Головна Головна -> Реферати українською -> Педагогіка -> Інформатика: освіта і соціум

Інформатика: освіта і соціум

Назва:
Інформатика: освіта і соціум
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
4,30 KB
Завантажень:
339
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат на тему:
Інформатика: освіта і соціум


Всі ідеї, відкриття, світоглядні позиції , що притаманні певному рівню розвитку цивілізації, певному соціуму, у тому числі всі технічні і технологічні досягнення людства, рано чи пізно приходять до школи. Останні приходять не тільки в змістовному плані, заломлюючись через призму дидактики, але і як “знаряддя праці” вчителів та учнів, які, на думку організаторів та керівників навчального процесу, мають певною мірою сприяти підвищенню “якості” освіти. Яскравими прикладами такого “знарядчого” феномену в освіті були програмоване навчання, технічні засоби навчання. І те , і те втілювалося у радянський школі директивним порядком, досліджувалося в межах численних наукових програм, які, взагалі кажучи, “науково доводили” те, що було викладено у відповідних директивах. Результатом на сьогодні є те, що ми, відносно “якості освіти”, там де знаходились, там і знаходимось. Виникає питання, чому витрачені інтелектуальні та фінансові ресурси не дали тієї віддачи, на яку сподівалися проектанти навчального процесу.
На наш погляд, пояснення цього треба шукати у тому, що утилітарно-прогматичний підхід до процесу навчання визначається тією моделлю людини, яка проектується педагогом на майбутнє. З того, як ми собі уявляємо цю модель людини, як вона, за нашою прогностикою, буде повидити себе у якомусь майбутньому суспільстві, ми й обираємо з множини “знарядь” ті, що мають бути залучені до навчально-виховного процесу. Але, по-перше, чи ми можемо зараз прогнозувати, що буде через десять років. По-друге, колись було сказано автором “Золотого теля”: “Раніше все щастя людське пов’язувалося з електрикою. Зараз електрика є, а щастя немає”. Теж саме відбулось з програмованим навчанням, технічними засобами навчання, а сьогодні відбувається з комп’ютерними засобами та, взагалі кажучи, з інформатикою в школі. Ось вони є, а бажаних результатів нема. Нема тих результатів, на які сподівались всі, хто починав цю роботу. Скажемо, той самий Монахов, який починав інформатизацію освіти на “печерному” рівні інформаційних засобів, якщо дивитися з позицій технологічних досягнень сьогодення. Тоді окрім так званої, алгоритмізації, окрім Бейсіка нічого не було. Було тремтіння зелених екранів, а 64 кілобайта це вже було щось таке дуже велике в школі.
Якщо розглядати комп’ютер як представника технічного, технологічного досягнення людства в школі, то він виступає тут і як предмет вивчення, і як об”єкт вивчення, і як предмет, який формує навчальне середовище, і як засіб управління навчальною діяльністю, і як засіб зв’язку, і як засіб навчальної діяльності, яка у декого переходе у професійну діяльність. Останній підхід до визначення місця комп’ютера у навчально-виховному процесі знаходить все більшого поширення у освітянській громадськості. Ці якості комп’ютера, його властивість виступати у різних іпостасях в залежності від педагогічного завдання та педагогічної ситуації, суттєво відрізняє його від “традиційних” технічних засобів навчання. Залучення комп’ютера у навчально-виховний процес - це залучення не тільки техніки, але й того зовнішнього інтелекту, який презентовано через технологію та програмне забезпечення. Таким чином, “входження” комп’ютера у навчально-виховний процес, за умови правильного визначення його місця у цьому процесі, надає змоги сподіватися на певні позитивні “зсуви” цього процесу, обертання дидактичного простору обличчям до майбутнього, яке проектується сьогодні.
Виходячи з розгляду комп’ютера як засобу навчальної діяльності, ми маємо змогу аналізувати його з точки зору формування певних діяльнісних структур, переходимо на мову психології, яка каже, що є операція, є дія, є діяльність, є поведінка. Наприклад, коли ми кажемо, чи має дитина оволодіти клавіатурою, ми кажемо про операції, дії, як деякий набір елементарних операцій, “згортання” та “розгортання” яких залежить від рівня операціонального опанування. Якщо ми розглядаємо діяльність, то це цілеспрямована стратегія дій, що має спиратися на певний рівень оволодіння операціями.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Інформатика: освіта і соціум

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок