Головна Головна -> Реферати українською -> Педагогіка -> Використання проблемних ситуацій на уроках математики в процесі розвитку творчого мислення молодших школярів

Використання проблемних ситуацій на уроках математики в процесі розвитку творчого мислення молодших школярів

Назва:
Використання проблемних ситуацій на уроках математики в процесі розвитку творчого мислення молодших школярів
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
2,98 KB
Завантажень:
162
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Реферат на тему:
Використання проблемних ситуацій на уроках математики в процесі розвитку творчого мислення молодших школярів


Початок ХХІ ст. характеризується посиленою увагою до проблем розвитку творчого мислення молодших школярів. Так, у „Законі про освіту” (ст.29) визначено головну ціль освіти, якою є „...розвиток особистості, талантів, розумових та фізичних здібностей дитини і їх найповнішому обсязі” [1].
Актуальність дослідження зумовлена загальною орієнтацією сучасної освіти на формування продуктивного мислення учнів, яке забезпечує використання набутих знань у нестандартних, проблемних, творчих ситуаціях.
Творчість є предметом аналізу багатьох учених, котрі досліджують природу цього феномена. Філософські аспекти дослідження творчості розглядали Г. Батіщев, Г. Гіргінов, Г. Давидова, Б. Кедров, А. Коршунов, А. Шумілін та інші.
У роботах В. Андрєєва, Л. Виготського, Ю. Гільбуха, В. Давидова, О. Киричука, В. Крутецького, Н. Лейтіса, О. Леонтьєва, А. Лука, В. Моляко, М. Морозова, Я. Пономарьова, В. Рибалки, С. Рубінштейна, О. Савченко, С. Сисоєвої та інших висвітлюються психолого-педагогічні фактори, які сприяють формуванню творчих здібностей особистості, мотивів її творчої діяльності, розвитку творчої активності.
Завдання початкової школи у цих умовах – стимулювання розумової активності учнів використанням проблемних ситуацій на уроках, зокрема під час вивчення таких теоретизованих предметів, як математика
Математика, починаючи з першого класу, сприяє розвитку мислення і творчих можливостей учнів. Ефективність навчально-виховного процесу залежить від професійної майстерності вчителя та його підготовки. Тільки творча особистість учителя може розвивати творчі можливості школярів.
Але чому ж саме на проблемне навчання покладена роль у досягненні мети: розвиток творчого мислення? Які існують можливості використання проблемних ситуацій на уроках математики? Ці питання і зумовили вибір мети нашого дослідження: розкрити проблему розвитку творчого мислення молодших школярів засобами використання проблемних ситуацій на уроках математики.
Кожна дитина – це неповторна індивідуальність, тому вона характеризується своїм унікальним набором наведених якостей, який і буде визначати рівень її творчих досягнень та можливостей. У молодших школярів ці якості проявляються нерівномірно, на різних рівнях, деякі й зовсім відсутні. Для стимулювання розвитку рис, які сприяють успішній творчій діяльності, потрібно, перш за все, їх вивчити, необхідно приділяти увагу більш яскравим, значущим рисам та здібностям, які для розвитку творчих можливостей учнів мають першорядне значення [5].
Як у теоретичному, так і в практичному мисленні задача визріває з проблемної ситуації. Виявлення проблемної ситуації, перехід її у сформульовану проблему й далі – в задачу – процес неоднозначний і непрямолінійний. У реальному мисленні побачити та сформулювати проблему ніколи значно важче й важливіше, ніж її розв'язати. В широкому смислі сло-ва проблемною є будь-яка ситуація, практична або теоре-тична, в якій немає готового відповідного до обставин рі-шення і яка саме тому вимагає обдумування [2].
В основі концепції проблемного навчання лежить поняття навчально-творчої задачі, тобто такої форми організації змісту навчального матеріалу, за допомогою якого педагог уводить школярів у проблемну (творчу) ситуацію, безпосередньо або опосередковано задає мету, умови та вимоги навчальної діяльності з елементами суб'єктивної творчості.
Шляхи створення і розв’язання проблемних ситуацій різноманітні. Вони залежать від змісту навчального матеріалу, рівня підготовки учня, метод викладу матеріалу. Виникненню проблемної ситуації на уроці можуть сприяти питання, що ставлять учня в положення дослідника.
Можливості такої організації навчального матеріалу до-сить широкі та різноманітні, оскільки можна підібрати й розробити багато типів і видів творчих задач, залежно від мети розвитку певних компонентів творчого потенціалу.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Реферат на тему: Використання проблемних ситуацій на уроках математики в процесі розвитку творчого мислення молодших школярів

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок