Головна Головна -> Реферати українською -> Педагогіка -> МОДЕРНІЗАЦІЯ ВИЩОЇ ТЕХНІЧНОЇ ОСВІТИ НА СУЧАСНОМУ ЕТАПІ ЇЇ РОЗВИТКУ

МОДЕРНІЗАЦІЯ ВИЩОЇ ТЕХНІЧНОЇ ОСВІТИ НА СУЧАСНОМУ ЕТАПІ ЇЇ РОЗВИТКУ

Назва:
МОДЕРНІЗАЦІЯ ВИЩОЇ ТЕХНІЧНОЇ ОСВІТИ НА СУЧАСНОМУ ЕТАПІ ЇЇ РОЗВИТКУ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
7,49 KB
Завантажень:
356
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
В.М.Тимофієнко
МОДЕРНІЗАЦІЯ ВИЩОЇ ТЕХНІЧНОЇ ОСВІТИ НА СУЧАСНОМУ ЕТАПІ ЇЇ РОЗВИТКУ
У статті висвітлюються шляхи модернізації вищої технічної освіти на сучасному етапі суспільного розвитку, вказується на можливості вдосконалення управління освітньо-виховними процесами.
Відповідно до новітніх тенденцій розвитку сучасного суспільства для систем освіти все більш характерними стають такі риси, як динамічність і варіативність.
Об'єктивна зумовленість перебудови вищої школи визначається зміною соціального замовлення, яке формується нині ринковими відносинами.
Відповідно до вимог Конституції України, Закону України «Про вищу освіту» освіта характеризується як процес навчання і виховання в інтересах особистості, суспільства, держави і який спрямовано на розвиток індивідуальності, талантів, розумових здібностей та фізичної досконалості особистості.
Розвиток вищої школи в умовах несприятливого впливу діючих економічних і соціальних чинників, можливість переходу від одноманітності функціонування до різноманітності та розвитку спираються на традиційно сильні боки, такі, як цілісність, стабільність й гнучкість, що дозволяють успішно долати негативні зовнішні впливи та виявляти внутрішні, не використані резерви.
Часом консерватизм традиційності ускладнює реалізацію в роботі вищої школи принципів демократії, розвитку студентського самоврядування.
Традиційна система навчально-виховного процесу знаходиться в протиріччі з законами й закономірностями фізіологічної діяльності й теорії управління.
Лекційно-практична система вищих навчальних закладів нині в більшості випадків характеризується репродуктивністю сприйнятого студентами матеріалу навчальних занять. Мікронормативність навчального матеріалу пов'язана з проведенням занять класичного типу з їх систематизації. Класична лекція нині є провідним типом навчальних занять які порушують логіку навчальної діяльності, що особливо не бажано на старших курсах.
Вітчизняна й зарубіжна практика вищої освіти показує перспективність принципово іншої за організацією й технологією кредитно-модульної системи навчання, що характеризується випереджувальним самостійним вивченням теоретичного матеріалу змістовими модулями, алгоритмізацією навчальної діяльності, узгодженістю циклів пізнання. Індивідуалізація навчальної й диференціація навчаючої діяльності учіння створюють ситуацію вибору для викладача й студента форми занять та забезпечують можливість подальшої самоосвіти й професійної освіти.
Трансформація цілеспрямованості, діагностика педагогічного аналізу, демократизм організації контролю, регулювання і корекція в рамках сучасної концепції управління вищою школою пов'язані з перспективою реалізації науково обґрунтованих нових педагогічних технологій і систем організації навчально-виховного процесу.
Провідним у переході вищої школи до нового якісного етапу є впровадження передових педагогічних теорій на технологічному рівні силами передових колективів професорсько-педагогічного складу кафедр.
Визначення перспектив управління розвитком вищої школи - складне системне завдання. Одним з провідних напрямків такого розвитку є перехід на кредитно-модульну систему навчання. Провідними його принципами є принципи модульності, структуризації змісту навчання на відокремлені елементи динамічності, гнучкості, усвідомлення перспективи, різнобічності методичного консультування та паритетності.
Принцип модульності передбачає цілісність і завершеність повноту й логічність побудови одиниць навчального матеріалу у вигляді модулів, усередині яких навчальний матеріал структурується у вигляді навчальних елементів. З модулів конструюється навчальний курс з предмета. Елементи всередині модуля взаємозамінні і рухомі. Засвоєння навчального матеріалу відбувається в процесі завершеного циклу навчальної діяльності. Гнучкість такого рішення основана на варіативності рівнів складності й трудності навчальної діяльності.
Оскільки модульне навчання передбачає мету формування в студента повноти самоосвіти, то весь цей процес будується на основі усвідомленої ціленаправленості з ієрархією близької (знання, уміння, навички), середньої (загальнонаукові вміння і навички) і перспективної (розвиток здібностей особистості) мети.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 Реферат на тему: МОДЕРНІЗАЦІЯ ВИЩОЇ ТЕХНІЧНОЇ ОСВІТИ НА СУЧАСНОМУ ЕТАПІ ЇЇ РОЗВИТКУ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок