметній основі

Формування екологічної культури молодших школярів на міжпредметній основі

Назва:
Формування екологічної культури молодших школярів на міжпредметній основі
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
2,01 KB
Завантажень:
212
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Реферат на тему:
Формування екологічної культури молодших школярів на міжпредметній основі


Початок XXI століття проходить в умовах різкого погіршення стану природного середовища. Сьогодні, як ніколи, найголовнішим завданням для людей повинно бути врятування Землі від екологічної катастрофи. Скрізь іде знищення природних багатств і надр: всихають болота, міліють річки, вирубуються ліси, забруднюються вода і повітря, вимирають птахи і звірі, гинуть рослини. Мабуть, ніхто не візьметься заперечувати, що головною причиною катастрофічного погіршення стану навколишнього середовища є зневажання законів природи.
3 огляду на це перед загальноосвітньою школою – початковою, яка відіграє вирішальну роль у прищепленні дітям почуття високої відповідальності за рідну природу, – стоять неабиякі завдання. На сучасному етапі важливо формувати в школярів екологічну культуру усвідомлення, що в природі все збалансовано. Від уміння жити в гармонії з навколишнім середовищем, від уміння здійснення екологічної освіти залежить майбутній стан природи.
У навчальних планах і програмах закладено широкі можливості для здійснення взаємозв'язків між шкільними предметами. Частково вони реалізуються в підручниках, але в основному - на уроках, під час екскурсій, в самостійній діяльності учнів. Щоб успішно проводити цю роботу вчитель зобов'язаний чітко визначати її мету, форми і методи проведення.
У психолого-педагогічних дослідженнях існує значна кількість праць в яких розв'язуються завдання екологічного виховання молодших школярів. Це питання розглядали відомі педагоги Я.А.Коменський, Ж.Ж.Руссо, А.С.Макаренко, В.О.Сухомлинський.
Міжпредметні зв’язки – це сучасний принцип навчання, що впливає на добір і структуру навчального матеріалу предмету, підсилює системність знань учнів, активізує методи навчання, орієнтує на застосування комплексних форм організації навчання, забезпечуючи єдність навчально-виховного процесу.
Міжпредметність у природознавстві – основа його вивчення з метою якісного сприйняття й розуміння учнями молодших класів природничих знань, застосування відповідних умінь і навичок.
Нами доведено, що міжпредметні зв’язки у 1-4 класах допомагають вчителеві розкривати дітям зв’язок теорії з її практичним застосуванням, пов’язати всі науки воєдино спільною метою, посилювати навчальну активність та пізнавальні здібності учнів.
Використання знань з інших предметів, опора на розумові й практичні навички, сформовані під час вивчення різних дисциплін, значно полегшують засвоєння молодшими школярами матеріалу, дають змогу серйозно вчитися.
Ми відзначаємо, що у навчальних планах і програмах закладено широкі можливості для здійснення взаємозв’язків між предметами.. Частково вони реалізуються і в підручниках, але в основному це зв’язки із образотворчим мистецтвом, читанням, працею, народознавством.
Тому для більш ефективного здійснення міжпредметних зв’язків у 1-4 класах необхідно розробити методичні рекомендації щодо їх здійснення, випускати навчальні посібники на міжпредметній основі, забезпечити вчителів необхідним наочним та дидактичним матеріалом.
Враховуючи психолого-педагогічні особливості процесу формування і розвитку пізнавального інтересу молодших школярів можемо стверджувати, що одним з важливих його факторів є інформативність навчального процесу, яка тісно пов’язана із використанням міжпредметних зв’язків при вивченні природознавства.

Завантажити цю роботу безкоштовноРеферат на тему: Формування екологічної культури молодших школярів на міжпредметній основі

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок