Головна Головна -> Реферати українською -> Педагогіка -> Екологічна освіта в стратегії сталого розвитку

Екологічна освіта в стратегії сталого розвитку

Назва:
Екологічна освіта в стратегії сталого розвитку
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
8,10 KB
Завантажень:
533
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Реферат на тему:
Екологічна освіта в стратегії сталого розвитку


В 1992 році на міжнародній конференції ООН по навколишньому середовищу та розвитку в Ріо-де-Жанейро було призвано всі країни світу перейти на шлях стійкого розвитку. Передумовою цього стало зіткнення людини із загостренням протиріч між постійно зростаючими потребами населення і деградацією навколишнього природного середовища (НПС). Соціально-економічний розвиток більшості країн світу довгі роки мав характер прискореного руху до глобальної екологічної катастрофи, ставлячи при цьому під загрозу не лише задоволення життєво важливих потреб та інтересів майбутніх поколінь людей, але й саму можливість їх існування, майбутнього людської цивілізації. Вирішити це протиріччя можна лише шляхом відновлення і збереження довкілля, що, не порушуючи природної рівноваги, гарантує людям можливість виживання і подальшого динамічного соціально-економічного розвитку [5].
На сьогоднішній день ця проблема стоїть і перед нашою державою, яка знаходиться в стані системної кризи. Промахи, допущені при переході до ринкової економіки, приватизації і лібералізації, призвели до того, що багато проблем політичних, економічних і соціальних вирішуються за рахунок оточуючого середовища. За суто економічними причинами зникають значні долі валового національного продукту, розбазарюється цінніша стратегічна сировина і природні ресурси, знижується якість життя, погіршується здоров’я населення, знижується подовження життя і народжуваність [2]. Щорічні збитки від забруднення навколишнього природного середовища та нераціонального використання природних ресурсів сягають сотні мільйонів гривень. В нашій країні проводиться цілий ряд засобів і заходів – законодавчих, економічних, технологічних – спрямованих на покращення стану навколишнього середовища. Але, як доводить практика, вони не вирішують поставлені питання. Застосовувані міри відповідальності за забруднення довкілля лише загострюють взаємовідносини між власником виробництва і державою.
Можна констатувати, що перебудова, демократизація і реформи, перехід до ринкових відносин лише більше виявили важливість екопроблем, а не призвели до їх вирішення. Основні причини такого становища, ймовірно, випливають із сфери людської діяльності, нерозуміння суспільством суті екологічних кризисів. Про це досить чітко висловлювався ще академік С.С. Шварц: “экологический кризис заключается не в том, что в результате непродуманных действий человека гибнут биологический природные ресурсы, а в том, что подрывается способность природных комплексов к саморегуляции или системы саморегуляции начинают работать против человека и человечества. Именно поэтому социологическая сторона экологической проблемы выступает в качестве инициирующей силы упорядочения взаимоотношений человека и природы ” [6].
Відмічаючи соціальну направленість екологічних проблем, Н.Реймерс вказував, що одним із шляхів виходу з екологічної кризи є регульована коеволюція в системі “суспільство – довкілля” [8]. Важливу роль в соціальній стороні екологічних проблем належить перш за все процесу освіти, виховання, просвітництва – основним складовим процесу формування екологічної культури населення.
На сьогоднішній день екоосвіта відіграє визначну роль в захисті НПС. Від рівня, ємності, глибини цієї освіти залежить вирішення проблем сталого розвитку, майбутнє нашого народу.
До недавнього часу на території колишнього СРСР і в Україні екоосвіта, а саме охорона навколишнього середовища, реалізовувалась лише в деяких вузах. Спеціалісти готувалися в області охорони довкілля і раціонального природокористування по напрямках прикладного характеру: охорона НПС в умовах будівництва, хімічних та інших виробництв, створення водоочисних споруд, захист рослин і тварин. Покращив цю ситуацію комплексний Закон України “Про охорону НПС” та цілий ряд законодавчих і нормативних актів з питань охорони і раціонального природокористування. На розвиток екоосвіти, безумовно, впливають міжнародні рішення і документи.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Реферат на тему: Екологічна освіта в стратегії сталого розвитку

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок