Головна Головна -> Реферати українською -> Педагогіка -> Дидактичні ігри у роботі з дошкільнятами

Дидактичні ігри у роботі з дошкільнятами

Назва:
Дидактичні ігри у роботі з дошкільнятами
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
6,51 KB
Завантажень:
535
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Реферат на тему:
Дидактичні ігри у роботі з дошкільнятами


Відомий український педагог, засновниця першого українського дитячого садка в Києві (1871 р.), Софія Русова зазначила: “Раніш держалися такої думки, що виховання починається зі школи, й поки дитина не має шкільного віку, доки не потребує ніякого виховання. Але за останній час психологія виясняє, що такий погляд дуже шкідливий й неправдивий, бо усі нахили дитини, її здоров’я, її характер –усе це розвивається. Бере напрям і зміцнюється у перші роки життя, і в 8 літ вже дитини має свої сталі звички, погані чи добрі – в залежності від оточення, свою волю й свої змагання, з якими вже нелегко боротися в школі, бо легше не дати вкоренитися тому чи іншому почуттю, аніж його поборювати, коли воно уже зміцнилося”.
У розвитку дитини і колективу дітей велика роль відводиться основному виду дитячої діяльності в дошкільний період - грі.
Філософи, історики, етнографи, психологи, педагоги вивчають походження гри, її місце в житті дитини, можливості ефективного використання ігор для вирішення виховних завдань.
Для дітей дошкільного віку ігри мають виняткове значення: гра для них -навчання, гра для них - праця, гра для них - серйозна форма виховання.
Гра для дошкільників - засіб пізнання навколишнього.
Високо оцінюючи виховну роль і дитячих ігор, А.С. Макаренко писав: "Гра має важливе значення в житті дитини, має те саме значення, яке в дорослого має діяльність, робота, служба. Яка дитина в грі, така з багатьох поглядів вона буде в роботі, коли виросте. Тому виховання майбутнього діяча відбувається насамперед у грі".
Серед розмаїття ігор, які проводяться в підготовчій групі значне місце посідають дидактичні ігри. Виконуючи неабияку навчальну функцію, вони забезпечують дитині психологічний комфорт, дають можливість практично застосовувати знання, а відтак сприяють становленню її життєвої компетенції. З раннього віку малята знайомляться з навколишнім світом, отримують відомості про різні предмети, їхні ознаки та особливості. Як правило, ці знання неповні та невпорядковані. Для їх уточнення та систематизації, а також практичного використання застосовують дидактичні ігри. Цей вид діяльності відомий з давніх-давен, згадаймо такі ігри для наймолодших, як "Печу-печу хлібчик", "Сорока-злодійка"... З'являються й сучасні новинки, часто створені на зразок відомих телевізійних передач.
Виховне значення дидактичних ігор полягає в тому, що вони сприяють розвиткові в дітей активності, самостійності, віри в свої сили, загартовують волю, навчають гідно перемагати та програвати. Цікава гра не набридає, а дає можливість самовдосконалюватися - діти повертаються до неї знову й знову, запрошують до неї нових партнерів, придумують нові правила.
Тож дидактична гра - одна з форм навчального впливу вихователя на дитину.
Вона стане йому в добрій нагоді під час засвоєння дітьми будь-якого матеріалу, передбаченого програмою, й має проводитися на заняттях; може входити до музичного заняття, бути одним із елементів прогулянки, а також особливим видом діяльності. Друга мета дидактичної гри - суто ігрова, задля якої діє дитина. Це ігри в які діти граються самостійно, поза заняттями, коли можуть обирати їх за власним бажанням.
Кожна дидактична гра містить конкретне завдання і, щоб виконати його необхідно долати труднощі, самостійно діяти в певній ситуації або з певними предметами, набуваючи власного досвіду.
Дидактична гра має певні правила, які водночас виконують важливу роль -визначають характер та спосіб ігрових дій, організують і визначають поведінку та взаємини дітей у грі. Засвоєння дошкільнятами правил та їхнє виконання сприяють вихованню самостійності, забезпечують самоконтроль і взаємоконтроль у грі.
Ігрові дії - це дії, які діти виконують під час гри. Що вони різноманітніші, то більше дітей бере участь у грі і тим цікавіша вона сама.
Фіналом дидактичної гри є певний результат. Ним може бути відгадування загадок, виконання певних доручень та ігрових завдань, прояви кмітливості, що сприймаються дошкільнятами як досягнення.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Реферат на тему: Дидактичні ігри у роботі з дошкільнятами

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок