Головна Головна -> Реферати українською -> Педагогіка -> Теоретико-методологічні засади створення і розвитку сучасних засобів та е-технології навчання

Теоретико-методологічні засади створення і розвитку сучасних засобів та е-технології навчання

Назва:
Теоретико-методологічні засади створення і розвитку сучасних засобів та е-технології навчання
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
15,93 KB
Завантажень:
340
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
Реферат на тему:
Теоретико-методологічні засади створення і розвитку сучасних засобів та е-технології навчання


Невпинне збільшення наукової інформації, зростання соціальної ролі особистості та інтелектуалізація її праці, швидка зміна техніки і технологій потребують постійного розвитку, модернізації освіти, приведення її стану і можливостей у відповідність із соціально-економічними потребами суспільства, що розвивається.
Це, в першу чергу, стосується забезпечення в закладах освіти якісно нового рівня навчально-виховного процесу, який здійснюється у відповідних педагогічних системах - базових функціональних підсистемах будь-якої системи освіти. Важливими складовими таких систем є навчальне середовище і засоби навчання, які його утворюють, а також технології навчання, які відображають і забезпечують впровадження в освітню практику сучасних методів навчання. Вочевидь, що кожна з цих складових повинна сьогодні знайти свій подальший розвиток, створити тим самим умови щодо реалізації завдань сучасного етапу модернізації освіти України і розвитку суспільства в цілому.
Проблеми, пов’язані з необхідністю поступового і невпинного розвитку засобів і технологій навчання, запровадженням їх в освітню практику, мають місце постійно, і будуть і надалі в освіті. Разом з тим, можливі шляхи розв’язання цих проблем в тих чи інших країнах світу не однакові, мають специфічні риси, які відображають і зумовлені станом розвитку національної науки, економіки і освітньої практики.
У ХІХ – ХХ сторіччі розв’язанням проблем створення засобів навчання займались відомі вітчизняні і зарубіжні вчені: Е.Ангерер, Л.І.Анциферов, Л.Б.Богаткіна, Е.В.Бурсіан, С.Герберт, С.У.Гончаренко, А.М.Гуржій, Ю.О.Жук, Є.В.Коршак, Н.С.Лук’янов, О.І.Ляшенко, Г.Г.Де-Метц, Б.Ю.Миргородський, М.Н.Нечипорук, Г.Роуелл, В.В.Самсонов, Дж.Стренг, В.Т.Черняшевський, Г.С.Шаповаленко, М.І.Шут та деякі інші.
Розглянемо питання, які, на наш погляд, дозволять поглибити розуміння означеної проблеми з позицій системного підходу і, базуючись на вже відомих результатах психолого-педагогічних досліджень і освітньої практики, спробуємо дати відповіді на деякі важливі теоретичні і практичні питання щодо їх розв’язання, а саме: 1. Що ми розуміємо під засобами навчання (ЗН) і їх сукупностями, яке їх місце і яку роль вони відіграють в сучасному навчально-виховному процесі? 2. В якому навчально-виховному оточенні використовуються ЗН; що ми розуміємо під педагогічною і методичною системами, навчальним і освітнім середовищем, методикою і технологією навчання і виховання, як ці категорії пов’язані між собою і яка роль в них визначається (ЗН) засобам навчання? 3. Як відбиваються в навчальних компонентах освітніх систем, що розглядаються, фактори і тенденції формування інформаційного суспільства?
Послідовно розглянемо ці питання.
Засоби навчання та їх сукупності
У навчально-виховній діяльності засоби навчання і виховання (далі, засоби навчання - ЗН) виступають як ресурси здійснення навчально-виховної діяльності, структурно-упорядкована взаємодія яких створює умови для ефективного досягнення цілей навчання і виховання.
З метою підвищення ефективності використання ЗН у навчально-виховному процесі з множини усіх ЗН, що необхідні для досягнення цілей навчання і виховання, утворюються відповідні їх сукупності, в яких забезпечується техніко-технологічна і функціонально-цільова інтеграція.
Для визначення ролі і місця ЗН в структурі навчально-виховної діяльності спочатку розглянемо таку загальну категорію діяльності як засоби діяльності (ЗД) з позицій, суттєвих в межах даного розгляду.
В залежності від допустимої з техніко-технологічної точки зору глибини інтеграції ЗД їх сукупності можна поділити на окремі ЗД і інтегровані ЗД.
Унормуємо окремі ЗД як такі, що мають нульовий рівень інтеграції. Ці ЗД не передбачають поєднання (агрегування) з іншими ЗД і використовуються в процесі діяльності для здійснення обмеженої множини дій і/чи операцій (окремих дій). Тобто, окремі ЗД - це матеріальні об’єкти (елементи) того чи іншого виду середовища, в якому розгортається діяльність людини, і які призначені для використання людиною в процесі виконання нею обмеженої множини дій та операцій (при здійсненні окремих дій).

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: Теоретико-методологічні засади створення і розвитку сучасних засобів та е-технології навчання

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок