Головна Головна -> Реферати українською -> Педагогіка -> Інтелігентність сучасного інженера як домінуючий чинник управлінської компетентності

Інтелігентність сучасного інженера як домінуючий чинник управлінської компетентності

Назва:
Інтелігентність сучасного інженера як домінуючий чинник управлінської компетентності
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
7,06 KB
Завантажень:
193
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
УДК 378:658
Інтелігентність сучасного інженера як домінуючий чинник управлінської компетентності
У статті розкриваються поняття "мораль ", "інтелігентність ", "моральне виховання " з позицій їх ролі у формуванні управлінської компетенції інженерів-електромашино-будівників. Пропонуються дидактичні методи, які сприяють розвитку моральності у студентів - майбутніх керівників.
In the article such concepts as "morals", "intelligence", "moral education" from the viewpoint of their role for forming administrative competence of the electro-machinebuilding engineers are cleared out. The didactic methods promoting the development of morals at students - the future leaders are offered. Постановка проблеми. Гуманізація та гуманітаризація - основний стратегічний напрямок розвитку вищої технічної освіти, мета якої полягає у вихованні інженера не тільки як професіонала, але і як творчої особистості, наділеної високими соціально-психологічними та інтелектуальними якостями.
У практичному значенні гуманізація та гуманітаризація - основна ланка реформи вищої школи в Україні, яка увійшла до світового освітнього простору, спирається на законодавчі та урядові акти України, Державну національну програму "Освіта. Україна XXI століття" [2].
Під гуманізацією інженерної освіти необхідно розуміти науково-практичну діяльність колективу технічного вузу, його викладачів та студентів, направлену на реалізацію фундаментальних цінностей гуманізму - сукупності ідей та поглядів на людину як найвище призначення в світі. Тому сучасний інженер-керівник повинен мати не тільки достатній рівень фахової та організаційно- адміністративної підготовки, але при цьому бути людиною високої культури, яка могла б узгоджувати свою діяльність з діяльністю інших керівників та глибше розуміти інтереси і запити своїх підлеглих.
Одним з положень інноваційної педагогічної концепції попереднього відбору й цільової підготовки професійних інженерів-керівників, розробленої Національним технічним
університетом "Харківсь-ким політехнічним інститутом" та підтриманої Інститутом педагогіки і психології професійної освіти АПН України, є те, що домінанту підготовки інженера мусить складати формування високих моральних якостей керівника, його моральних принципів і переконань, які зможуть допомогти йому з найбільшим ефектом реалізувати своє особисте та суспільне призначення [5, с. 95-96].
Працюючи зі школярами і студентами, авторка звернула увагу на низький рівень інтелігентності в цьому середовищі, що проявляється у формі посилення вживання ненормативної лексики серед молоді, неповаги до старшого покоління та жінок, зростання шкідливих звичок. Все це пов'язано з кризою в навчально-виховному процесі основної, старшої та вищої школи. Тому авторка вважає доцільним проаналізувати значення морально-етичних якостей у професійній культурі сучасних інженерів, враховуючи при цьому їхній вплив на формування управлінської компетентності інженерів електромашинобудівної галузі промисловості.
Зв'язок проблеми з науковими і практичними завданнями витікає з головної ідеї підготовки майбутніх інженерів до управлінської діяльності, розробленої
О.Г. Романовським. З неї випливає, що "інженер- керівник повинен бути духовно і культурно розвиненою особис-тістю" [8, с. 7].
При такому погляді на вищеназвану проблему набуває значення не тільки актуальність, але й практична значущість розвитку інтелігентських якостей у студентському середовищі.
Аналіз стану досліджень і публікацій з проблеми дозволяє зробити висновок, що проблеми підготовки управлінських кадрів нової генерації перебувають у центрі уваги багатьох відомих філософів, психологів, педагогів, спеціалістів з державного управління.
Результати фундаментальних досліджень окремих важливих аспектів проблеми управлінської підготовки спеціалістів відображені в роботах таких відомих учених, як В.М. Бабаев, Р.П. Вдовиченко, О.Е. Коваленко, В.Г. Кремень, Н.Г. Ничкало, О.С. Пономарьов, О.Г. Романовсь-кий, П.П. Скляр,
Л.Л.Товажнянський, Г.В. Що-кін. Але при цьому недостатньо дослідженою залишається проблема значення інтелігентності при формуванні управлінської компетентності інженерів конкретних спеціальностей, зокрема, фахівців у галузі електромашинобудування.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Реферат на тему: Інтелігентність сучасного інженера як домінуючий чинник управлінської компетентності

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок