Головна Головна -> Реферати українською -> Педагогіка -> Можливості застосування активних методів у фаховій термінологічній підготовці вчителя української мови

Можливості застосування активних методів у фаховій термінологічній підготовці вчителя української мови

Назва:
Можливості застосування активних методів у фаховій термінологічній підготовці вчителя української мови
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
5,19 KB
Завантажень:
131
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат на тему:
Можливості застосування активних методів у фаховій термінологічній підготовці вчителя української мови


Реформування сучасної вищої школи, процес євроінтеграції вимагають підвищення якості підготовки висококваліфікованих фахівців. Це спричинило появу нових, активних, методів і прийомів, що грунтуються на засадах проблемного навчання. Серед активних методів виділяємо методи проблемного навчання, евристичної бесіди, ділової гри, дискусії, мозкового штурму (атаки) [4]. Розглянемо можливості застосування активних методів у навчанні студентів-філологів фахової лінгводидактичної лексики.
Для формування творчого мислення студента потрібно поставити його в умови першовідкривача, дослідника, вчити аналізувати, співставляти лінгводидактичні поняття з поняттями суміжних дисциплін (педагогіки, лінгвістики, психології, психолінгвістики тощо), визначати їх структуру й обсяг, самостійно формулювати визначення. Продуктивну мотивацію учіння студента, що спричинюється проблемними ситуаціями, характеризують такі елементи мислення, як оригінальність висновків, нестандартність відповідей, швидкість та доцільність мовленнєвих дій, відчуття проблеми, здатність виявляти нові сторони об’єкта дослідження, генерувати нові ідеї, гіпотези; економічність і гнучкість мислення; уміння класифікувати, узагальнювати, синтезувати, трансформувати минулий досвід для одержання нових знань; критичність і самостійність мислення, стійкість і глибина знань.
Можна виділити такі етапи формування пізнавальних інтересів студентів-філологів і розв’язання проблемної ситуації під час опрацювання лінгводидактичних понять і термінів [3,29-30]:
I.Етап уваги. Цей етап характеризується приверненням уваги студентів до проблеми. Наприклад, під час лекції з теми “Методи, прийоми й засоби навчання української мови в школі” викладач починає виклад з того, що говорить про відсутність одностайного розуміння вченими поняття “метод навчання української мови” і “прийом навчання мови”, не розкриваючи причини цього.
II.Етап зацікавленості і сформованості інтересу. Далі викладач ставить питання “Пригадайте з курсу педагогіки, що називається методом навчання? Які методи ви знаєте?” Таким чином, при створенні проблемної ситуації викладач реалізує міжпредметні зв’язки між дидактикою й лінгводидактикою, актуалізує опорні знання з педагогіки, оскільки з поняттям “метод навчання” студенти знайомляться вперше під час опрацювання курсу дидактики..
III. Народження гіпотези. На цьому етапі з’ясовується, який зміст укладається в поняття “метод навчання мови”, які складові частини його можна виділити, чим відрізняється воно від відповідного педагогічного поняття.
IV.Перевірка гіпотези й народження суджень. На цьому етапі викладач пропонує проаналізувати визначення метода відомих методистів і порівняти з ними власне, зробити узагальнення.
Метод проблемного викладу передбачає постановку перед студентами проблеми та вказує на шляхи її вирішення. Обгрунтування методу знаходимо також в працях А.Алексюка, С.Вітвицької, Т.Кудрявцевої, Л.Столяренка, А.Фурмана. Цей метод можна використовувати під час лекцій, практичних і семінарських занять. Він передбачає вирішення таких завдань: уключення в зміст навчального матеріалу нових фактів, що не можна пояснити наявними знаннями; наведення суперечливих суджень про один і той самий факт чи явище лінгводидактики (наприклад, різні погляди на розуміння методу й прийому, проблема типології уроків у лінгводидактиці); зіставлення й протиставлення лінгводидактичних понять, що є схожими за формою, але різняться за змістом (наприклад, при опрацюванні термінів мовна компетенція і комунікативна компетенція).
Евристичний метод (А.Алексюк, І.Лернер, О.Морозов, М.Скаткін, Д.Чернилевський та ін.) допомагає поетапно й поступово уводити студентів в атмосферу самостійного пошуку й розв’язання окремих питань проблеми. Цей метод можна застосовувати тільки тоді, коли викладач має можливість спертися на раніше набуті знання або особистий досвід студентів.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Можливості застосування активних методів у фаховій термінологічній підготовці вчителя української мови

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок