Головна Головна -> Реферати українською -> Педагогіка -> Роль структурування філологічних знань студентами педагогічного коледжу

Роль структурування філологічних знань студентами педагогічного коледжу

Назва:
Роль структурування філологічних знань студентами педагогічного коледжу
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
3,28 KB
Завантажень:
418
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Реферат на тему:
Роль структурування філологічних знань студентами педагогічного коледжу


Дидактичні засади структурування змісту філологічних знань у студентів педагогічних коледжів зумовлюється розвитком сучасних тенденцій освіти, ефективністю у реалізації пошуково-дослідницької діяльності особистості на рівні вимог Болонського процесу. Безперечно на сьогодні творчий індивідуальний розвиток студента коледжу стає необхідною умовою його удосконалення у навчальному процесі, інструментарієм його особистісної та професійної самореалізації під час професійної підготовки.
У педагогічній науці дедалі актуальнішими стають проблеми розробки та впровадження в навчально-пізнавальний процес педагогічного коледжу особистісно орієнтованих новітніх дидактичних технологій, спрямованих на індивідуальний розвиток майбутнього вчителя, формування його творчих і професійних якостей (В.І.Бондар, А.С.Нісімчук, О.С.Падалка, О.М.Пєхота, О.С.Полат, Г.К.Селевко, С.О.Сисоєва, І.О.Смолюк та ін).
Недооцінка ролі дидактичних засад у формуванні творчої особистості студентів педагогічного коледжу обмежує можливості впливу на їх розвиток. Використання потенційних можливостей навчальної та позааудиторної пошуково-дослідницької діяльності у поєднанні з іншими видами творчої роботи, єдність навчання, пізнання та розвитку, гармонія дидактичних впливів коледжу, родини змогли б забезпечити найбільш високий рівень освіченості й професійній підготовці особистості. Такий підхід дозволяє сформувати майбутнього педагога, здатного здійснювати навчальний процес у початкових класах сучасної школи.
Здійснюючи науково-пошукову роботу, ми передбачили, що структурування змісту педагогічних та філологічних знань повинно спиратися на такі модулі навчального змісту:
модульно-пізнавальний аспект - основні наукові категорії (дефініції) та актуалізація попередньої уваги студентів коледжу для засвоєння наступного матеріалу;
модульно-технологічний аспект - розкриття механізму засвоєння певного обсягу сучасних знань на основі розвитку логічного мислення;
модульно-розвивальний аспект - узагальнення отриманої інформації, посильної здатності свідомості сприйняття певної суми знань, обґрунтування їх необхідності у майбутній професійній і практичній діяльності;
модульно-контрольний аспект - використання отриманої науково-теоретичної інформації у професійно-практичній діяльності та оцінювання набутих знань і їх корекція.
Реалізуючи формувальний експеримент в процесі навчання бакалаврів ми ввели спецкурс "Сучасна педагогічна технологія". Для цього новітнього спецкурсу запропонували такі теми, які подаємо у наступному викладі:
1. Теоретичні та філологічні аспекти структурування змісту вивчення рідної, російської та англійської мови.
2. Узагальнення основ філологічних знань.
3. Педагогічна сутність підготовки вчителя.
4. Технологія формування філологічного мислення.
5. Технологія розвитку професійного мислення.
6. Вивчення впливу інноваційних технологій.
7. Роль інтенсивних педагогічних технологій у підготовці учителів у педагогічному коледжі.
Таким чином, спецкурс для студентів педколеджу має на меті: реалізувати інтеграцію професійно-педагогічних знань умінь і навичок студентів з проблеми структурування змісту філологічної освіти на основі системного узагальнення теоретичного матеріалу і практичного досвіду.
Ми встановили, що середовище, в якому вчитель може  актуалізуватися, повинне мати високий ступінь невизначеності і потенційну багатоваріантність. Невизначеність стимулює пошук власних орієнтирів, а не прийняття готових; багатоваріантність забезпечує можливість їх знаходження. Крім того, середовище повинне містити зразки креативної поведінки і її результати. У процесі нашого дослідження ми припустили, що поєднання деяких параметрів мікросередовища, в якому існує вчитель, - низький ступінь регламентації поведінки, інформаційна збагаченість і репрезентованість зразків рекреативної поведінки - робить визначальний вплив на інноваційну поведінку педагога. Це може виражатися і на технологічному рівні.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Реферат на тему: Роль структурування філологічних знань студентами педагогічного коледжу

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок