Головна Головна -> Реферати українською -> Педагогіка -> Формування іншомовної компетентності студентів ВТНЗ шляхом використання сучасних інформаційних та телекомунікаційних технологій

Формування іншомовної компетентності студентів ВТНЗ шляхом використання сучасних інформаційних та телекомунікаційних технологій

Назва:
Формування іншомовної компетентності студентів ВТНЗ шляхом використання сучасних інформаційних та телекомунікаційних технологій
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
8,81 KB
Завантажень:
404
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
Реферат на тему:
Формування іншомовної компетентності студентів ВТНЗ шляхом використання сучасних інформаційних та телекомунікаційних технологій


Сучасна економіка орієнтується на кадри, освіта яких має бути значно якіснішою, ніж та, показники якої ми маємо на сьогоднішній день. З іншого боку, абсолютно очевидним є і те, що більш значимими сьогодні є не окремі, розпорошені знання, а система знань, що виражається в умінні вирішувати повсякденні та професійні проблеми, здатності до іншомовного спілкування, підготовці в області нових інформаційних технологій і т.і. Тому в сучасній педагогіці та вищій школі виокремився освітній напрямок, який називають компетентнісним підходом.
Компетентність пред'являється, в першу чергу, роботодавцями та суспільством у вигляді деяких специфічних очікувань, пов'язаних із професійною діяльністю випускника. Більш того, саме рівень відповідності індивідуальних показників очікуванням роботодавця й суспільства і подається як основний показник компетентності.
Компетентнісний підхід в сучасній освіті являє собою проблему. Як зарубіжні, так і вітчизняні дослідники почали не лише вивчати компетенції, виділяючи від 3 до 39 [7] її різновидів, але й будувати освіту, маючи на увазі її формування як кінцевий результат даного процесу (Н.В. Кузьміна, А.К. Маркова, Л.А. Петровська). Вчені для різних видів діяльності називають різні види компетентності. Наприклад, для мовної компетенції/компетентності Рада Європи (1990) виділяє стратегічну, соціальну, соціолінгвістичну, мовну та навчальну.
Нас в плані використання можливостей застосування компетентнісного підходу при навчанні спеціалістів з комп’ютерної техніки іноземній мові в умовах втнз більшою мірою цікавить поняття «іншомовна компетентність». Це поняття видається зрозумілим, однак і воно викликало свого часу деякі розбіжності щодо його визначення. Досить сказати, що праць, які детально розглядають формування ІК студентів втнз практично не існує. Зате ряд робіт присвячено розгляду таких термінів як «комунікативна компетентність» [2], «іномовна комунікативна компетентність» [5; 6], «професійна компетентність» [4; 197] та ін..
Питання визначення мовної компетентності зокрема зацікавило вчених ще на початку минулого століття, доказом тому є праця Фердінанда де Сассе, в якій він стверджує, що система мови – це настільки складний механізм, що його неможливо зрозуміти без глибокого вивчення, з іншого боку, незнання людьми цього механізму не заважає їм користуватися мовою щоденно. [9; 86].
Бахман [8; 86] наводить детальну класифікацію мовної компетентності, до якої включає два підкласи: організаційну та прагматичну компетентності, які в свою чергу, теж мають розгалужену структуру.
Очевидно, що мовна компетентність не є простим поняттям. Її складність не лише в кількості компонентів, слід пам’ятати також про те, що всі ці компоненти є взаємозалежними. [1].
Досить цікавим для нас є дисертаційне дослідження О.Ю. Іскандарової, яка розглядала формування «іншомовної професійної компетентності спеціаліста» і в своїй праці розробила концепцію формування іншомовної професійної компетентності студентів медичного вузу. [3].
Проблема професійно-орієнтованого навчання іноземній мові є малодослідженою сферою в педагогіці. Питання методики навчання іноземній мові з урахуванням специфіки немовного ВНЗ обговорювались в окремих статтях ИЯВШ, лекційних курсах підвищення кваліфікації викладачів іноземних мов, посібниках та науково-методичних збірниках окремих ВНЗ.
На жаль, сьогодні володіння іноземною мовою, що забезпечує навчально-наукове та професійне спілкування, часто розглядається як другорядне, таке, що базується на загальному володінні мовою. Проте, в зв’язку з тим, що ставлення до мови спеціальності поступово змінюється, видається велика кількість підручників та посібників, орієнтованих на професійне спілкування. Вивчаються такі підсистеми мови, як науковий стиль, усна наукова мова, лексико-граматичні особливості мови конкретної спеціальності.
З іншого боку, рівень економічного та технологічного розвитку сучасної світової спільноти вимагає від майбутнього спеціаліста формування досвіду існування в інформаційному просторі, тобто – інформаційної компетентності.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 Реферат на тему: Формування іншомовної компетентності студентів ВТНЗ шляхом використання сучасних інформаційних та телекомунікаційних технологій

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок