Головна Головна -> Реферати українською -> Педагогіка -> Методологічні аспекти дистанційного викладання інженерної та комп`ютерної графіки

Методологічні аспекти дистанційного викладання інженерної та комп`ютерної графіки

Назва:
Методологічні аспекти дистанційного викладання інженерної та комп`ютерної графіки
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
3,99 KB
Завантажень:
442
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат на тему:
Методологічні аспекти дистанційного викладання інженерної та комп`ютерної графіки


Розробка та впровадження нових методик викладання інженерної та комп’ютерної графіки є невід’ємною частиною вдосконалення навчального процесу. Це дозволяє забезпечити високий рівень викладання, використовувати найбільш активні методи навчання, забезпечити можливість роботи з великою кількістю студентів із збереженням індивідуального підходу до кожного, здійснювати контроль необхідних навичок студента впродовж усього навчання.
На базі можливостей віртуального навчального середовища eLearning Server 3000 в Вінницькому національному технічному університеті розроблений та впроваджений дистанційний курс з дисципліни «Нарисна геометрія, інженерна та комп’ютерна графіка» для студентів другого курсу спеціальності 6.050601 [1]. Як відомо, дистанційне навчання має три основних компонента: зміст, навчальна активність студента, організація підтримки студента в процесі навчання. [2]. Ці складові в дистанційному курсі „Нарисна геометрія, інженерна та комп’ютерна графіка” реалізовані наступним чином.
До змісту дистанційного курсу можна віднести:
 
· віртуальне навчальне середовище eLearning Server 3000;
· застосування інформаційно-комунікаційних технологій в курсі;
· креативну складову та способи її здійснення;
· інформаційне викладення навчального матеріалу.
 
Інформаційний блок дистанційного курсу „Нарисна геометрія, інженерна та комп’ютерна графіка” для студентів другого курсу за напрямом підготовки 6.050601 реалізовано у вигляді 7 практичних занять, тестів для самоконтролю, завдань та контрольних питань [3]. Кожне з занять триває два тижні. Таким чином, курс розрахований на 14 тижнів. Мета курсу - засвоєння студентами основ побудови і читання проекційних зображень просторових об'єктів, розвиток умінь і навичок виконання та читання технічних креслень згідно умовам ЄСКД ДСТУ за допомогою системи КОМПАС-ГРАФІК.
Рис.1 Завдання на Заняття 1 дистанційного курсу „НГтаІКГ”
Заняття 1. Комп`ютерна графіка з використанням КОМПАС-ГРАФІК.
Заняття 2. Креслення деталей. Основні вимоги до робочого креслення деталі.
Заняття 3 – Заняття 6. Ділова гра "Деталювання складального креслення".
Заняття 7. Контрольне заняття.
Матеріали до всіх занять мають дві частини: змістовну та методологічну. Зміст занять оформлений з використанням стилів текстового документа і має вигляд конспекту. Крім того, кожне заняття містить рекомендації щодо виконання практичних завдань, зразки виконання та оформлення креслень. Для активізації навчальної діяльності студентів частина занять проводиться в формі ділової гри - метод активного навчання, заснований на імітації роботи конструкторської групи. Основна функція такого заняття полягає в навчанні шляхом дій: чим ближча ігрова діяльність студентів до реальної ситуації, тим вища її навчальна ефективність. При дистанційному навчанні система навчально-методичних матеріалів та освітніх послуг доставляється студенту за допомогою електронних носіїв. Тому при розробці дистанційного курсу більший акцент приділено структуруванню текстів, формуванню гіпертекстової структури курсу, реалізації кольорового забезпечення, розробці способів представлення графічного матеріалу і т.д.
 
Підтримка студентів в процесі навчання передбачає [2, с.70]:
· доставку студенту навчальних матеріалів;
· забезпечення необхідної мотивації впродовж всього процесу, а також інтерактивної взаємодії в курсі;
· організацію самостійної роботи студентів щодо засвоєння навчального матеріалу;
· технічну підтримку дистанційного курсу.
На відміну від традиційних форм навчання підтримка студентів в процесі дистанційного навчання проводиться за допомогою: електронних консультацій; організації плідного спілкування між учасниками навчального процесу в Форумі, Чаті та за допомогою електронної пошти. Ці функції в основному виконувались тьютором курсу. В процесі навчання тьютор виконує інформаційну та організаційну функції [2]. В даному курсі тьютор є одним із розробників навчальних матеріалів, тому до його інформаційної функції можна віднести:
· виділення мети навчальної діяльності;
· вдосконалення та корегування навчальних матеріалів курсу з метою підвищення мотивації студентів;
· організація структурного підходу до подання інформації;
· здійснення навігації матеріалами курсу;
· методичні рекомендації з використання навчальних матеріалів;
· надання консультацій студентам за допомогою електронної пошти та Форуму.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Методологічні аспекти дистанційного викладання інженерної та комп`ютерної графіки

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок