Головна Головна -> Реферати українською -> Педагогіка -> Використання Web–ресурсу у післядипломній педагогічній освіті

Використання Web–ресурсу у післядипломній педагогічній освіті

Назва:
Використання Web–ресурсу у післядипломній педагогічній освіті
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
5,81 KB
Завантажень:
378
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат на тему:
Використання Web–ресурсу у післядипломній педагогічній освіті


Реформування освіти в Україні є складовою процесу адаптації національної освітньої системи до змін, що відбуваються останні 20 років у Європейських країнах і пов'язані з визнанням значимості знань як рушія суспільного добробуту та прогресу.
Освіта у демократичному суспільстві має утвердити вільного громадянина не лише як носія пізнавальних здобутків попередніх поколінь, а й як активного, самодостатнього учасника суспільного розвитку.
Застосування сучасних інформаційних технологій у навчанні – одна з найбільш важливих і стійких тенденцій розвитку освітнього процесу, що забезпечує підвищення його ефективності.
Виникнення та бурхливий розвиток мережі Інтернету відкриває принципово нові можливості для розповсюдження та обміну інформацією. Загально відомий вираз “Хто володіє інформацією – той володіє світом” повинен стати гаслом інноваційної діяльності закладів освіти.
Інноваційна діяльність педагогів стає по суті основним шляхом реалізації новітніх реформ в освіті та одним із суттєвих напрямів переходу до моделі інноваційного розвитку України в цілому.
Без підвищення кваліфікації неможливо забезпечити достатній рівень професіоналізму і компетентності освітянина впродовж всієї його діяльності.
Зупинимося на проблемі інформатизації управлінської діяльності в освітній галузі.
Новий етап розвитку управління соціально-педагогічними системами почався із запровадженням інформаційно-комп'ютерних технологій (В.Ю.Биков, А.М. Мартинов, Р.А.Осіпа, А.І.Підласий, П.І.Підласий), що набуває особливої ваги в удосконаленні систем управління (Л.А.Качанова, О.М.Клочко, В.І. Кудінова, В.І.Ліпейко, А.Ю.Нужин, В.Б.Попов та ін.). Ці технології дозволяють значно ефективніше обробляти великі масиви інформації, більш оперативно приймати управлінські рішення, використовуючи послуги глобальної мережі Інтернет.
Аналіз вітчизняної психолого-педагогічної літератури свідчить про постійну увагу до питань упровадження новітніх інформаційних технологій у навчання. Запорукою їх упровадження є здобутки вчених, зокрема, з проблеми підготовки вчителя до використання інформаційних технологій у професійній діяльності (Н.В.Апатов, І.Є.Булах, С.О.Гунько, А.Л.Столяревська, Г.Ю.Цибко, А.М.Ясінський).
Проте, аналіз використання інформаційного середовища при підготовці та підвищенні кваліфікації управлінців в системі післядипломної педагогічної освіти показав, що ця проблема недостатньо висвітлена в науковій літературі, й це стало предметом нашого дослідження.
Актуальність дослідження цієї проблеми зумовлена об'єктивними умовами розвитку системи післядипломної педагогічної освіти, особливостями функціонування і використання web- ресурсу в післядипломній освіті.
Недосконалість інформаційного забезпечення освітньої системи стримує інноваційний процес розвитку національної освіти, що виражається в наступному:
відсутності інституціоналізованих та легкодоступних каналів здобуття інформації щодо наявних досліджень та досягнень у тій чи іншій сфері освіти в Україні;
неможливості запроваджувати новітні педагогічні технології, не кажучи вже про досвід інших країн;
випадковості та несистематизованості обміну інформацією (конференції, виставки);
недостатньому оприлюдненні, доведенні до широкого загалу результатів інноваційної діяльності тощо.
Саме тому дуже важливе місце займає підготовка сучасного кваліфікованого управлінця для закладів освіти. Сучасний управлінець має забезпечити інформатизацію освіти, удосконалення механізмів управління системою освіти, а також володіти методологією та стратегією відбору змісту, методів і організаційних форм навчання, виховання, які відповідатимуть завданням розвитку особистості в сучасних умовах інформатизації суспільства.
В умовах реформування освіти в Україні значне місце відводиться модернізації післядипломної освіти, зокрема, педагогічної, яка за визначенням ЮНЕСКО є "короною освіти" і дає можливість кожному фахівцю постійно поновлювати та поглиблювати загальні й фахові знання та вміння.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Використання Web–ресурсу у післядипломній педагогічній освіті

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок