Головна Головна -> Реферати українською -> Педагогіка -> ПІДВИЩЕННЯ ПЕДАГОГІЧНОЇ МАЙСТЕРНОСТІ ВИКЛАДАЧІВ ВИЩИХ ТЕХНІЧНИХ НАВЧАЛЬНИХ ЗАКЛАДІВ ЯК НАУКОВА ПРОБЛЕМА

ПІДВИЩЕННЯ ПЕДАГОГІЧНОЇ МАЙСТЕРНОСТІ ВИКЛАДАЧІВ ВИЩИХ ТЕХНІЧНИХ НАВЧАЛЬНИХ ЗАКЛАДІВ ЯК НАУКОВА ПРОБЛЕМА

Назва:
ПІДВИЩЕННЯ ПЕДАГОГІЧНОЇ МАЙСТЕРНОСТІ ВИКЛАДАЧІВ ВИЩИХ ТЕХНІЧНИХ НАВЧАЛЬНИХ ЗАКЛАДІВ ЯК НАУКОВА ПРОБЛЕМА
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
6,51 KB
Завантажень:
524
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
УДК 378.147:371.132
В.І. Луценко
ПІДВИЩЕННЯ ПЕДАГОГІЧНОЇ МАЙСТЕРНОСТІ ВИКЛАДАЧІВ ВИЩИХ ТЕХНІЧНИХ НАВЧАЛЬНИХ ЗАКЛАДІВ ЯК НАУКОВА ПРОБЛЕМА
У статті узагальнюється досвід педагогічної підготовки викладачів вищої технічної школи, розкривається мета, завдання, організаційна структура, основні напрямки діяльності центрів курсової підготовки та підвищення педагогічної майстерності.
Завдання підготовки й підвищення кваліфікації викладачів вищих технічних навчальних закладів у сучасних умовах є однією з найбільш обговорюваних і важливих тем в академічних колах вищої школи України. Така підготовка повинна мати багаторівневий, багатоаспектний і безперервний характер. Структура й функціональність цієї системи зумовлена потребою в підготовці й підвищенні кваліфікації викладачів різних спеціальностей, рівнем їхнього професіоналізму й спектром науково-педагогічних інтересів.
Думка про створення курсової підготовки викладачів вищої технічної школи народилася в середовищі науково-педагогічного співтовариства інженерно-технічних навчальних закладів і отримала своє втілення з моменту оголошення старту Болонського процесу. Відбуваються серйозні зміни в стратегії й тактиці освітнього процесу, у його структурі й змісті, формується єдина система контролю якості академічної й професійної підготовки викладачів, розвивається діяльність в галузі сертифікації інженерно-технічних освітніх програм, зростає корпоративна активність у вирішенні найактуальніших проблем вищої технічної школи. Про це пишуть у своїх роботах Федоров І.В., Медведєв В.Є., Вражнова М.Н., Кірсанов А.О., Жураковський В.М., Приходько В.М., Борисевич В.Б., Іпполітова Г.К. [1; 2; 4]
Проте у вирішенні названої проблеми існують певні протиріччя: між зростанням вимог суспільства до сучасної вищої школи та недостатнім рівнем педагогічної підготовки викладачів, які працюють у вищих технічних навчальних закладах; між чинною практикою епізодичного звернення до питань педагогічного забезпечення навчального процесу та потребою системного вирішення цих питань шляхом підвищення педагогічної майстерності викладачів вищих технічних навчальних закладів; між потребою вирішення складних за своїм змістом навчальних завдань та відсутністю ефективної організації курсової підготовки викладачів вищих технічних навчальних закладів з питань дидактики, теорії та сучасної методології викладання.
Усвідомлення вищою школою потреби організації підготовки фахівців з урахуванням психолого-педагогічних особливостей процесу навчання є одним з вагомих резервів підвищення ефективності науково-освітньої діяльності професорсько-викладацького складу вищих навчальних закладів. Високий рівень психолого-педагогічної підготовки, уміння грамотно й відповідально вирішувати педагогічні завдання повинні стати рисою, що вирізняє кожного викладача вищого технічного закладу нашої країни. Повноцінне здійснення викладачем своєї науково-педагогічної діяльності припускає використання всієї гами методів і прийомів як для вирішення поточних педагогічних завдань, так і для досягнення кінцевої мети - підготовки висококваліфікованого, конкурентоспроможного на ринку праці фахівця, що відповідає поточним і перспективним потребам суспільства.
У системах підготовки педагогічних кадрів розвинених країн, зокрема й в Україні, накреслилася тенденція до обов'язковості спеціального психолого-педагогічного навчання викладачів-початківців інженерних навчальних закладів у період їхнього професійного старту й запроваджених форм безперервного вдосконалювання педагогічної майстерності викладачів, що вже мають певний досвід роботи зі студентами.
Теоретичний аналіз робіт з проблеми педагогічної майстерності у вітчизняній і закордонній психології й педагогіці показав, що питання цілісного процесу саморегуляції педагогічної діяльності, його компоненти й механізми, взаємозв'язки емоційного, вольового, тілесного й інтелектуального феноменів особистості, особливості педагогічної діяльності, підвищення педагогічної майстерності і ролі в цьому процесі цілеспрямованої системи навчання вчителів, а також потрібні для цього процесу умови досліджені не досить.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Реферат на тему: ПІДВИЩЕННЯ ПЕДАГОГІЧНОЇ МАЙСТЕРНОСТІ ВИКЛАДАЧІВ ВИЩИХ ТЕХНІЧНИХ НАВЧАЛЬНИХ ЗАКЛАДІВ ЯК НАУКОВА ПРОБЛЕМА

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок