Головна Головна -> Реферати українською -> Педагогіка -> Андрагогічна модель підвищення кваліфікації педагогів на засада диференційованог підходу

Андрагогічна модель підвищення кваліфікації педагогів на засада диференційованог підходу

Назва:
Андрагогічна модель підвищення кваліфікації педагогів на засада диференційованог підходу
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
11,45 KB
Завантажень:
202
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 
Реферат на тему:
Андрагогічна модель підвищення кваліфікації педагогів на засада диференційованог підходу


ХХІ століття визначило потреби людини й суспільства в нових стратегіях: розумовій, інформаційній, емоційній, врешті в етиці поведінки особистості на рівні соціальних відносин та внутрішнього світу. У зв'язку з цим сучасні тенденції розвитку освіти підпорядковуються змінам у парадигмах сприйняття світу.
Україна, як і все світове товариство, розуміє, що необхідно провести суттєві зміни в освіті, створити нові пріоритети навчання і виховання особистості протягом усього життя, які б сприяли формуванню готовності громадян держави до свідомого політичного й соціального вибору, постійного підвищення свого професійного рівня. Реалізація цих завдань можлива у системі післядипломної освіти, специфіка якої полягає у диференційованому підході до навчання дорослих, особливою освітньою мотивацією. За таких умов той, хто навчається, визначає, які форми, методи, прийоми, технології навчання для нього є найбільш оптимальними, самостійно обирає місце навчання.
"Післядипломна педагогічна освіта є пріоритетною галуззю, - зазначив у доповіді на підсумковій колегії Міністерства освіти і науки України 17.08.2006 року С.М.Ніколаєнко, - це постійно діюча ланка у національній системі безперервної освіти, яка має забезпечити фахове удосконалення спеціалістів, індивідуальне самостійне навчання людини незалежно від віку" [3, 4 – 5].
Провідна роль в освіті дорослих, і зокрема вчителів, належить інститутам післядипломної педагогічної освіти, що покликані створити такі моделі підвищення кваліфікації, які б задовольнили потреби педагогічних працівників різних спеціальностей та категорій.
Саме на цій науково-педагогічній проблемі сконцентрована увага в нашій статті. Об'єктом дослідження є система післядипломної педагогічної освіти, предметом – модель підвищення кваліфікації педагогічних працівників на засадах диференційованого підходу.
Вивчення різних організаційних підходів до побудови цілісної моделі підвищення кваліфікації педагогів на засадах диференційованого підходу, пошуки варіантів її створення з урахуванням запитів і пропозицій учителів дали змогу виявити динаміку особистісних змін педагогів, а також визначити вплив запропонованого підходу до підвищення кваліфікації педагогічних працівників на соціально-педагогічний розвиток регіону.
Кінцевим результатом проведеного дослідження є запровадження складної моделі підвищення кваліфікації учителів на засадах диференційованого підходу.
У сучасній науці розрізняють поняття "модель", "моделювання", "модельне дослідження". Моделями вважають відображення об'єктів, процес їхнього створення – моделюванням, а, відповідно, використання в науці – модельним дослідженням (модельним експериментом, модельним спостереженням) і модельною практикою в практичній діяльності [5].
За роки інтенсивного розвитку науки й техніки поняття "модель" постійно трансформувалось, набираючи все нових значень. Проте спільним для всіх визначень є те, що будь-яка модель, ідеальна чи матеріальна, та, що використовується в наукових чи виробничих цілях, має спільну об'єднувальну ознаку – свою інформаційну сутність, оскільки в моделі є інформація про властивості та характеристики вихідного об'єкта, що є суттєвим для вирішення суб'єктом поставлених завдань [11].
Найбільш повне визначення даного поняття знаходимо у К.Б. Батароєва: "Модель – це створена або вибрана суб'єктом система, яка відтворює істотні для цієї мети пізнання сторони (елементи, властивості, відносини, параметри) об'єкта вивчення і через це знаходиться з ним в такому відношенні заміщення і схожості (зокрема, ізоморфізму), що дослідження її служить опосередкованим способом отримання знання про цей об'єкт" [2, 28].
Будь-яка модель завжди обов'язково спрощена, функціонально неадекватна об'єкту чи явищу, що моделюється, і відображає лише їх загальний образ або вірогідний сценарій (таких сценаріїв може бути декілька) процесу і т.ін. Модель не копіює, а лише імітує реальність.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 Реферат на тему: Андрагогічна модель підвищення кваліфікації педагогів на засада диференційованог підходу

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок