Головна Головна -> Реферати українською -> Педагогіка -> Практико-орієнтовна підготовка як одна з умов формування міжпредметної компетентності майбутнього вчителя початкової школи

Практико-орієнтовна підготовка як одна з умов формування міжпредметної компетентності майбутнього вчителя початкової школи

Назва:
Практико-орієнтовна підготовка як одна з умов формування міжпредметної компетентності майбутнього вчителя початкової школи
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
3,62 KB
Завантажень:
293
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Реферат на тему:
Практико-орієнтовна підготовка як одна з умов формування міжпредметної компетентності майбутнього вчителя початкової школи


Основне призначення практико-орієнтовної підготовки - навчити студентів розв'язувати творчі навчально-професійні задачі, що мають практичне значення для майбутньої професійної діяльності вчителя початкової школи.
У педагогіці й психології прийнято розрізняти творчі і нетворчі види діяльності. Нетворчі види діяльності визначаються як рутинні, репродуктивні, алгоритмічні і розглядаються в основному як наслідувальні. Творчі форми освоєння діяльності визначаються як оригінальні, продуктивні, евристичні і є протилежними наслідувальним. Діяльність, що носить творчий характер, змінюється від творчості низького рівня до високого [3, 107].
З’ясуємо поняття „задача” та „педагогічна задача”.
Термін „задача” є одним із найбільш поширених як у педагогічній теорії, так і в освітній практиці. У психолого-педагогічний літературі (Г. Балл, В. Давидов, А. Маркова, Н. Тализіна, Л. Фрідман) під задачею, у найширокому значенні, розуміють систему „людина – задачна ситуація”. Задачна ситуація, у свою чергу, теж розглядається дослідниками як система, „обов’язковими компонентами якої є: а) предмет задачі, що знаходиться в початковому стані; б) модель стану предмета, що потребується, тобто вимога задачі” [1, 32].
У педагогічній задачі, до розгляду яких ми відносимо і навчально-професійні задачі, суб’єктом, тобто тим, хто розв’язує задачу, виступає майбутній педагог. На думку Н. Черв’якової, навчально-професійні задачі можуть подаватися у вигляді словесного формулювання. Крім того, вони можуть мати аудіовізуальне оформлення (відеозапис) або безпосереднє спостереження за педагогічними ситуаціями в умовах реального навчально-виховного процесу в школі [5, 53].
Особливого значення для конструювання навчально-професійних задач викладачами та формування у майбутніх фахівців уміння розв’язувати навчально-професійні задачі набуває усвідомлення того, що „всі конкретні методики як галузі педагогічної науки ґрунтуються на теорії навчання (дидактиці), теорії виховання й використовують результати досліджень у галузі педагогічної психології” [2, 88].
На нашу думку, у курсі „Методика викладання іноземної мови в початковій школі” студентам доцільно пропонувати розв’язання навчально-професійних задач методичного характеру.
Нашою метою є висвітлення особливостей використання навчально-професійних задач як засобу формування міжпредметної компетентності майбутнього вчителя початкової школи.
Тематика методичних навчально-професійних задач пов’язана з основними питаннями, які розглядаються під час вивчення курсу „Методика викладання іноземної мови в початковій школі”. Методичні навчально-професійні задачі мають інваріантну і варіативну складові. Дидактичний, психологічний та педагогічний (виховний) аспекти є інваріантними компонентами навчально-професійних задач. Варіативна складова пов’язана зі специфікою навчального матеріалу курсу „Методика викладання іноземної мови в початковій школі”. Розв’язання навчально-професійних задач, зміст яких складає інваріантна і варіативна складові, дозволяє формувати міжпредметну компетентність у майбутніх учителів початкової школи.
Викладач змістовно визначає, направляє та регулює діяльність студентів щодо розв’язання навчально-професійних задач, а саме, перед ним стоять такі проблеми: описати те, чого слід навчити студентів; визначити конкретні види задач та зв'язки між ними; виділити центральні та допоміжні задачі, які є етапами методичної підготовки студентів до розв’язання головних навчальних задач, тобто створити послідовну їх серію за принципом від простого до складного; зіставити і розмірити складену програму задачного навчання з іншими технологіями керування навчальними діями; розподілити задачі в часі.
Навчально-професійні задачі використовуються в процесі організації різних видів навчальної діяльності студентів на лекціях, практичних заняттях, під час самостійної роботи над курсом, у період педагогічної практики.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Реферат на тему: Практико-орієнтовна підготовка як одна з умов формування міжпредметної компетентності майбутнього вчителя початкової школи

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок